Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Akit erdekel a sci-fi es/vagy...

Akit erdekel a sci-fi es/vagy fantasy irjon ram, lenne par kerdesem mert epp probalkozok konyvet irni es lenne par kerdesem. Jelentkeznetek?

Figyelt kérdés
(nem lesznek benne vampirok,verfarkasok,tunderek,boszorkanyok meg stb.) Kicsit sci-fi fele huz, de meg eleg sok fantasy elemet tartalmaz. Veletlenul sem lesz valami teenager-fantasy akarmi mar kesz vilagot teremtettem hozza, bolygokon kulon kulturak nem is 1 :)

2012. máj. 25. 06:52
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
*jo volt szoismetlesem :) mindenki sci-fi es fantasy rajongok valaszat is varom.
2012. máj. 25. 06:57
 2/26 A kérdező kommentje:

Tudom igy zsakbamacskanak hallatszik de hadd masoljak be valamit a skiccembol:


Axel a Nervanuszon született, ez a bolygó egy Földtõl távoli galaxisban helyezkedik el. Nervanuszi nyelven “lila ékkõ”-vet jelent. A bolygó szinte egész felszine sziklás es ezek a sziklák sötét lila szinûek az égboltjuk is sötét lila egyetlen fényforrás az égen a hatalmas napjuk az Agnur, ez a csillag elég energiát ad a bolygó felmelegedéséhez de mégis kevés a folytonos világossághoz, ez miatt a bolygón sötétebb van általában mint a Földon. Nervanuszon a víz is megtalálható a bolygó felszínének 60%-a víz, ám az itteni fényviszonyok miatt a víz tükrozõdése rózsaszín. Hatalmas városok is borítják ezt a remek világot ha a szineket leszámitjuk a gravitáció illetve légkör megegyezik a Földiével.Nervanusziak habár fejlettek ûrutazást tekintve, mégis egy feudális társadalomban élnek kasztok szerint.


Axel lenne a foszereplo egy harcos a nervanuszi elitbol aki a csapataval mindenfele urlenyeket pusztit el vagy egesz tarsadalmakat is ha a Nervanusz csaszara utasitja csapatat.De most egy olyan ellenseggel kell szembenezni aki nem csak egy bolygot hanem egy egesz galaxist is fenyeget es bosszuszomjas ezek mar SPOILER-ek roviden ennyi ha valakit erdekel szoljon es beszelhetunk rola :)

2012. máj. 25. 07:29
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Mind a világa mind a története eléggé ZS kategóriának hangzik eddig. Tedd fel inkább a kérdéseid és/vagy fejtsd ki a valóban releváns részeket a történetről. Ha nem tudod a lényeget és azt amit a könyv át akar adni, az megint csak egy sarkalatos probléma.
2012. máj. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Ertem amit mondasz csak nem szerettem volna sokat irni.

Tulajdonkeppen a lenyege lenne hogy egy idegen faju egyseg kuldeteseirol szolna nagyjabol,mintha Axel saga-ja lenne hostetteirol de kozben pedig mas mas idegen kulturakat is beleraknank es kiternenk kicsit tortenelemre stb. tulajdonkeppen amolyan egesz univerzumot kellene csinalni es mond mar mitol lenne ZS-kategoria ?

2012. máj. 25. 15:38
 5/26 A kérdező kommentje:
A kerdesem valojaban az hogy megerne-e belekezdeni evvel a koncepcioval: idegen harcos aki valojaban a csaszat kitagadott fia.Az tetotol talpig voros pancelzatot visel es azt gondoltam hogy a Nervanuszon peldaul van sok kristaly felkorben ilyen hatalmas kristalyok egy-egy oszlopon es ezek mas-mas szinuek es ez fontos alappillerje a kulturajuknak es van par kivalasztott akit ezek a kristalyok vagy istenek szolgalataba allitanak es amelyik kristalyt kepviseli olyan pancelzata lesz. Axel az elso kristaly hivoje az isten neve Zevros es egy hatalmas voros kristaly es a haborut jelkepezi masodik kristaly a tudast es igy stb. nekem ez lenne alapotletem es az hogy a Nervanusz csaszara (Axel apja) elpusztitott egy egesz fajt mert fenyegetesnek hitte oket es ezert Nervanusz ellenseges urleny fajai osszefognak hogy kiszabatitsak az utolso peldanyt aki tul eros volt az elpusztitashoz es o szeretne elpusztitani a bolygot szoval bosszut allni de ezelott elkell mennie par bolygora ahova kisebb tablak vannak elrejtve (lenne 5 vagy 6 ilyen tabla) mert ha mindet megtalalna akkor az adna egy terkepet az ismert univerzum legerosebb fegyverehez ami egy hatalmas urallomas-szeruseg ami egy lovesbol bolygokat pusztit el...roviden ez lenne az alap.
2012. máj. 25. 15:53
 6/26 A kérdező kommentje:
Meg valami a fo szal ilyen lenne hogy amikor elmennek a gonoszok kiszabaditani a foellenseget aki hatalmas erovel bir akkor is Axel csapatat kuldik es Axel hibajabol szabaditjak ki.Ezert a csaszar kitorli az emlekeit es elkuldi egy tavoli bolygora szamuzetesbe ( a Foldre ) de a Fold csak egy megallo lenne amikor megtudjak hogy mi a gonosz terve akkor elkuldik a regi csapatat erte visszaadjak az emlekeit es megint harcba szalnak.A lenyeg pedig az hogy a Foldon 1 tabla van a terkephez es tulajdonkeppen ilyen verseny alakul ki ketto csapat kozt a jo es rossz kozott es ezeken a bolygokon ugy kulturat bemutatni meg elovilagot meg hasonlo :) mondjuk elkepzeltem hogy egyik bolygo egy hatalmas sivatag az egesz nem el rajta kb. senki csak egy hatalmas to van a kozepen es csak korulette lett elet :) es ragcsalo szeru lenyek nepesitik be akik nomadok a sivatagban szoval ilyesmi tehat legtobb hely nagyon primitiv mivel ezeket a tablakat a Nervanusziak osei rejtettek el es akkor meg van amelyik bolygon akkoriban elet sem volt :) igy mar jobb ? :)
2012. máj. 25. 16:43
 7/26 anonim ***** válasza:
87%

Ha ezt tovább fejtegeted, csak alátámasztod a ZS-kategóriát. Minden eleme klisé, tipikus, minden tini ilyenben gondolkodik. Maga az első skicc még lehetett volna nem ZS-kategória, de ez a sztori már vastagon az.


Ha sci-fi és fantasy határán mozog, az a kérdés, melyik dominál. Science fantasy, vagy space fantasy? (Előbbi pl. Sztrugackij, utóbbi pl. Herbert.) Mindkettő más mélységeket követel.

Viszont ha van egy külön világod, írj. Nyugodtan. Magadnak. Majd kialakul belőle valami. Ha más nem, tinédzser-fanatsy (ez egyelőre még az). De szerintem olvass, mondjuk az említett Herbert Dűne-univerzuma nem lenne rossz (no, ha nem akarod, nem kell az összes, elég csak a Dűne).

Amúgy nem mondtad, mivel kapcsolatosak a kérdéseid. Írástechnika? Akkor minek a fantasztikumban jártasság, ez nem zsánerfüggő. Világépítés? Ahhoz valóban nem árt egy kis gyakorlat, de akkor már egy másik közönséget kell megkérdezned, nem a dörzsölt profikat, hanem a tapasztalt olvasókat. HungaroCon, élőben még soha senki nem küldött el egy olvasót melegebb éghajlatra, neten azért megteszik. Tudományos háttér? Akkor ez a tudományok kategória, feltéve, ha valakit érdekel. Olvasókat keresel a műhöz? Hát, ha van valaki, akit érdekel, ne habozzon, nekem elment a kedvem, miután leírtad a cselekményt.

2012. máj. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
A dune konyvet nem olvastam de a filmet lattam kisebb koromban es sosem jott be annyira de nem rossz. az megmaradt hogy a fuszer nekik a fontos es kek lesz a szemuk tole meg jovobe latnak egy ideig es fremenek a bennszulottek szoval kicsit ismerem a Dunet de akkor sem ertem miert lenne ez ilyen verfarkas szerelembe-eses tini maszlag? Ez egy csapat egy elit akik mindenfele tarsadalmak elpusztitasara vannak kikepezve akik a csaszarra kicsit is veszelyesek milyen tini regenyben lennenek ezek ? Ebben is lehet politizalni mint Duneben az o feudalis rendszeruk is elegge jo :D szoval csak nem ertem mi baj van evvel mert ha en tinikre gondolok egybol a twilight harry potter vagy remsegek cirkusza jut eszembe..Privat uzenetben varom az alap skiccem nem ZS-valtozatat mutasd meg te mire gondolsz kerlek epp erdekel :)
2012. máj. 25. 23:02
 9/26 A kérdező kommentje:
Csak mond meg mit gondoltal te elozo hatha ha elmagyarazod mire gondoltal megerthetem kerlek privatban kuld :D de inkabb huz szamomra csillagok haboruja fele az talan nem teenager sci fi...
2012. máj. 25. 23:16
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Magyarázok egy kicsit a kolléga helyett, de nem privátban. Elvégre az itt születő kérdések és válaszok az utánad jövők számára is tanulsággal szolgálnak majd, vagy legalábbis kellene.


Nem arra lett értve hogy Twillight szintű tini LÁNYOKNAK VALÓ történet, hanem hogy az ilyen jellegű sablon és klisé hegy a tinik alkotásaikra jellemző. Lásd például az Eragont.

Egyébként tökéletes tanácsokat adott, nyugodtan fogadd meg őket. A Dűnét pedig olvasd csak el, nem az amire te gondolsz a filmes emlékeid kapcsán.


Pár klisé:

-"idegen harcos aki valojaban a csaszat kitagadott fia"

-CSÁSZÁR

-egy idegen bolygó, ami attól idegen hogy fura az ég szine

-"feudális társadalomban élnek kasztok szerint" mélységes fogalmi zavar a társadalmi berendezkedés terén

-"Nervanuszon peldaul ... olyan pancelzata lesz." Úgy en bloc ez az egész koncepció

-"Nervanusz csaszara elpusztitott egy egesz fajt ... az utolso peldanyt aki tul eros volt az elpusztitashoz" Lásd az előző pont kommentárját

-"elkell mennie par bolygora ahova kisebb tablak vannak elrejtve"

-"univerzum legerosebb fegyverehez ami egy hatalmas urallomas-szeruseg ami egy lovesbol bolygokat pusztit el"

-"amikor elmennek a gonoszok (GONOSZOK?!) kiszabaditani a foellenseget (FŐELLENSÉG?!) aki hatalmas erovel bir akkor is Axel csapatat kuldik es Axel hibajabol szabaditjak ki"

-"kitorli az emlekeit es elkuldi egy tavoli bolygora szamuzetesbe ( a Foldre )"

...


Van még csak, már én is unom. Javaslom azt amit eddig felsoroltam dobd el, ha nagyon akarod akkor mondjuk max. 2-t tarts meg belőlük, de a lényeg hogy inkább irj egy teljesen más történetet.

2012. máj. 26. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!