Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményetek ezekröl az...

Mi a véleményetek ezekröl az írókról? Melyik a legjobb könyv tölük?

Figyelt kérdés
Nem baj ha nem ismeritek valamelyiket. Amelyiket ismeritek arról írjat! :) Ezeket tervezem elolvasni: Rick Riordan - villamtolvaj, George r.r. Martin: Tronok harca, Darren Shan - Demonvilag konyvek, Suzanne Collins - ehezok viadala, Rowling- Harry Potter ( van amit olvastam mar csak kivancsi vagyok a velemenyekre) Dragonlance kronikak, Eragon, Terry Pratchett (en imadom az egyedi humorat!!!) r.a. Salvatore - sotetelf trilogia. inkabb az irokrol szeretnek velemenyt, de persz jol jonne ha a konyvekrol is irnatok, hogy melyiket kerjem szulinapomra. koszi! :)
2012. aug. 31. 21:42
 1/4 anonim ***** válasza:
A Villámtolvaj sorozatot személy szerint még nem olvastam, de több ismerősöm is ajánlotta és mondták, hogy nagyon jó (én csak a filmet láttam, sajnos). A Harry Potter a családom és a barátaim körében nagy kedvenc. Ha pedig szereted a fantasy típusú könyveket akkor melegen ajánlom Christpher Paolinitől az Eragon sorozatot. Örök kendvenc, de sajnos a negyedik része még nem jelent meg magyarúl.
2012. szept. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én a negyediket is olvastam (angolul), és csak ajánlani tudom az egész sorozatot!
2012. szept. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Csak azokról írok, akiket ismerek.


George R. R. Martin: egyik nagy kedvencem a sok közül. Képes megújítani egy-egy műfajt, és rendkívül jól szövi a történeteket. Kedvencem még tőle a Lázálom.


J. K. Rowling: olyan 19-20 éves lehettem, mikor megjelent magyarul, és elkezdtem olvasni. Jó író, jó történet. Nem lettem igazi rajongó, de megvan mind, és pár évente újraolvasom.


Dragonlance Krónikák: Margaret Weis és Tracy Hickman három alapkönyvét (Őszi alkony-, Téli éj-, Tavaszi hajnal sárkányai) még anno a 90-es évek elején olvastam, mikor megjelentek. Tetszett a világ, a karakterek, stb. de a későbbi történetek már nem fogtak meg. Ezt a háromat viszont pár évente máig is előveszem.


Eragon: megjelenése óta olvasom, és már igencsak várom a 4. részt magyarul.


Terry Pratchett: huhh... A Mágia színe első kiadást még fater vette, de azóta ami megjelenik, mindig megveszem, és akkor pár nap alatt visszakockásodik a hasam :)


Salvatore: régi nagy kedvencem volt, de igazán csak az első hat könyvet szeretem, bár a Drizzt-történeteket szinte mind olvastam. Nekem néha nagyon kihallatszik a kockarázás a szavak mögül :-)


Hát röviden ennyi.

2012. szept. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat!! :) Utolso: Terry Pratchettnel en mar azon rohogok amikor meglatom hogy a fel oldal egy csillagozassal van tele ilyen apro betuvel, es azon belul megegy csillagozas van es azon belul egy kereszt. Ott szakadtam a rohogestol. Tole amugy olbastam meg a Maszkabalt, Veszbanyakat, Egyenjogu ritusokat, Kallodo kontinenst. Szeretem nagyon mindig megnevettet. A Halal a kedvenc szereplom. (Filmben amikor azt mondja: Nahh megegy Rincewind-kozeli elmeny akkor nem kaptam levegot! :DD)
2012. szept. 2. 01:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!