Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit gondoltok? Ui: a helyesírá...

Emma Csobonyei kérdése:

Mit gondoltok? Ui: a helyesírásért bocsánatot kérek, szlovák billentyuzetet használok.

Figyelt kérdés

Lyndon már aludt, amikor valaki sietosen benyitott a háza bejárati ajtaján és hozzáment a kanapéjához, ahol fekudt, hogy megrázza. Erosen.

-Amand?- kérdezte félálomban Driver, de eszébe sem volt felkelni. A betolakodo nem szolt egy szot sem, ezért a hátára fordult, a szeme elé rakta a kezét és ujra probálkozott.- Akkor Adon? Syal? Esetleg Donan? Mi keresel itt, Donan? Azt hittem, kutyát mész venni ilyenkor. Nem azt mondtad tegnap...-motyogta, de félbeszakították.

-Fogalmam sincs, mirol zagyválsz itt, testor, de jo lenne, ha rám néznél. Kulonos, azt hittem, hogy a nagyságos Halhatatlan Testoroket azért jobban kiképzik az elovigyázatosságra, tobbek kozott. De ti? Még én is paranoiásabb vagyok!

Driver azon nyomban felugrott a kanapérol, széthányva a párnákat és a pokrocot, amit magára terített az este. Nem...az nem lehet!

Aki elotte állt, az nem lehetett más, mint...ShadowGirl? Biztosan o az. Hosszu, mintás fekete robát viselt, a frizurája nyilván osszekuszálodhatott valamikor, mert a csattok, melyek normális esetben tartják a hajat, most rendezetlenul, cikk-cakkokban álltak. A lány hollofekete haja a szemébe hullott, bore hofehér, szája félelmetesen szép, testtartása elokelo.

Pont így képzeltem el.- gondolta.- De o még szebb, mint álmomban. Ez gáz.

-Khm...- hangja elakadt, frankon nem akart megszolalni!- Hm...

-Es még beszélni sem tudsz? - nevetett rajta joizuen, gonoszan és baromira nem zavartatta magát azzal, hogy épp az imént tort be egy idegen személyes terébe, a házába, a nappalijába, ahol a tévé van.- Jol nézunk ki!

Oké, ebbol elég.


2012. máj. 6. 20:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Tetszik, csak néha kissé rossz a szóhasználat, pl. nem "hozzáment a kanapéjához", hanem odament a kanapéjához helyesen. De nem vészes egyik sem. Egyedül még a neveket nem értem, Driver, ShadowGirl? Ezek nem igazi nevek... De a Lyndon az jó név.

De amúgy nekem kifejezetten tetszik a stílusod, sok sikert!

2012. máj. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ja még annyi, hogy szlenget szerintem ne használj, mert idegesítő. ("frankón nem akart megszólalni", "baromira")


A szleng csak akkor megengedhető, ha azt valamelyik szereplő mondja, narrációban nem.

2012. máj. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

koszonom szépen, megfogadom a tanácsokat!

Lyndon egyenlo Driver és ShadowGirl-nek Viola lenne az igazi neve :)

2012. máj. 6. 21:34
 4/6 rajcziz ***** válasza:
A stílus egész jó, de egy kicsit zavaró. Az egészet telepakoltad információval, így az olvasó azt sem tudja, miről is van szó. Ha ez egy mű kezdete, akkor érdemes lassítani az információadagoláson. Ha ez egy kiragadt részlet, és előtte van szó a sok sajátos dologról, akkor OK.
2012. máj. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem rossz, csak a nevekkel van baj, mármint, arra nem lehetett rájönni, hogy Lyndon=Driver, ezt egyértelművé kell tenni az elején. Amúgy érdekes, a "testőr" szó után azt gondoltam valami történelmi, vagy régen játszódik, de a ShadowGirl név után inkább azt gondolnám valami ügynök lehet az illető.
2012. máj. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ez egy részlet az 5. fejezetbol :) bocs, hogy zavaro, srácok. Es nem torténelmi.
2012. máj. 7. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!