Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha olvasok nem tudom elképzeln...

Ha olvasok nem tudom elképzelni azt az embert, helyszínt, tárgyat stb. ami a könyvben van. Ezen hogyan tudnék változtatni?

Figyelt kérdés

Nem tudom olyan jól megfogalmazni, de az lehet a gond, hogy túlságosan is el akarok képzelni minden részletet és elveszek bennük, és így elfelejtem, hogy mit olvastam előtte. Már szinte nincs kedvem kinyitni a könyvet ez miatt, segítenétek? :S


15/l


2012. júl. 31. 00:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát, ez elég furcsa helyzet. Én azt tanácsolnám, hogy ne képzeld el. Ne foglalkozz azzal, hogy az író hogy írja le a szereplőket, hisz amikor a gondolataikat, cselekedeteiket taglalja, úgyis be fog ugrani egy kép a karakterről, látni fogod a szobáját, amit te társítasz a személyiségéhez.

Olvastam egy könyvet, amiben az író leírta, hogy a főszereplőnek szőke haja van és világoskék szeme, de számomra a stílusa, habitusa egy sötétbarna hajú és szemű embert jelentett meg, és azóta sem tudnám elképzelni máshogy. Nem hiszem, hogy ez bűn lenne, meg sem próbáltam szőkén elképzelni, az a fejemben nem ő volt.

A regények világában az író - véleményem szerint - csak egy utat ad, amin elindulhatsz, de a körülményeket már te magad is megszabhatod az ő utalásai alapján. Ne próbáld meg elképzelni (tudom, ez hülyeség, hiszen ez az olvasás alapja), csak olvasd, előbb-utóbb akaratlanul látni fogod. Lehet, hogy a szobát az író két ággyal és egy fotellel alkotta meg, te viszont csak egy ágyat látsz, és nincs fotel - semmi gond. A hatáson nem fog változtatni. :)

2012. júl. 31. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :)
2012. júl. 31. 09:46
 3/6 anonim ***** válasza:
en ha olvasom, latom a szereploket, de nem tudnam megmondani, hogy hogy neztek ki. ha nagyon szeretned elkepzelni, rajzold le oket, vagy keress ra a konyvre a neten vagy a facebookon, hatha mas csinalt roluk rajzot! remelem segitettem! :)
2012. júl. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sokszor rákerestem Google-ba a szereplőkre, de ez egy idő után már elég idegesítő. :D A rajzolás jó ötlet, ki fogom próbálni. :)
2012. júl. 31. 14:45
 5/6 anonim válasza:

Pontosan ahogy leírták előttem, ne erőltesd. Amikor én olvasok soha nem képzelek arcot. Hiába írja az író, hogy jóképű vagy csúnya nekem egy érzés ugrik be a szereplőkre, tehát pl X szólt Y-nak akkor bennem annyi van, hogy X egy szimpatikus egyén, szurkolok neki, de valójában azt sem tudom milyen a kinézete. Max annyit szoktam megjegyezni, hogy ha valakinek különösebb ismertető jele van pl: seb az arcon vagy folt stb. :D

Ahogy az egyik előző írta, hogy szőke hajút barnának képzelt, velem is pont így volt csak amikor valamit írt az író arról, hogy milyen gyönyörű szőke hajú az illető, akkor kicsit ledöbbentem, mert bennem végig barna volt :D

2012. aug. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, hát megpróbálom nem elképzelni olyan részletesen, eddig nem jártam sok sikerrel, de mind 1 próbálkozom azért, nem adom fel ! :D
2012. aug. 2. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!