Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szeretnék egy hasonló könyvet...

Szeretnék egy hasonló könyvet írni, mint A gyűrűk ura, tudtok mondani ehhez hasonló más alkotásokat, amiből ihletet meríthetek?

Figyelt kérdés

Legyenek benne sárkányok, tündék, lovagok, kalózok, régi legendák stb. Minden érdekel, amit mondtok: könyvek, filmek, rajzok, zenék, tényleg minden. Fantasy metál zenekarok is!

(És mielőtt valaki elkezdene okoskodni, hogy Tolkien mennyit dolgozott a Gyűrűk urán meg én esélytelen vagyok rá, kösz, de erre nem vagyok kíváncsi.)



2012. ápr. 3. 18:53
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ezeket már olvastam: Csillagpor, Narnia krónikái, Elátkozott Ella, A kincses sziget, Kalózok!, Eragon, Bamarre hercegnői. Ha ezeken kívül van valami, és FILMEK is, azokat nagyon várom!
2012. ápr. 3. 18:56
 2/12 rajcziz ***** válasza:
100%

Tűz és jég dala sorozat George R. R. Martintól; napjainkban ez a legjobb, és meglehetősen hasonlít Tolkienhez

És valóban, Tolkien rengeteget foglalkozott vele, és sok sikert kívánok, hogy neked is sikerüljön.

2012. ápr. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi, erről még nem hallottam, de felkerül a listára. Annyit nem akarok dolgozni vele, mint Tolkien, azért egy kicsit gyorsabban szeretnék vele kész lenni, meg amúgy se ilyen hosszúra és aprólékosra tervezem, de nem 2 hét alatt akarom megírni természetesen :)
2012. ápr. 3. 19:40
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért ha tényleg Gyűrűk Urával egy kategóriában akarsz alkotni akkor az általad felsoroltnál szerintem sokkalta több és főleg másabb fantasyt kellene tanulmányoznod.


Hosszú valóban hősies High fantasy:

Robert Jordan: Az Idő Kereke


Negatív karakterek:

Moorcock: Elric könyvei

Jack Vance: Haldokló Föld ciklus


Realista karakterek:

Abercrombie: Első Törvény

illetve a már említett Martin: Tűz és Jég dala

bónusznak pedig Sanderson: Ködszerzet


Brutálisan erős karakter hibák nélkül, de mégis jó történet:

Rothfuss: Királygyilkos sorozat


Én ezeket javaslom. Illetve az LFG.hu fórumát, a Delta Vision fórumát és más hasonló helyeket ahol fantasy írók és hozzájuk hasonló önjelölt kritikusok folytatják végtelen csatáikat.


Utolsó javaslat, menj fel a Karcolat.hu-ra ahol szívesen kivesézik az írói képességeidet és bármiben tudnak tanácsot adni.

2012. ápr. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Oké, köszi :) amúgy nem pont olyat akarok, mint a Gyűrűk ura, csak hasonlót, de nem annyira komolyat, inkább olyasmit, mint az Eragon, de annál azért több szereplővel meg nagyobb világgal.
2012. ápr. 4. 11:56
 6/12 Solonariwan ***** válasza:
73%
Brent Weeks: Éjangyal Trilógia ez különösen jó valamint ajánlom figyelmedbe a Dragonlance sorozatot.
2012. ápr. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Pledkafi válasza:

Richard A. Knaak: Diablo

Raoul Renier: Acél és oroszlán

2012. ápr. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Jól hangzanak :)

Ezeket könyvtárban is meg lehet találni?

Most pl a Szunnyadó tüzet olvasom, de baromi unalmas, szerintem nem is fogom végigolvasni, mert nagyon gáz. Fantasynak van kiadva, és egy sárkány van a borítóján, ahhoz képest a 21. században játszódik, és már a felén túl vagyok, de eddig semmi az égvilágon nem történt, csak a főszereplő kezd átalakulni, de sárkánynak se híre se hamva. Akárhogy próbáltam, képtelen vagyok modernkorinak elképzelni a szereplőket, mindenkit középkori ruhában látok, középkori falut képzelek el meg minden, szóval elég gáz egy könyv.

2012. ápr. 30. 11:19
 9/12 Solonariwan ***** válasza:
Figyu az éjangyal trilógiától beszarsz azt feltétlenül olvasd el.
2012. máj. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Solonariwan ***** válasza:
De a másik a Dragonlance kb 8 könyvét olvastam idáig és iszonyat jó... a lényege 2 ikertestvér viszonya, az egyik harcos lett a másik meg Nagyhatalmú mágus és válvetve egymással harcolnak de nagyon sokminden más is történik és rengeteg jó karaktere van. A gyűrűk úra meg szépirodalom, olvastam de lássuk be: UNALMAS :)
2012. máj. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!