Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményed Murakami...

Mi a véleményed Murakami Haruki könyveiről?

Figyelt kérdés

2012. máj. 23. 20:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Most olvasom tőle a Kurblimadár krónikáját, eddig tetszik. Mást még nem olvastam tőle.
2012. júl. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

"Igen, valóban "élt" emberek kezébe adnám, ez mondjuk nem korfüggő. Ki mit fogad el, fog fel, fogad be. Minden könyvét meg kell érteni. Nem könnyed, egyszerű vagy akár csak hétköznapi irományok. Biztosan felemelő érzés lehet az íróval beszélni, de véleményem szerint kevesen tudnának Vele úgy társalogni, ahogy a mindennapjaiban egymással szoktak. Saját stílusa és egyénisége van, és a fogalmazása ugyan gyermekkönyvben is lehetne külön-külön, de ahogy ő sorba teszi őket, valahogy zord és színes egyszerre. Nagyra tartom, de nem egy Thomas, Scooby Doo, Harry Potter sorozat egyik műve sem. ( A maga korában én is szerettem őket, kivéve Thomast, még nem volt, mikor pici voltam ^^)"


Egy másik kérdésre adtam pont most ezt a választ.

Nekem minden eddig Magyarországon megjelent könyve megvan. Remek írónak és hihetetlenül nagy "mesemondónak" tartom. Nem azért, mert elképzelt világokról írna, vagy mellébeszélne, sőt!Kifejezetten a "mesés", mint jelző jut eszembe írásmódjáról.

Sokszor a hideg ráz attól, ahogy ír, amilyen modorban. NEm tudom,Te olvastál-e már Tőle bármit is, nekem elsőre a "Világvége és a..." akadt a kezembe, utána azonnal rávetettem magam a "Kafka a tengerparton"-ra. Egymás után okoztak olyan élményt, ami képes volt napokra kib*szni a világítást a fejemben, még nem sikerült újra összeszedni a gondolataimat. Nem láttam igazán "máshogy" a világot, de "megvilágosodtam". Nem változott sem a véleményem, sem a hozzáállásom se semmihez, de utána úgy éreztem, ketté tudom szedni a világos és a sötét zoknijaimat a mosáshoz. Nem tudom, a hasonlatomat érted-e, vagy ez válasz-e a kérdésedre ennyi idő után...

Én nagyon szeretem az írásmódját, akkor is, ha vannak újra előjövő elemei. Pl az a fránya macska... Világéletemben utáltam. Jó az, hogy a nőt "hibásan" is szerethetővé teszi, amihez mondjuk jó, ha tudod a japánok felfogását, világát.

Nem mondtam el mindent, amit szeretnék, de nem is tudnék most mindent összeszedni.

2012. okt. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!