Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyvet ajánlotok?

Milyen könyvet ajánlotok?

Figyelt kérdés
Nyelvvizsgára készülök és szeretnék egy angol nyelvű könyvet olvasni (életemben először). Ti miket olvastok angolul? Miket ajánlotok?
2012. jún. 7. 20:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Én Stephen King-től a Carrie-t, meg a NASB Bibliát.
2012. jún. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi :) többen is írjatok lécci (egyébként 15 vagyok)
2012. jún. 7. 20:28
 3/9 anonim ***** válasza:
Jók egyébként a Drága New See könyvek is, de szerintem az a legjobb, ha egy magyarul már olvasott művet választasz ki.
2012. jún. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 rajcziz ***** válasza:

J. K. Rowlin: Harry Potter

Mario Puzo: The Godfather

J. R. R. Tolkien: The Hobbit

John Grisham: The Chamber


Igazából nem tudom, mennyire bő a szókincsed, de egy első/második Harry Pottert biztosan megértesz. Esetleg a Twilight az, amiről tudom, hogy nagyon egyszerű a nyelvezete.

2012. jún. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én hasonló cipőben egyből a LOTR-nak futottam neki, de nem volt egy jó ötlet, azt hiszem (bár értettem). A Harry Pottereket gyakran ajánlják, öcséim is azokat olvasták, szerintük megfelelő. Illetve egyik öcsém olvasta Doyle-tól The Hound of the Baskervilles-t (Sátán kutyája magyarul), illetve Hardy Tess of the d'Ubervilles (Egy tiszta nő), szerinte mindkettő jó volt.
2012. jún. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Agatha Christie könyvek, vagy Sherlock Holm sztorik. Ezeknek nem olyan bonyolult a nyelvezete.
2012. jún. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsónak van igaza. Az Agatha Christie könyveknek nagyon könnyű a nyelvezete, így egy középfokon beszélő részére is élvezhető olvasmány.
2012. jún. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mhhh, Lois Lowry könyvei mondjuk? Anglisztika szakos egyetemista vagyok, nekünk tőle a The Giver című könyvet kellett elolvasni, nem volt nehéz és nagyon élvezte a csoport nagyobbik része. Viszont úgy készülj, hogy elgondolkodtató, nem valami kis lányregény. :)

Aztán a The Hunger Games is egyszerű szerintem, nincs túlbonyolítva, bár nekem maga a történet nem tetszett igazán, bár lehet már "öreg" vagyok hozzá. :D

A Sherlock Holmes történeteket én is nagyon szeretem, tényleg jók.

Amit még nagyon ajánlok, mert engem nagyon megérintett, az Haruki Murakamitól az After dark.

Esetleg ha valami vicceset szeretnél, akkor Hitchhiker's Guide to the Galaxy.

Ami még aranyos és egyszerű, de nagyszerű, az Diana Wynne Jonestól a Howl's moving castle. Ez ilyen tündérmesés-romantikus, de szerintem letehetetlen.


Én imádom Stephen Fry írásait, bár megmondom őszintén, nehéz, mert nagyon jól forgatja a szavakat, ráadásul sok bennük az olyan dolog, ami sokakat megbotránkoztat (pl. elég nyíltan ír a homoszexualitásról), viszont nekem sírva röhögős.

Yasutaka Tsutsui Paprikája is iszonyatosan nagy könyv, bár kicsit elvont, szóval nem tudom, neked tetszene-e.


A www.bookedpository.com-on tudsz olcsón venni könyveket. Volt, hogy ötezerből kijött négy regény és ingyen kipostázzák. Nagyon jó kis oldal, csak ajánlani tudom. :)

2012. jún. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
kösz mindenkinek a választ (:
2012. jún. 8. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!