Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Néhány ember miért nem szereti...

Néhány ember miért nem szereti a "happy end"et amikor olvas/ír?

Figyelt kérdés

Nem egyszer olvastam olyan könyvet, aminek a hangulata sötét és rossz dolgok történtek a szereplővel, sok nehézségen ment keresztül stb de még így is mindenképp a "happy endet" várom. Engem nagyon letud hangolni ha rossz lesz a vége.

Ti hogy vagytok evvel?


2012. júl. 15. 21:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én jobban szeretem a drámákat,és a hepiend nélkül végződő történetek.Számomra sokkal valósághűbb,és jobban megfog,mint egy olyan sztori,ahol boldogan éltek míg meg nem haltak.Rám az ilyen nincs olyan agy hatással.
2012. júl. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
én mind2-őt szeretem,de az tény hogy amelyik nem boldogan végződik sokkal több érzelmet vált ki belőlem így tovább megmarad . képzeld el a twilight-ot ( népszerű példának :D ) na ha a végén meghal sokkal izgibb lenne :) és szebb is talán nem utálnák a fiúk
2012. júl. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal jobban elgondolkodtat egy meglepő fordulat egy könyv végén, mintha minden szép és jó lenne.
2012. júl. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sokkal elgondolkodtatóbb ha "depi end" a vége... Ha a boldog a vége összecsukod a könyvet és azt mondod:

- Na, ez jó volt!

Viszont ha meghal valaki a végén elkezdesz gondolkodni... Miért is halt meg? Mit akart ezzel elérni az író? Belőlem nagyobb érzelmi hatást vált ki egy haláleset a könyvek utolsó oldalain és napokig depressziósan ébredek, elgondolkozva a történet lényegén, hogy miért?

És talán annyi boldogsággal szembesülök nap, mint nap, hogy kell egy kicsit a kegyetlenséggel törődnöm írás formájában is.

2012. júl. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A happy end szép és jó, de az a nagy helyzet, hogy a valóságban sem ér sok minden jó véget. Persze, szeretem a vígjátékokat, egy jobb fajta feldob és jót nevetsz rajta, igen, de szeretem a komoly és elgondolkodtató könyveket/filmeket is. Vígjátékból sem azt a fajta amerikai változatra gondolj, ahol a happy end - sok esetben - konkrétan azt jelenti, hogy az égvilágon minden jóra fordul, nem úgy, mint mondjuk az európai filmekben, ahol valaki jól jár, valaki nem. Szerintem ne úgy fogd fel, hogy lehangol, hanem úgy, hogy gazdagabb lettél egy könyv/film élménnyel.
2012. júl. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Értem :) Lehet én pont azért nem szeretem a "deppy end"et mert a valóságban nem részesülök túl sok boldogsággal?Lehet így akarom kiélni magam. Meg persze, mivel tudom, hogy a valóságban is rengeteg minden végződik rosszul pont ezért is akarok elrugaszkodni ettől. :D

Köszönöm a válaszokat még jöhetnek, kíváncsian várom mindenki véleményét!:)

2012. júl. 15. 22:44
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen lehetséges, hogy viharok dúlnak a lelkedben és ezeket könyvek olvasásával szeretnéd csillapítani, amik jól végződnek.
2012. júl. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha tényleg nem sok dolog végződött még jól az életedben, akkor elég valószínű, hogy a happy endekkel szeretnéd/tudnád kompenzálni. Érthető. Én ugyanebből az okból kifolyólag nem szeretem őket annyira. Sokkal közelebb áll a szívemhez, és az én valóságomhoz a tragikus befejezés (nem kell feltétlenül halálra gondolni). Engem is sokkal jobban elgondolkodtat, szeretem, ha napokig rágódhatok egy könyv tartalmán, és sirathatom pl. az elhunyt szereplőt. Végtére is, innen ismerszik meg egy jó történet, hogy valódi érzelmeket váltott ki belőled. A boldog befejezéseket is szeretem, jó kikapcsolódás, és azért jó érzés a könyv végén mosolyogni egyet és örülni a szereplőkkel. Ettől függetlenül egyik kedvenc könyvemnek sincs happy end-je. Furamód a filmekkel már máshogy állok, ott jöhet a boldogság ezerrel :)
2012. júl. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

én személy szerint mind a két fajta könyvet szeretem.

de mégis az, hogy egy könyv "happy end"-el végződik az annyiból talán mégis jobb mert igy "van folytatás". nem tudom ti hogy vagytok vele, de én ha beleélem magam egy könyvbe akkor azt a vége után "tovább szoktam gondolni" mintegy meghosszabbitva a varázst.. hogy mi történhetett a szereplőkkel a történet vége után.

ezt egy tragikusan végződő regénnyel nem lehet megcsinálni, viszont az tény hogy a valóságban sokkal kevesebbszer van boldog befejezés és ez valahogy valódibb hangulatot kölcsönöz a regénynek..

de persze mindenki szeretné ha a szereplők akiket megismert és megszeretett a történet folyamán tovább "élnének boldogan amíg.." de hát ilyen az élet, és ez persze néha rendesen megrikatja az olvasót

2012. júl. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Én személy szerint nagyon szeretem a depis befejezést. Ha nem is teljes kudarc, teljes szomorúság a vége egy műnek, akkor is kell bele valami félig-meddig komor szál, ami súlyt ad az egésznek. Nagyon sokan szeretik a "happy end"-et és pont ezért jó az, ha nem mindig így van befejezve egy könyv. Néha nagyon is elveszti a komolyságát az egész cselekmény, mikor a végén azt látjuk, hogy úgy is megússza a szereplő. (Például miután Harry Potter nem halt meg a hetedik rész végén, tisztára elkedvtelenedtem.)
2014. jún. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!