Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti szívesen kölcsönadjátok a...

Ti szívesen kölcsönadjátok a könyveiteket?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni, hogy velem van-e baj vagy más is így van, de nem szeretem kölcsönadni a könyveimet. Mindig rémképeket kezdek el látni, ha valaki megkérdi: "Van valami jó könyved kölcsönbe?" Egyszerűen nem szeretem idegen kézbe adni.. :/

Ti hogy vagytok vele? Milyen kitérő válaszokkal tudjátok elkerülni a végzetet? (:


2012. aug. 8. 15:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
A-aa, egyáltalán nem. Egyszer valaki megkérdezte, kölcsönadok-e egy könyvet, én erre: őőő, izééé, ebookként olvastam :D Lehet, hogy velem van a baj, ja.
2012. aug. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Hú... Ettől én is mindig a falnak megyek. Utálom kölcsön adni a könyveimet, mert attól tartok, hogy nem kapom vissza vagy elég szar állapotban. Ha tehetem mindig azt mondom, hogy az nem az én könyvem, hanem a tesómé és ő nem szereti, ha odaadom a könyveit másoknak. Így leszállnak a témáról.^^
2012. aug. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Én se szeretem kölcsönadni a könyveim. Egyszer adtam kölcsön könyvet, azt is megbántam, mert akinek odaadtam, az tovább adta, a végén ki tudja hány embernél volt fél évig, és mire végre visszakerült hozzám, nagyon ramaty állapotban volt, ezért inkább azt a példányt kidobtam, és vettem egy újat.

Azóta, ha valaki kérdezi, hogy adnék-e kölcsön könyvet, akkor általában megmondom, hogy nem, mert nem szeretek kölcsönadni, nagyon ritkán elhárítom olyannal, hogy "most épp valaki másnál van", "még olvasom".

2012. aug. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is utálom... Menjen könyvtárba, ha annyira érdekli.
2012. aug. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Not really. Nem igazán. Volt már, hogy foltosan, hullámosan kaptam vissza, meg olyan is, amit a mai napig várok. :\
2012. aug. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
nem szívesen de mindig kölcsön adom. általában jó állapotban kerülnek vissza, mert megmondom az illetékeseknek :D
2012. aug. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Olyanokban akikben megbízok annak szívesen odaadom mert tudom,hogy nem lesz semmi baja de azért vannak olyan emberek akiktől féltem a könyveimet.
2012. aug. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Csak olyan embernek adok kölcsön, akiről tudom, hogy vigyáz rá, és úgy adja vissza, ahogy kapta. Másrészt a könyveket amúgy is magam is inkább megvásárolom, mint hogy kivegyem könyvtárból vagy elkérjem valakitől. Szeretem őket gyűjteni, nézegetni, lapozgatni, és vigyázok rájuk. Ebből kifolyólag féltem is őket.
2012. aug. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én bibliofil vagyok, gyűjtöm a könyveket, nehezen adok ki bármit is a kezemből. (Néha úgy érzem, kezeltetni kéne.) De megbízható ismerősnek szívesen odaadom, csak mindig jó állapotban kérem vissza. Ritkán esik meg, hogy kifogást emelhetek. Azonban egyszer pont én tettem tönkre egy kölcsönkapott könyvet (nem volt esernyőm, hazafelé bőrig ázott a táskámban), máig restellem.
2012. aug. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
akárhányszor kölcsönadtam valakinek mindig olyan állapotban kaptam vissza mintha éppen a tehén szájából húzták volna ki a könyvem. meggyászoltam őket rendesen
2012. aug. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!