Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha írnék egy könyvet, akkor...

Ha írnék egy könyvet, akkor azt hol tudnám kiadatni?

Figyelt kérdés
Van egy nagyon jó történet a fejemben, kb 2-3 hete csak ezen agyalok és alakítgatom :)
2012. máj. 6. 20:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Előbb írd meg. Ha kész, befejezted, javítgasd, hogy a lehető legjobb legyen. Ha már úgy érzed, kiváló, ennél jobb nem lehet, mutasd meg valakinek. (Első körben ismerős, barát. Utána lehet a neten anonim módon, pl. egy amatőr írói honlapon regisztrálsz és úgy.) Kapsz hideget, meleget, de ha a javaslatok alapján javítasz, csiszolod a könyvet, egyre jobb lesz. Ha már mindenki azt mondja, ez a csúcs, akkor fogod, elküldöd egy kiadónak. Ilyet csak ismersz... Nem mindegy, melyiknek. A regényedet ismered, be tudod skatuláyzni nagyjából (romantikus, fantasy, thriller, dokumentumregény, történelmi stb.). Feltehetően nem azért találtad ki, mert soha a büdös életben nem olvastál még hasonló stílusú könyvet. Talán ilyen még a polcodon is van. Ez az egyszerűbb eset: leveszed azt, megnézed, ki adta ki. Mondjuk romantikus fantasy, olyan vámpíros a műved. (Ez egy példa, lehet bármi más.) Ilyen mondjuk a Vöröspöttyös kiadványok és társaik. Megnézed, ki a kiadó (Könyvmolyképző?), meg is van, kihez fogod beadni elsőként. Ha eg ilyen művet a Kossuth-hoz küldenél, kinevetnének. Így nagyobb esélyed van.

Ha nem tudod, ki ad ki ilyen könyveket, mert mondjuk egy Vöröspöttyös sincs otthon, akkor sincs pánikra semmi ok, mert megnézed a neten. Beütöd, hogy Vöröspöttyös, ki fogja dobni, ki a kiadó (ha így nem megy, akkor azt is beírod, hogy Bookline, vagy bármi más nagyterjesztő hálózat, és kiad egy kokrét könyvet - ott lesz, ki a kiadó).

Miután megvan a kiadó, megnézed a honlapjukat. Itt leírják, hová várnak kéziratot (ami neked van, az a kézirat), vagy várnak-e egyáltalán. Például az Ulpius nem fogad mostanában kéziratot, telítve vannak. Ha azt írják, szinopszist fogadnak (mint az Agave), akkor szinopszist küldesz. (Ehhez nézz utána a neten, hogyan kell írni, jsvaslom a Boncnok oldalán Jud leírását, az egész jó összefoglaló, ennél teljesebb csak részekből szedhető össze, némi utánajárást igényel.) Mindig a megadott címre.


Ilyen egyszerű. De előbb írd meg a regényt.

2012. máj. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm :))
2012. máj. 6. 22:17
 3/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom az Alexandra több fűfajt is bevállal.
2012. máj. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
az ötletem egy krimi :)
2012. máj. 7. 14:24
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem jót írtam (3-as vagyok). Érdeklődj az Alexandránál, szerintem ott forog a pénz a legjobban meg minden :P :D
2012. máj. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
szerintem először meg írom az első fejezetet és beküldöm valami olvasói blogba :) ment a zöld kéz :)
2012. máj. 7. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!