Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A másik Boleyn lány c. könyvne...

A másik Boleyn lány c. könyvnek minden része le van fordítva magyarra?

Figyelt kérdés
2012. jún. 3. 13:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lefordították, nyomtatásban meg is jelent.

Philippa Gregory több könyvet is írt a Tudor korról. A második is nagyon érdekes: A Boleyn örökség a címe (2007-ben jelent meg magyarul), könyvtárakban biztosan megvan. Jane Boleyn (Lady Rochford), Klévei Anna hercegnő (aki eltaszított VIII. Henrik és kinevezte húgának), illetve Catherine Howard, az ötödik (kivégzett) királyné története.

A harmadik címe: A királynő bolondja és Véres Mária uralkodásáról szól.

2012. jún. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Már elolvastam az első hárpom részt, csak láttam oldalakon, hogy sok könyve van még az írónak, de mivel nem tudok anglul, nem tudtam eldönteni ehhez a sorozathoz tartoznak-e :D
2012. jún. 3. 14:07
 3/12 A kérdező kommentje:
a szűz királynő szeretője a 4. rész, ha jól tudom
2012. jún. 3. 14:09
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Van még egy szerző, annak is nagyon jó a sorozata a korról:

Robin Maxwell. (És ő is hölgy).

Például: Az elveszett hercegek, Boleyn Anna naplója, A szűz.

2012. jún. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
köszönöm:) Nemrég akadtam pont rá a Boleyn kisasszonyra, meg a Boleyn Anna naplójára, amit ő írt.
2012. jún. 3. 14:48
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nemrég olvastam.

Robin Maxwell: A fattyú. I. Erzsébet angol királynő törvénytelen fiának története.

2012. jún. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Majd utánanézek, remélem megvan a könyvtárban:) Azt meg tudnád mondani, hogy ezek a könyvek ( Boleyn kisasszony, Boleyn Anna naplója stb..) hogy vannak sorrendben? vagy teljesen mindegy?
2012. jún. 4. 16:21
 8/12 anonim ***** válasza:

Hogy érted? Történelmi sorrendben?

1. Az elveszett hercegek (Shakespeare drámájából (III. Richárd) ismerheted a történetet.

2. Boleyn kisasszony (kisgyermekkor, a francia királyi udvar)

3. Boleyn Anna naplója (Anglia, Henry Percy a szerelme, VIII. Henrik, Erzsébet születése, a király hamis vádak alapján kivégezteti, mert Jane Seymour nem vállalja, hogy szerető legyen. A király fiút akar).

4. A fattyú

2012. jún. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Elképesztő, hogy öregségére őrült, gyilkos zsarnokká lesz VIII. Henrik! Nagyon sajnálom szegény Annát, aki közember lánya, a dédapja bevándorolt kereskedő volt, nem főnemesi származású. Az apja pedig kihasználja mind a két lányát. Megérdemli a sorsát, amikor száműzik Anna halála után, a fiát is elveszteti. És a nagyobbik lánya, akit elűztek, mert egyszerű közemberhez ment feleségül másodszor, örököl mindent a szülei halála után. Az ő unokája Lettice Knollys, vagyis a híres Essex gróf anyja...
2012. jún. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Igen, így gondoltam..:) csak hogy tudjam melyiket olvassam először.: D

Tényleg elképesztő amúgy...:S

2012. jún. 5. 10:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!