Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti mennyi könyvet olvastok...

Ti mennyi könyvet olvastok egyszerre? "Egykönyvesek" vagy "többkönyvesek" vagytok? Melyiknek mi az előnye és hátránya?

Figyelt kérdés

Oké, azt tudom, hogy szó szerint egyszerre csak egyet tud mindenki olvasni. :)


De ismerek olyanokat, akik 4-5 könyvet is olvasnak párhuzamosan. Mások pedig addig nem kezdenek új könyvbe, amíg el nem olvassák az aktuálisat vagy ki nem mondják, hogy félbeszakítják, mert nem tetszik nekik.


Mitől függhet vajon az, hogy ki melyik csooprtba tartozik?


30/N


2012. szept. 22. 12:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem változó.Ha éppen több olyan könyv van ami nagyon érdekel akkor párhuzamosan olvasom.Nem szoktam belezavarodni, tudom követni az eseményeket.

De azért ha olyan könyvet olvasok aminek bonyolultabb a cselekmény szála akkor egyszerre csak egyet.

2012. szept. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Gondolom, úgy simán beleférhet pl. három könyv, hogy:

-filozófiai jellegű

-szépirodalom

-önfejlesztő


Vagyis a témában távolabb állnak.

2012. szept. 22. 13:55
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Én egykönyves vagyok. Azért nem szeretek egyszerre több könyvet olvasni, mert ha elkap egy könyv hangulata akkor jó benne élni legalább a könyv végéig. Ha folyton cserélgetném, hogy mit olvasok akkor nem tudnám úgy beleélni magam. De olyat szoktam, hogy olvasok egy regényt és egy ismeretterjesztőt (pl. most a Gulliver utazásait olvasom és egy Crime investigation c. könyvet, ami angolul van és a nyomozásokról szól.)
2012. szept. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Én mindenképpen többkönyves vagyok. Jelenleg... 3 könyv van egyszerre, most fejeztem be a negyediket tegnap. A témájuk hasonló, csak azért van így mert valamelyik kis esti pihizésre van, valamelyiket magammal hordom valami meg itthon vár rám. És bármennyien is várakoznak az ágyam mellett olvasásra, ha meglátok egy olyat ami kell, minden mást félreteszek és azt olvasom. Amit tegnap végeztem ki is bevágott egy másik elé/közbe, mert úgy éreztem ezt MOST muszáj olvasnom és nem tudok vele várni. Persze ez attól is függ, hogy éppen izgalmas résznél tartok-e vagy hogy mennyire pörög az adott könyv.


És mind regények természetesen. :)

2012. szept. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Többkönyves vagyok, már csak azért is, mert ha olvasok és közben megtetszik valami más, nem bírom ki.

Egyébként nálam teljesen mindegy egyszerre mennyit és milyen műveket olvasok, teljesen jó a memóriám, mindent eltudok különíteni, és ha ez egoistának hat is, tényleg így van. Még soha nem volt ebből bajom.

Szerintem a türelemtől függ főképp, aki tud várni az megteszi, de pl ha összecsapja az előző olvasását, mert kll neki egy másik és az egykönyveshez tartozik, inkább olvasson többet egyszerre, mint egyet egyszerre, de azt is rosszul!

2012. szept. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig csak egyet olvasok, úgy tudom teljesen beleélni magamat. Amíg olvasok, csak az a világ, az a történet létezik, és amíg nem jutottam a végére, eszem ágában sincs mást olvasni. Kicsit úgy tudnám elmagyarázni, hogy ha egyszer Rómába utaztam egy hétre, nem ruccanok ki közben két napra Párizsba. :D
2012. szept. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Én egyszerre többet is szoktam, hogy néha legyen egy kis változatosság is.
2012. szept. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Hű!!! Köszönöm szépen az összes eddigi választ! Szívesen fogadok még válaszokat.


Amint látom, megoszlanak a típusok.


Azért is tettem fel ezt a kérdést, mert én "elméletben" azt vallom, hogy jobb egyszerre egy könyvet olvasni, egyre összpontosítani, egybe beleélni magam. Ugyanakkor gyakorlatban hajlamos vagyok időközben belekezdeni egyszerre több könyvbe is. :)

2012. szept. 23. 14:26
 9/17 anonim ***** válasza:

Előfordult már, hogy több könyvet olvastam egyszerre, de leggyakrabban csak az egyiket fejeztem be. Én az a fajta vagyok, aki hajlamos félbehagyni akár egy nem is olyan rossz könyvet, mert van, ami jobban tetszik.

Szóval inkább vallom magam egykönyvesnek.

2012. szept. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Általában egy regényt olvasok egyszerre, plusz mellé egyebeket, pl. blogregényt, novellákat, rövidebb történeteket. Igyekszem azért egyszerre egy regényt olvasni, és azt sem sietve, hogy bele tudjam élni magam, és normálisan felfogjam :D
2012. szept. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!