Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek jó a témája?

Szerintetek jó a témája?

Figyelt kérdés

Kitaláltam egy számomra élvezetes kis történetet, még nem nagyon írtam bele, de nem tudom, hogy egyáltalán jó lenne e. Olyan előzetes féle ez:

Valami ilyesféle története van:

Flóra és Máté hetedik osztály óta a legjobb barátok. Az őket körülölelő hűség bármire rá tudja őket késztetni, a becsületüket is feláldozzák egymásért. Már gimnazista éveiket tapossák, mikor karácsony előtt egy téli reggelen Máté összeverekedik az egyik balhés fiúval. Az igazgatóinál vár rá Flóra az utolsó téli szünet előtti tanítási napon, de három órája nem jön ki onnan senki, csak a balhés fiú, aki komoly arccal elballagott. Már este tizenegy óra van. Flóra még mindig ott ül. Arra jár a takarítónő és megkérdezi tőle miért is ül itt.

- Várom az egyik osztálytársamat - feleli a lány.

- Az álmok világában találod, ahol rájössz az élet minden keservére, mert amit itt átélsz az nem fájdalom, ott keresd ahol nem találod! - erre csak felmordult és lelöttyintette a vegyes felmosó vízzel. Flóra ezzel a varázslatos esettel, egy középkori világba csöppen. Katonának áll, de száműzik és társával Miutzal keresik az igazságot. Hogyan is került ide? Mit is keres itt? Felvetül az álom és a valóság rejtélyei, a két titokzatos világ, a fájdalom, amit eddig nem tapasztalt és a kialakulóban lévő szerelem. Átvágnak sárkányokon, átélik a nyomort, kalózok karmaiba kerülnek és szirénekkel is találkoznak. Vajon van e értelme ennek az utazásnak? Van e célja? Végül Flórának nyílvesszők között kell döntenie. És akkor nem érzett magán még olyan félelmet. Barátság, szerelem, nyomor, harc és háborúk között talál rá ebben a másik világban arra, amit egyébként nem tudott megfejteni.


A címe: Céltalan utazás

Nem biztos, hogy jó cím... Hat nagyobb részből fog állni terveim szerint...

Nektek, hogy tetszik? Egyáltalán elkezdjem vagy változtassak rajta?



2012. júl. 12. 21:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát, kicsit olyan a történet, mintha az aki megálmodta, épp LSD hatása alatt lett volna. Felvetsz egy témát, flóra és máté, és aztán úgy ahogy van kihajítod az egészet a kukába. Minek kellett ide egyáltalán máté karaktere? Semmiért. Flóra miért ül a padon este 11-ig? "ott keresd ahol nem találod" what te f*ck? Milyen igazságot keres a középkorban? Tele van közhelyekkel az egész. A történet kicsit olyan, mintha egy 12 éves írta volna. Hány éves vagy? Mert ha 12, akkor végülis elmegy egynek.
2012. júl. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ez csak egy előzetes. :) A gondolatokat és elmélyüléseket igaz, beleírhattam volna, de úgy gondolom ez még nem az egész történet, csak egy kis bevezető. Ha ki tudok hozni belőle valamit, akkor az előzetesben megtalált közhelyek átváltoznak érdekfeszítő kalandokká és elmélkedésekké.

Ha megnézel egy filmnek a reklámját, nem tudod elmondani milyen is annak a filmnek a története... Csupán azt tudod elmondani, hogy tetszik e az alap vagy sem.

Máté és Flóra egymáshoz szeretnének eljutni és közben rengeteg gondolat, kaland és érzelmek lesznek. Csak azt tudod az előzetesből leszűrni, hogy ki lehet e belőle hozni valamit vagy sem.

Miért mit gondoltál? Ez az egész regény? Azért nem gondolom a válaszolókat ilyeneknek, akik azt hiszik, hogy egy kis "reklám" az egész könyv.

Máté és Flóra hűségesek egymáshoz. A barátságról is lesz elmélkedés, mert komoly gondolataim vannak egyes témákról amiket ebben a könyvben be is vezetek.

2012. júl. 12. 21:57
 3/12 anonim ***** válasza:

uncsi.

Középkor, ez most komoly?!

Alapjáraton az iskolák este 8 körül zárnak, a diákokat 7kor kitessékelik az épületből. A takarítónő egy varázsló. :D És leönti felmosóvízzel.. :D Jaj ne már!

Minden sorral egyre fáradtabb lettem, leszívta az agysejtjeimet.

Flóra Máté és Miutz.. Internacionális neveket találj ki. KÖZHELY következik: pl. Twilight. Edward, Bella. Egyáltalán nem idegen, mert ugyan úgy kell ejteni angolul és magyarul is, sőt még sok nyelven. Rosalie-Rozália, Alice-Aliz, Jacob-Jákob. A főbb szereplők nevei mind internacionálisak. A mellékszereplőké pedig igazi amerikai-angol nevek, ami elhelyezi a történetet térben és időben is. Nagyon fontos a névválasztás! Ráadásul minden névnek vannak tulajdonságai, amik igazak a viselőjükre is.

2012. júl. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
nem rossz, de egy kicsit abnormális, hogy 11-ig ott vár arra a szerencsétlen mátéra. amúgy a névválasztás nem tetszik. meg a takarítőnő se marad ott 11ig, hidd el nekem.;)
2012. júl. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a visszajelzéseket! Már csak azt szeretném tudni, hogy vessem el ezt az egész ötletet és gondolkodjak valami máson vagy még lehetséges a helyrehozása? Ha lehetséges, hogyan kezdjek hozzá? Mit változtassak még? Nevek, a kor, ha van még valami mondjátok, mert szeretnék javítani.
2012. júl. 13. 10:53
 6/12 anonim ***** válasza:
Ne dobd egyből a kukába a történetet. Haladj végig az eddig elképzelt részleteken, és gondold végig kívülállóként, hogy ezek reálisak, vagy teljesen elrugaszkodottak-e. Próbáld meg kiküszöbölni a logikai buktatókat.:)
2012. júl. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Jó... Csak nem igazán tudom kívülállóként szemlélni. A mai ifjúság a fantasyt szereti, így megpróbáltam olyasmit alkotni. De tényleg vannak benne logikai képtelenségek és talán az egész előzetest át kéne írni...
2012. júl. 13. 14:09
 8/12 anonim ***** válasza:
Hali! Engem érdekelne egy ilyen történet!!! Meg amúgy szerintem mindegy, hogy milyen neveket használsz, te találod ki, a Te történeted. Ha meg valakinek nem tetszik, majd a fordításnál átírják Flora -ra rövid o-val, és Matthew-ra:) Jó ez így!!! Mondjuk igen, amíg az iskolában van, az a rész tényleg furcsa, de az ötlet az nagyon jóóó!!!
2012. júl. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az alapötlet jó, de inkább tölts fel egy teljes fejezetet és aztán kérj véleményt, akkor meglátod mennyien vevők rá. sok sikert:)
2012. júl. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 rejtőke ***** válasza:
nekem tetszik, csak: "Átvágnak sárkányokon," ez mi? Sárkányokat akarsz beleírni? én nem tenném. Maradj meg a realitások talaján. Az időutazással nincs baj, azt szeretem, de csak ha nem lesz a könyvből ennek hatására fantasy. A nevek tényleg nem a legjobbak. Ja, azt fontos lenne leírnod:mi lesz mátéval? nekem ez fontos, hogy meg tudjam ítélni az ötletet, mi lesz a vége. ja, Miutz ember ugye? vagy macska, kutya, patkány, aki NEM tud beszélni? Mondd, hogy valami ilyesmi, és nem egy szellem, vámpír, vérfarkas, vérmacska, stb! Amúgy tényleg jó. Sok sikert. Szólj ha már megjelent. :) (a cím különösen tetszik. Az volt előbb, vagy az ötlet? mert én képtelen vagyok frappáns címeket kitalálni..) :)
2012. júl. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!