Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Egy jó Arthur királyról, és...

Egy jó Arthur királyról, és az őt körülvevő mondakörről szóló könyvet tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés
Ami foglalkozik a Medve Rendjével, Merlinnel, Camelottal, Shalott asszonyával és a többi. Olyat szeretnék, ami nem száraz, de azért nem is regény.

2012. aug. 12. 10:49
 1/4 anonim válasza:
Elkezdtem olvasni egyet... Jack Whyte írta ezt a sorozatot, az első része Az égi kő. A történet magában nem tartozik a mondakörhöz de a folytatása már igen. A hátsó borítójára is az van írva hogy "a Chamelot és a Kerekasztal kialakulása". Mivel ez egy történelmi regény és az alapoktól kezdi az egészet hogy megértad h mi is ez az egész ezért megérted h miért is a Rómaiak bukásával kezdődik az egész. Ugyanis az első kötet ezt taglalja mglehetősen hiteles módon mégis nem mondanád róla h ez egy száraz ledarált anyag. Nekem mondjuk az eleje nagyon nehezen indult de csak azért mert nem voltak a kedvenceim ezek a fajta könyvek de utána a maradékot egy nap alatt ledaráltam :D melléktörténetként megtudod h hogyan is jött létre az Excalibur ;) a második részét pénz hiányában nem tudtam megvenni de remélem h egyszer még elolvashqtom :) szval... indíts a könyvesboltokba: Jack Whyte: Az égi kő... garantálom h tetszeni fog :)
2012. aug. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
jah... majdnm kihagytam h az első vége az hogy létrejön Nagy-Britannia... szval nem nagyon fogsz találkozni Arthurral :D
2012. aug. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, elolvasom!:)
2012. szept. 1. 12:46
 4/4 anonim válasza:
56%

Ember, baromságokat ne beszéljünk már! Te idióta barom.

Hol jön létre Nagy-Britannia benne? Britannia provincia strukturális és nem hivatalos felbomlását (annak kezdetét!) láthatjuk benne, i.sz. kb 400-ban járunk.

Rómaiak kivonulása 409!


Nagy-Britannia kicsit odébb van:


1707-ben egyesült Anglia és Skócia, Nagy-Britannia Egyesült Királysága néven.

1801-ben Nagy-Britannia Egyesült Királysága és Írország egyesült, az államot ettől kezdve Nagy-Britannia és Írország Egyesült Királyságának


"hogy létrejön Nagy-Britannia"

2015. jan. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!