Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek mivel folytatódjon...

Szerintetek mivel folytatódjon a könyvem?

Figyelt kérdés

Este van. A kutyák mind alszanak, vagy mégsem? Mintha egy még mindig vonyítana. Blacky az.


Új nap virradt Blackyre és szerető gazdájára, Samanthára. Blacky nem érezte magát valami fényesen, de Samantha levitte Blackyt a parkba. Akkor tűnt fel neki, hogy valami nem stimmel a kutyájával, és kénytelen volt elvinni állatorvoshoz.

Először Samanthának egy lapot, illetve egy adatlapot kellett kitöltenie Blackyről. Eközben az orvos megvizsgálta a kutyát, és határozottan kijelentette:

- Náthás.

- Tessék?- szólt közbe Samantha.

- Blacky nem kapta meg a kötelező oltásokat, ezért megbetegedett.

Blacky elkezdett nyüszíteni, majd lefeküdt.

- Muszáj lesz elmenni az állatpatikába, venni orvosságot,- ajánlotta az orvos- mindjárt odaadom a receptet, hogy kiváltsa!

- Köszönöm szépen! Gyere Blacky, menjünk el a patikába a gyógyszeredért, és egy fecskendőért, hogy be tudjam neked adni, utána hazamegyünk!

Blacky lelógatott fejjel baktatott gazdája után.



Samantha ma beadta Blackynek az oltását, abban reménykedve, hogy jól csinálta. Szegény kutya ma sem volt fényes kedvében. Blacky lefeküdt a kandalló mellé, hogy egy kicsit átmelegedjen.

Samantha levitte a friss levegőre Blackyt, hátha jobb kedvre derül. Egy jó gazdának a megérzései sosem tévedhetnek! És igaza lett.

Blacky sokkal jobban volt a kis séta után. De ezek szerint az orvos tévedett. Nem volt náthás a kutya, de vajon miért mondta ez?!

Amiért Samantha látta, hogy Blackynek jót tett a friss levegő, ezért éjszakára a kutyaólban aludt.



A kertben nincs senki se semmi. A kutyaól is üres. De Samantha telefonál:

- Haló, rendőrség? Segítség! A kutyámat elrabolták!

- Nem lehet, hogy csak megszökött?

- Nem, dehogy is! Remekül idomított kutya.

- Nos, hogy nézett ki?

- Fehér alapon barna foltos. –siránkozott Samantha.

- Hogy hívták?

- Samanthának.

- Nem magát, hanem a kutyát!- mondta a biztos úr.

- Őt Blackynek.

- Ismer valakit, aki képes lenne elrabolni a kutyáját, mert nem szereti?

- Talán a szomszédom, mert néha hagy egy parányi ajándékot a pázsiton. De nem hiszem, hogy képes lett volna elrabolni.

- És van olyas valaki, aki Magát nem szereti?

- Amikor elhoztam a menhelyről a kis Blackyt, egy picit szabálytalankodtam, ezért utánam kiabáltak, hogy ezt még meg fogom bánni.

- És mégis mi volt ez a szabálytalankodás?

- Nem voltam hajlandó kitölteni az örökbefogadási papírokat. – suttogta Samantha.

- És mi volt ennek a menhelynek a neve?

- Streetfield-i menhely.

- Köszönjük az információt. Ígérem, megteszek mindent, hogy kiderítsem, ki volt a tettes!

- Nagyon szépen köszönöm! Vízhall.

Samantha aggódva letette a mobilt.



Egy kutyát nem lehet egy zárt kertből és egy biztonságos ólból ellopni. Ezért is érthető, hogy nem ellopták Blackyt, hanem megszökött. Hogy miért? Blacky és a szembe szomszéd kutyája réges-régóta tervezik ezt az utat, hogy tudják, az elődeik, hogy tudtak megélni a vadonban, és hogy milyen, ha nem dugják az orrod alá a kaját. Így hát Blacky és Matróz az öreg puli (a szembe szomszéd kutyája) elindultak, de még nem jutottak messzire, ugyanis csak négy saroknyira voltak az otthonuktól. Tudják, hogy óvakodniuk kell a rendőröktől és gazdáiktól. De azt is tudják, hogy még hosszú út áll előttük, ugyanis meg akarják találni a hatalmas farkaskutyát, kit Baltónak hívnak.



Samantha már négy napja nem aludt, és lassan teljesen kifordul saját magából.

E négy nap alatt Matrózék is haladtak. Hirtelen egy erdőben találták magukat. Nagyon ki vannak éhezve, és szomjasak is.

Egy valamiről viszont fogalmuk sem volt, ma telihold van. A farkasok jelképe. Amikor minden kutya érzi a bennük lakozó farkast. Egyre feljebb jött a hold. Blacky és Matróz ámulva nézték a holdat, és eközben megpillantottak egy falka farkast, de persze azt hitték rájuk a holdfényben, hogy ők is kutyák, ezért odarohantak hozzájuk. De a farkasok nem valami vendégszeretően fogadták őket. Már éppen rájuk akartak támadni a farkasok, de szerencsére még időben elkezdtek futni, mert öt centiméter se kellett volna hogy megharapja matrózt.

Egy nagy fa alá értek, amin sorba ültek a baglyok. Bűzlött a fa az egérmaradványoktól.

Az egyik bokor megrezzent, mindegyik bagoly elrepült. Egy farkas lány bújt elő a sötétségből, és így szólt:

- Azért jöttem, hogy bocsánatot kérjek az előbbi kis incidensért. Nem állt szándékunkban letámadni titeket, csak a sötétben nem tudjuk megkülönböztetni a betolakodót, és a vacsorát. Na mondjátok, mi járatban van két kutya egy erdőben? Nem a gazdáitokkal kéne lennetek?

- Azért jöttünk el a gazdáinktól, mert akarjuk találni a hatalmas Baltót.

- Egyébként engem Lisának hívnak. A falkavezér lánya. Ti kik vagytok?

- Én Blacky vagyok, ő pedig Matróz.

- Had segítsek nektek az utatokon. Én tudom, hogy hol lakik az, akit kerestek, és segítek túlélni az utat.

- Nem bánom. Gyere.

- Először is élelmet kell szereznünk. Mit szólnátok egy őzhöz?

- Ő….. rendben. Mondd, hogy amiről beszélsz az sült!

- Hogy lenne már sült egy frissen vadászott őz?!

- Jól van, na! Most inkább ne veszekedjünk, hanem vadásszunk!

Erre bebújtak a bokorba, hogy megfigyelhessék az áldozatukat. És már találtak is egy őzikét a rét közepén szunyókálva. Lisa lassan odalopakodott, és elcsípte a nyakánál fogva.

- Kaja!- ujjongott Matróz és Blacky.

Bár egy kicsit undorodva, de sikerült megenniük a nyers húst, egy kis ésszel, miszerint, nincs más kaja.



Új nap, új kalandok, új életveszélyes helyzet. Vajon ma mi fog történni kis hősünkkel?

Telihold már nem volt, ezért Lisa nem kelthette fel őket édes hangjával. Nem, Lisa vadászni volt. Az égből ítélve reggel 6 óra lehetett, mikor Lisa eldöntötte, hogy elmegy vadászni, miközben úgy osont el Blacky és Matróz mellett, hogy ne keltse fel őket.


2012. jún. 8. 16:51
 1/7 [Reno] válasza:
Szia ^^ legyen szó arról, hogy a falka vezér hogyan fogadja azt, hogy a lánya együtt lóg két kutyával... ;)
2012. jún. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez nagyon jó ötlet! kösziii!!!! :3
2012. jún. 16. 10:15
 3/7 Petru$$h válasza:

Szia :) Rendkívül érdekesnek találom az eddig megírtakat. Remélem, hogy egy gyerekeknek szóló mesekönyv szerű regény lesz, mert a célnak tökéletesen megfelel. Egy picikét Lassie-hez tudnám hasonlítani. Biztosan olvastad a regényt, de ha nem akkor szeretettel ajánlom, mert nagyon jó könyv. Szóval a lényegre térve. Az előző kommentelővel én is egyet értek. Folytathatnád úgy, hogy a falkavezér kitagadja a lányát, mert kutyákkal barátkozik. El kell hagyniuk az erdőt. Teljesen magukra maradnak. ( Ha felnőtt kutyákról/farkasról van szó , akkor egy szerelmi szálat is bele szőhetsz..mondjuk Blacky és Lisa között. Persze ezt nem muszáj!)

Egy aprócska tipp:

-Kicsit túl sok a szóismétlés. Ne írd bele ennyiszer, hogy Blacky. Írd helyette, hogy Black vagy bármi más hasonlót.

-" Vízhall." Ezen jót nevettem. Ezt úgy írjuk VISZHALL. De mivel a rendőrökkel beszélt, ezért célszerűbb azt írni, hogy Viszont hallásra. :)

Remélem sok örömöd lesz a regény írásában. Sok sikert! :)

2012. jún. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nos, igen. Nem vagyok valami nagy nyelvtanos.:) Nagyon-nagyon jó tanácsokat adtál( ugyanis 12 éves fejjel kicsit nehéz így gondolkodni). Egyébként nemsokára felrakom a folytatást, és kijavítom a vízhallt. :D
2012. jún. 19. 11:42
 5/7 A kérdező kommentje:

Új nap, új kalandok, új életveszélyes helyzet. Vajon ma mi fog történni kis hősünkkel?

Telihold már nem volt, ezért Lisa nem kelthette fel őket édes hangjával. Nem, Lisa vadászni volt. Az égből ítélve reggel 6 óra lehetett, mikor Lisa eldöntötte, hogy elmegy vadászni, miközben úgy osont el Blacky és Matróz mellett, hogy ne keltse fel őket.

Egyszer csak Lisa azt hallotta a távolból, hogy Blackyék segítségért kiáltoznak. Mire Lisa odaárt a fiúk már nem voltak ott. De talált egy ismerős lábnyomot, mire az orra alatt ezt mormogta: APA.

Lisa olyan szélsebesen rohant a régi elhagyott falkája nyomába, hogy a nyári elhullatott szőre, ami még nem hullott le, kirepült a bundájából. Félórányi szélsebes üldözésen át végre megérkezett. Megérkezett oda ahol csak a falkát találta, de hol van Matróz és Blacky?!

Lisa lihegve megszólal:

- Mit akarsz? Talán a vesztüket? Hol vannak? –toppant be mérgesen Lisa.

- Neked is szervusz Lisa.

- Ezt most hagyjuk. Engedd el a falkám!

- Hogy mondtad? A falkád? -vonta kérdőre Lisát Cafat, a falkavezér.

- Jó a füled. Mit akarsz velük?

- Amióta elmentél, éhezik a csapat. Nincs a falkámban még egy olyan jó vadász, mint amilyen te voltál. –a falka körülállta őket.

- Kérlek, ne beszélj múlt időben.- bízta el magát Lisa, miközben látta, hogy két farkas belöki Blackyt és Matrózt a vízbe.

Lisa gyorsan odafutott (illetve akart futni), ugyanis a két farkas elállták az utat. A többi farkas meg „bíztatóan” azt ordibálta, hogy BUNYÓ, BUNYÓ, BUNYÓ, mire Lisa elkapta mind a kettő nyakát, majd beúszott a két kutyáért, akikben nem ösztönsült a kutyaúszás. Kihúzta őket a szembe partra, majd elfutottak egy új „táborhelyet” keresni.

Elcsendesült az erdő, amennyire a baglyok és az éjszakai állatok csöndessé tudják varázsolni az éjszakát. Blacky, Matróz, és Lisa lefeküdt, majd végérvényesen sikerült elaludniuk.



Samantha nem bírta már tovább, ezért elment a menhelyre, és adoptált egy kis border collie-t a világ legintelligensebb kutyafajtáját (és nem, nem a puli a legokosabb faj). Samantha most nagyon örül, bár mindig eszébe jut Blacky, aki a „falon lóg” mint fénykép, de mindig azzal vigasztalja magát, hogy biztosan boldogul.

2012. jún. 19. 11:46
 6/7 Petru$$h válasza:

Nagyon ügyes vagy gratulálok! Még mindig zavar benne egy kicsit a sok "Blacky és Lisa " ismételgetés, de ez a része már sokkal jobb..látod minél jobban belemerülsz a történetbe annál izgalmasabb lesz!

"szembe partra" ----> legyen inkább szemben lévő partra vagy csak simán a partra.

Egy ötlet, vagyis kettő... Lehetne mondjuk egy rész benne ahol Lisa megtanítja a srácokat vadászni...és szerintem a farkaslány apja ne engedje el őket ilyen könnyen, harcoljon a lányáért. Egy kicsit részletesebben fejtsd ki azt a részt, amikor az idős farka elkapja a kutyákat.

Ami viszont zavar az az, hogy Samantha ilyen könnyen el tudja felejteni az imádott kutyáját és csak úgy kihoz egy másikat? Szerintem izgalmasabb lenne ha nem csak várná a csodát hanem elhatározná , hogy ő saját maga keresi meg a kutyáját!

( Persze ezek csak tippek, szóval nem kell őket megfogadni, ha nem tetszenek.)

Ha szükséged van a segítségemre , akkor nyugodtan másold be a többi részt is. :)

2012. jún. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 [Reno] válasza:

Szia, ismét :) a megszólításra, az "ismételt Blackyzésre", lehet helyettesíteni a neve helyett a kutya kinézete, fajtája alapján, stb, én így oldanám meg.


Még egy két ötletem lenne, ha sintérek is szóba jönnének, bár lehet nem ésszerű a "vadonba", de ezek is csak ötletek :)

2012. jún. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!