Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Vámpírnaplók könyvek MAGYARUL?

Vámpírnaplók könyvek MAGYARUL?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A kérdésem az lenne, hogy L.J. Smith Vámpírnaplók(Vampire Diaries) című könyvsorozata magyarra lefordítva létezik? És ha igen, akkor hol lehet megvásárolni? Bocsi, ha hülye kérdés, de szeretném elolvasni, viszont nem vagyok egy profi angolos, szótárral olvasni meg nem az igazi, és akárhol olvasom a neten a könyvvel kapcsolatos magyar kritikákat, egyikből sem derül ki, hogy végül is milyen nyelven olvasta az illető.:/ Köszönöm előre is a segítséget.
2012. máj. 19. 10:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen le van fordítva, a Könyvmolyképző kiadó adta ki a Vörös Pöttyös könyveken belül (ők adták ki anno a twilight-ot is) de nem ajánlom, L.J. könyve annyira más és klisés és idétlen szerintem, ami valami borzasztó. Persze magát a TVD sorozatot én is ismerem és szeretem, de alapjaiban semmi köze a sorozatnak a könyvhöz csak a nevek egy része, de sztem a könyv nagyon rossz. De ha akarod olvas el nyugodtan. A magyar címe is Vámpírnaplók és a sorozatképei vannak a borítón.

(egy különbség pl hogy Stefan és Damon olaszok és a reneszánsz Itáliában éltek majd párbajban megölték egymást. de amúgy égen a csillag annyi változtatás van és nem is az a cselekmény a könyvben mint a sorozatban)


(VIGYÁZZ megjelent egy olyan könyv is a vörös pöttyösnél, hogy STEFAN napló 1., ezt nem L.J. írta hanem a sorozat két készítője és ez kapcsolódik a sorozathoz, míg a vámpírnaplók könyv nem)

2012. máj. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Eddig 7 rész jelent meg, de ha jól tudom összesen 10 részes lesz.

Nagyon jó könyv, igaz, hogy nem hasonlit a sorozathoz de attól még nagyon jó :)

Ha inkább a sorozathoz hasonlót szeretnél olvasni akkor a Stefan naplóit olvasd el, mert az a sorozat alapján készült.

2012. máj. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

nekem nagyon tetszett mind a 7 rész.

az első 4 rész kicsit hasonlít a sorozathoz de az 5./6./7. már egy trilogia és a szereplők a kicune testvérekkel küzdenek.


érdekes hogy a könyvben Elena szőke és kékszemű

Damon pedig fekete szemű

és nem MysticFalls hanem FellChurch a város neve

2012. máj. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 zitt2 válasza:
Nekem nagyon nem tetszettek. Ha nézed/nézted a sorozatot, akkor nem igazán ajánlom. Teljesen más a 2 és egy kicsit zavaró
2012. máj. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szinte bármelyik könyvesboltban megveheted az első 7 részt, ami eddig megjelent magyarul (ha épp nincs meg nekik, meg tudják rendelni). Illetve neten is meg tudod rendelni (libri, 7books, alexandra, stb. honlapokon). Valamint online is lehet olvasni (google-be beírod: Vámpírnaplók könyv online - biztos vagyok benne, hogy ad ki rá találatot), illetve pdf-ben le is tudod tölteni.

Viszont én is egyet értek azzal, hogy ha a sorozatot szereted, akkor a könyvek több, mint valószínű, hogy nem fognak tetszeni. Számomra is eléggé "gagyi" és unalmas volt (bár én csak az első kettőt olvastam).

2012. máj. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Van magyarul, 7 rész eddig. A könyvesboltokban meg lehet venni, vagy interneten megrendelni (bookline a legolcsóbb legutóbbi emlékeim szerint!).


Nekem tetszett, már várom a következőt! DE mint ahogy írták, teljesen más mint a sorozat.


Meg megjelent a Stefan naplója (eddig 2 rész van), ami a sorozat alapján íródott. 1864-től olvashatod, hogy mik történtek. Az 1. könyv elején ez van: "L. J. Smith regényei valamint Kevin Williamson és Julie Plec televíziós sorozata alapján" :)

2012. jún. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én most kezdtem el olvasni a könyveket, a 7. könyv felénél tartok. Először a sorozatot láttam, utána olvastam a könyvet. És TELJESEN eltér a kettő egymástól. A sorozat lepipálja a 2. évadig (a 3. és 4. évadba már nagyon hangsúlyon van a szerelmi háromszög, nem tetszik annyira mint az elején), viszont a könyvből a 6. fejezettől kezd el tetszeni a történet. Idáig a 7. is jónak tűnik.
2013. ápr. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Florathedino válasza:
Nekem nagyon tetszettek a könyvek és az utolsó szó ami eszembe jut az a "klisé" ezekről. Kedves #1 :)
2020. ápr. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!