Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Battle Royale-hoz hasonló...

Battle Royale-hoz hasonló könyvek?

Figyelt kérdés
lehetőleg Japán írótól származzon,köszi.
2012. jún. 24. 12:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hm, japán írótól nem tudok ehhez hasonló könyvet, de pl. ott van a BR manga verziója, ha az ilyesmi érdekel, nézz utána. Én még csak pár fejezetet olvastam el belőle, de azt mondják, a végére teljesen más irányt vesz a története, mint a könyvnek, meg hogy sokkal perverzebb is.


Akkor ott van ugye az Éhezők viadala, csak ne ess abba a hibába, hogy a Battle Royale-t keresed benne, mert azt nem fogod megkapni, hiába ugyanaz az alapsztori. Hasonló, de egy teljesen más nézőpontból mutatja be a témát, szóval szerintem nem koppintás, mint ahogy sokan mondogatják. Egy próbát azért megér.

Legyek ura, bár még nem olvastam, de a története is ilyen sok ember kis helyen-féle. Agatha Christitől a Tíz kicsi néger is ilyen, azt hittem kapok egy nyomozós könyvet, de erre átment thrillerbe, és tökre féltem.

Remélem, segítettem valamit =)

2012. jún. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi,segítettél.

a manga verziót néztem,de borzalmas volt a rajzolása,meg asszem nincs is az egész lefordítva.

Az éhezők viadala szerintem is koppintás,a többi könyvet megnézem,azok érdekesnek tűnnek.

2012. jún. 24. 13:20
 3/5 A kérdező kommentje:
ha valaki tud persze olyat,ami megfelel a szempontoknak,akkor nyugodtan mondja :)
2012. jún. 24. 13:21
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok megint =D

Eszembe jutott még Orwelltől az 1984. Ez is disztópia, egy diktatórikus államban játszódik, és sok külföldi oldal szerint hasonló a BR-hez és az Éhezők Viadalához, ám én magam még nem olvastam. Szintén ilyen oldalakon találtam az Ender's Game-et, ám magyarul még nem jelent meg (azt hiszem). Ez is ilyen gyerekeket feláldozós történetnek tűnik, itt most földönkívüliekkel.

És én magam is ma találtam rá egy könyvre, a Köddé váltakra, magyarul is megjelent. Sokan hasonlítják a történetet egy Legyek ura-Stephen King-Hősök mixhez, hát a vélemények és maga a történet alapján alig várom, hogy elolvassam =D

2012. jún. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2012. jún. 25. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!