Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Regényírás: hol találnátok...

Regényírás: hol találnátok egy bölcs férfi karaktert (<60! ), aki vezetheti a főszereplőt a történetben?

Figyelt kérdés
Realista, szentimentális regény. Alapvetően elég intellektuális személyiségre lenne szükségem, aki feltárhatja a kiutat a főszereplőnek intim beszélgetések során.

2012. ápr. 3. 14:45
 1/7 Mahesha ***** válasza:
hát... sztem mondjuk ülhetne csak úgy egy parkban egy padon és kicsit 'misztikusan' mindent tudna a főszereplőről és tanácsot adna neki... ugye ilyesmire gondoltál? :O
2012. ápr. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 rajcziz ***** válasza:

Szokványos megoldások: parkban vagy könyvtárban üldögélő alak, takarító, tanár

Nem szokványos megoldások (hirtelen jött ötletek): sírásó, buszsofőr, halász (ha tenger közelében játszódik a történet),

2012. ápr. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 k.lau13 ***** válasza:
37%

hogy érted azt, hogy "hol találnánk"? Hol találkozzon a főszereplővel? Hogy kerüljön a történetbe? Vagy mire gondolsz?


Amúgy nekem is az ugrott be, amit az első írt, hozzá még olvashatna újságot, bár nekem az kicsit sablonos. Könyvtár? De az is elég sablonos. Oké, váárj...Temető? Na jó, ez morbid. Repülőtér? Nem tudom, miért. Metróállomás?

Újságosnál? Boltban? Na jó, szintén elég sablonosak. Én olyan helyre tenném, ahová abszolút nem passzol, hogy őszinte legyek, bár mondjuk én elég szürrealista vagyok, szóval reálisan nem nagyon tudok gondolkozni, lehet, hogy hülye ötleteim vannak, nem tudom. Ezek jutottak eszembe, bár kételkedek benne, hogy van köztük akár egy is, ami nem hangzik idiótán, de azért igyekeztem :D

2012. ápr. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Pont eltaláltátok, hogy mit szeretnék kideríteni. Itt nincs olyan, hogy sablonos, bármi jól jöhet. Városi helyszínre gondoltam, szóval a halász kiesik, pedig ez jó lenne. Temető, sírásó, takarító? Merész! :D:D
2012. ápr. 3. 16:04
 5/7 k.lau13 ***** válasza:

Komolyzenei koncert? XD Ez most beugrott :D hmm... múzeum... valamilyen egyetem vagy főiskola, bár azt nem tudom, mit keresne ott... bíróság? :DD nem tom, miért, ezt az egyetemből vezettem le, miután volt ma egy érdekes beszélgetésem valakivel az egyetemista jogászokról... :D öömmhhh... valamilyen rendezvény? nálam ha regényt írok ott szoktak összefutni a szereplők, mikor már semmi nem jut eszembe...


pfff hát tudom, most se vagyok okosabb, mint múltkor, de ezek most így beugrottak :D Főszereplőről is mesélsz valamit, ha már itt tartunk? :D

2012. ápr. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sörfesztivál :D Vagy valami rock koncert, és akkor ott állna az öreg :D Aztán a főszereplő részeg, azt hiszi álmodja, és a pasi int neki, h jöjjön követi, kint lesznk bezsélgetnek. és másnap a főszereplő mindenre emlékszik, de azt hiszi csak álmodta az italtól, aztán utána megy boltba, és ahogy a sorok között sétál ott van az öreg és mosolyog, aztán a parkba megy futni, és a padon ül, ilyesmik :D aztán utána majd bezsélnek is megint,csak kicsit húzd el a történetet
2012. júl. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Pali1977 ***** válasza:

Mármint hogy hol találkozzanak? Bárhol :) Ez maximálisan a történet függvénye. Én magam is írok történeteket, most forgatókönyvvel próbálkozok.

Mészáros Gyula oldalát is tudom neked ajánlani, ez spec. épp a karakter kidolgozással foglalkozik: [link]

2013. márc. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!