Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Galaxis Útikalauz stopposoknak...

Galaxis Útikalauz stopposoknak. Bele merjek kezdeni?

Figyelt kérdés

Az az igazság, hogy már nagyon fenyegetnek a kötelezők. Tényleg olyan jó, hogy ki tudom olvasni három nap alatt, vagy ha úgy adódik, félre tudom tenni egy-két napra, vagy bele se merjek kezdeni addig?

14/L (sokat, viszonylag gyorsan olvasó :))


2012. szept. 13. 22:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is megvan és a családban még senkit nem harapott meg az a könyv, aki olvasta.

Mitől fájna belekezdeni?

2012. szept. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ha belekezdek egy könyvbe, képtelen vagyok letenni. Itt nem azzal van a baj, hogy félek a Galaxistól, hanem attól, hogy nem fogom miatta kiolvasni időben a kötelezőt. :))
2012. szept. 13. 22:59
 3/14 anonim ***** válasza:
Miért, mi a kötelező?
2012. szept. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Légy jó mindhalálig. Szerdára
2012. szept. 13. 23:02
 5/14 anonim ***** válasza:
Imádtam! Rögtön előveszem... ))
2012. szept. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Olvasd el a rövidített változatot a kötelezőből, fogd fel mit olvastál, NA AZ a tudás pont elég lesz arra, hogy tudd miről van szó az egész könyvben. És még időd is lesz olvasgatni. 18F
2012. szept. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Olvasd el a rövidített változatot a kötelezőből, fogd fel mit olvastál, NA AZ a tudás pont elég lesz arra, hogy tudd miről van szó az egész könyvben. És még időd is lesz olvasgatni. 18F" Igen, csináld ezt, és ha valaha megkérdezik tőled milyen a Mona Lisa, mond hogy egy beszívott csajszi fekete ruhában...


A Galaxissal meg lehet birkózni egy éjszaka alatt, szóval kezdd csak el! :D

2012. szept. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha meg ezentúl filmet akarsz nézni, nézd meg a két órásról 3 percbe sürített változatát a YouTube-on, mert korunk azt diktálja, hogy ne foglalkozz ilyen feleslegességekkel.


:o(((( Fúj.

2012. szept. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Tudtam hogy lavinát fogok elindítani.


"Igen, csináld ezt, és ha valaha megkérdezik tőled milyen a Mona Lisa, mond hogy egy beszívott csajszi fekete ruhában"


Mona Lisának főleg a festészethez van köze, nem az irodalomhoz. Maximum az irodalomtörténeti koroknál, stílusoknál EMLÍTHETIK meg. És amiről te beszélsz, az műveltség kérdése, nem az hogy az ember hány kötelező olvasmányt olvasott át első laptól az utolsóig.


"Ha meg ezentúl filmet akarsz nézni, nézd meg a két órásról 3 percbe sürített változatát a YouTube-on, mert korunk azt diktálja, hogy ne foglalkozz ilyen feleslegességekkel."


Film és könyv más. A korszellem azt diktálja, hogy ne tanuljunk egy csöppnyit sem. Amit én mondok, az semmi más, csak egy alternatíva. Egy elég sikeres alternatíva, mivel ezzel a módszerrel a középiskola minden évében kitűnő félévi, és év végi jegyet szereztem magyar irodalomból. Továbbá valószínűsíthető, hogy össze fogják foglalni a tanárnővel a teljes könyvet, ergo nem marad le semmiről a kedves kérdező, csak helyet szorít másnak is.


Tanuljátok már meg, hogy nem minden ilyen dolog rossz. Látszik az értékelésekből is, hogy fogalmatok sincs a mai oktatásról, ezért nem is tudjátok ezt megérteni. Azért kiváncsi lennék a nagy "Kötelezőolvasmány betyárok" közül hányan tudnátok idézni valamelyik közelező olvasmányból, vagy épp a cselekményét leírni szereplőjellemzéssel, keletkezési évszámmal, körülményekkel. Mert érdekes mód, én a három éve tanult kötelező olvasmányból is tudok idézni. Lehet az érettségi miatt? Fene tudja.

2012. szept. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
De h*lye lehetek az oktatáshoz tényleg, 20 évig tanítottam, meg vagy 12 éve a tanügyigazgatásban dolgozom.
2012. szept. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!