Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ajánlanátok nekem néhány jó...

Ajánlanátok nekem néhány jó könyvet?

Figyelt kérdés
Szeretek olvasni, tizenhat éves lány vagyok. Szeretem a történelmi és a szerelmes/erotikus regényeket is:), a Harry Potter a kedvencem. Viszont a vámpíros buta könyveket ki nem állhatom. Bármilyen történelmi könyvet szívesen elolvasok, ezekből a középkoriak a kedvenceim. Ha van néhány könyv, ami szerintetek nekem való, akkor mondanátok párat?:D köszi :)
2012. júl. 22. 00:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Időtlen szerelem trilógia... 1. rész: Rubinvörös, 2. rész: Zafírkék, 3. rész: (Még nem jelent meg magyarul, de a Smaragdzöld lesz majd.) Időutazásos szerelmes sztori.


Gondolom Jane Austin regényeit mind olvastad...?


Az éhezők viadala

Vámpírakadémia - oké, h vámpíros, de egyáltalán nem buta, nem twilightszerű, szóval ajánlom nagyon.


Esetleg olvass bele a Bűbájos Mary-be (2 részes), és az Édességek kicsiny boltja (ez is két részes). Mindkettő romantikus, és régi időkben játszódó. Izgalmas, szerethető könyvek. :)


Remélem, tudtam segíteni!

2012. júl. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Robert Merle - Francia história sorozat: elég kalandos, szerelemmel fűszerezve, ahol a főszereplő (és később a fia) mindig ott vannak, ahol "Libben a szoknya" :)
2012. júl. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:

Wilbur Smith-től kb minden!

pl.A lángoló part,A kard hatalma,Elsötétült nap,Mennydörgés

2012. júl. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Gárdonyi Géza: A láthatatlan ember
2012. júl. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha esetleg még nem olvastad: Charlotte Bronte: Jane Eyre,

Emily Bronte: Üvöltő szelek. Én Jókai könyveit is ajánlanám: Egy nagyar nábob, Kárpáthy Zoltán, Az aranyember.

2012. júl. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Emily Bronte: Üvöltő szelek

J. D. Salinger: Zabhegyező - ennek a korosztálynak való, szerintem érdekes

Kurt Vonnegut: Ötös számú vágóhíd, A mesterlövész

Joseph Heller: Isten tudja - ez igényel némi történelmi tudást, amivel lehet, hogy rendelkezel, ha szereted a történelmi könyveket

2012. júl. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia.

A válaszadók közül megdöbbenve tapasztalom, hogy senki hangsúlyozom SENKI nem ajánlotta a lánynak. Ken Folett. Katedrális című regényét illetve a folytatását az Idők végzetéig-et? Ez hogy lehet? Na ezt a kettőt olvasd el. Elsősorban történelmi és kaland regény de nagyon szép szerelmi szál is van benne illetve több is, de nem megy el a nyál irányába ezen kívűl ugyan nem erotikus, de ahogy a szex részeket leírja hát az nem semmi.

A Katedrális a középkori Angliában játszódik és egy katedrális felépítése köré bonyolódik az esemény. Az Idők végezetéig az első részben szereplők leszármazottai szerepelnek valamint helyet kap benne a pestis. Ha szereted a középkort akkor ezt neked találták ki. Van benne minden járványok, bírósági tárgyalások, építkezések, hitélet, szerzetesi élet. Amit akarsz. Fantasztikus több mint 1000 oldal mind a két könyv, de én mind kettőt kb 10 nap alatt kivégeztem azóta már többször is elolvastam őket.

2012. júl. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! Az éhezők viadala nem annyira kötött le, azt abba is hagytam. De A katedrálist az épp valamelyik nap néztem a könyvesboltban, az a kiszemeltem. Az Üvöltő szeleket is sokan ajánlották, megnézem:)

köszönöm!:)

2012. júl. 23. 11:08
 9/13 Vanuu06 ***** válasza:

Emily Bronte-Üvôltô szelek.. az eleje lehet kicsit unalmasnak tũnhet.. de csak az eleje:D

És persze Jane Austen õsszes kônyvét.. pl.: Büszkeség és balítélet, Meggyôzô érvek, Mansfieldi kastény, Értelem és érzelem, Emma... :)

2012. júl. 27. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Leiner Laura: A Szent Johanna gimi :)
2012. aug. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!