Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Darren Shan vámpírkönyvei...

Chrishu kérdése:

Darren Shan vámpírkönyvei vagy a Twillight jobb?

Figyelt kérdés
Véleményt is kérek!

2012. jún. 28. 11:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp a Darren Shan.


A Twájlájt 15-25 éves nőknek íródott. Én ne is nevezném vámpírkönyvnek, inkább romantikus irománynak.


A Darren Shan gyerekkönyv, olyan 14-18 éveseknek szánták, de több benne a horror mint a tvájlájtban. A karaktereknek átmennek tényleg sok nehézségen. Valóságosabb. Van vér, van mocsok, vannak tényleg undorító emberek.

2012. jún. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Darren Shan-től imádom a Démonmester c. könyvét az nagyon izgalmas és olyan hogy nem teszed le addig amig vége nincs. én este olvastam és majd betoljam. mondjuk az nem vámpíros ha nem vérfarkasos de nem baj. a Twillight-t még csak filmen láttam. hát ott nagyon szar. de az osztálytársam olvassa és ő nagyon nagyon szereti.
2012. jún. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, ez egyértelmű. Darren Shan. Ezt 12 és afölötti gyerekeknek írták, de mégis horror, megvan bele minden elem, ami kell egy izgalmas, kalandos és szó szerint vérfagyasztó műhöz.


A Twilight nem vámpírkönyv, hanem szerelmesregény. A vámpírok csak a csomagolás, nem a tartalom. Ráadásul 18 és afölötti nőknek írták. Tehát nem egy műfaj, nem egy célközönség, nem egy kategória.

2012. jún. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Hogyha ezt aztán kérdezed, miután először elolvastam a twilightot, azt mondom: még jó hogy a tvájlájt! De miután másodszor elolvastam, nagyot csalódtam benne. Közel sem olyan jó, mint a rémségek cirkusza, bár darren shantől nekem inkább a démonmester jött be. 13/L
2012. jún. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Hülye kérdés, egyértelmű, hogy Darren Shan...

Először is, Tvájlájt: kb. 2-3 szereplőn kívül nincs egyiknek sem különösebb személyisége, mondanivalót se nagyon találtam benne, az még jó, hogy az író máshogy akarta megmutatni a vámpírokat, ami sikerült is neki, de ennyi fölösleges csöpögés már gyomorforgató... 2 jó van benne: 1.: jó írásmód(eleinte ezért szerettem én is) 2.: jó borítók


Másodszor: Darren Shan: jól kidolgozott szereplők, épp elég borzongás, vámpíros hatás, és JÓ TÖRTÉNET, és sokkal valóságosabb. A Tvájlájtba nem tudom beleélni magam, mert egy olyan világot teremt meg aminek nem sok köze van a valósághoz, mégha a mai világban játszódik is, de Darren Shan-nek sikerült éppen eléggé "földhözragadt"-nak maradnia!! Amúgy elég érdekes, hogy a vámpírkönyvekben is van szerelem, aminek elég nagy jelentősége is volt a könyvben, mégsem lett ízléstelen, hanem ügyesen keverte a borzongással.


Amúgy meg egyet értek:

http://www.youtube.com/watch?v=WhSKEiGYlD0 ők elmondták helyettem


14/L

2012. jún. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Darren Shan. De a démonvilág sorozata még a vámpír könyveket is lekörözi :)
2012. jún. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
A tvájlájt nincs jól megírva, csak intelligens a fordító. Az eredeti nyelvezete egy középiskolás fogalmazással vetekszik.
2012. jún. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

NORMÁLIS VAGY EMBER?:O

Persze h Darren Shan!!!

nem csak izgalmasabb,de lényegesebben tartalmasabb,és végre nem vmi nyálas szar!17/L

2012. júl. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Darren Shan könyveit imádom ;) A vámpíros sorozatában a 12. Részt szájtátva olvastam. A Város trilógia is nagyon tetszett és most kezdem a negyediket a démonsorozatban.

Twilight annyira nem nyűgötött le, max. A képzeletbeli Jacob:P

2012. aug. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nekem is jobban bejön Darren Shan. Az legalább vámpírokról ír, nem ugy mint a twilight...
2012. aug. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!