Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek a Gyűrűk Urában...

Szerintetek a Gyűrűk Urában miért nem ült fel valaki egy olyan óriás sasra és azzal vigye el Mordorba a Gyűrűt?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 19. 20:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Valószínű azért mert a sasok nem olyan hülyék hogy berepüljenek Mordorba.Meg amúgy is azonnal 9 lovas nazgul szegődne a nyomukba.
2012. ápr. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tolkien valahol írta, hogy azok a sasok nem végeznek személyszállítást, csak akkor egyszer tettek kivételt, amikor Gandi kihozta Frodót és Samut.
2012. ápr. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Pont azért kérdeztem meg mert most tartok annál a résznél ahol kihozza Samut és Frodót Mordorból.De szerintem elég hülyén hangzik hogy "csak akkor az egyszer tettek kivételt" .Tehettek volna akkor is amikor beviszik a gyűrűt nem?
2012. ápr. 19. 21:01
 4/8 anonim ***** válasza:

A gyűrűlidércek miatt, valamint Szauron szeme is közrejátszhatott.

A sasok pedig azt hiszem a Babóban is "utaztatták" a főhősöket, de erre nem mernék mérget venni, mert már van vagy 20 éve, hogy olvastam.

2012. ápr. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Így valamivel tényleg érthetőbb ,hogy azok miatt nem mertek/tudtak bemenni.
2012. ápr. 19. 21:13
 6/8 anonim ***** válasza:
Az utolsónak igaza van, illetve hát a sasok a természetükhöz hívek, vagyis büszkék. Akárki nem ülhet fel rájuk, azt is csak ha megengedik. Őket nem igazán érdekelte a Gyűrűháború, Gwaihirnek külön Barna Radagast könyörgött, hogy segítsen, utána meg Gandalf "hajtotta be" az ígéretüket (amit amúgy Manwénak tettek, mert az ő "szent állatai", de ez bonyolult ügy, a GyU-ban egyszer sincs kifejtve, a Szilmarilokból és Tolkien levelezéséből lehet visszakövetkeztetni, hogy most mi van velük... lényegi szerepe volt Gandalf "halálának" az ügyben).
2012. ápr. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én nem olvastam de szerintem ezzel leegyszerűsitették volna a történetet és ezzel nem lenne olyan izgalmas és rövidebb is lenne. Tehát a válasz:

-rövid idő

-kevesebb kaland és izgalom

2012. ápr. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Mizotya ***** válasza:

A 6 válasz nagyon jó!

Valóban, a válasz nem az erőviszonyokban keresendő, sokkal inkább a sasok természetével magyarázható.

2012. aug. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!