Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Segítene valaki értelmezni...

Segítene valaki értelmezni Salinger 9 történetét? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Tudom, google a barátom. Hát nem. Nem is találok hozzájuk "elemzést" és talán nem is ezt akarom. Egyfajta "fórum"-nak örülnék itt, jó lenne valakivel dumálni, megvitatni ezeket a történeteket, nekem tetszenek, érzem én, hogy ezek jók meg minden, de csak hellyel-közzel értem őket. Na jó, az Esmé-t értem, a Kék korszakot is, a Banánhalat nem biztos, a Ficánka bácsit sem, a Teo pedig... hátborzongató. Köszi! 36 n
2012. szept. 28. 12:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Még most olvasom a Kilenc történetet, szerintem befejezem hamarosan.


Nem tudom, olvastad-e Salinger többi művét, mert úgy jobban érthetőek a történetek.


Így is értelmezhetőek teljesen, de a Glass család tagjai vannak a kilenc történet középpontjában is, akik tulajdonképpen maguk képviselik az író életművét (legalább is a publikáltakat).


Nála sosem a cselekmény fontos, hanem a lélekábrázolás, a bonyolult és különleges karakterek lassú kibontakozása.

A helyszín és a szituáció mindig csak "háttér", a fókuszban mindig az adott szereplő jelleme, gondolatvilága, életfilozófiája és a másik szereplőhöz fűződő viszonya van.

Szerintem.

Így a kilenc történet afféle előkép és "adalék", kiegészítő Salinger többi történetéhez (Franny és Zooey; Magasabbra a tetőt, ácsok; Seymour: bemutatás).


Minden története a Glass családhoz érkezik vagy onnan indul el (a Zabhegyező is, bár ez szűk értelemben kívül esik a család történetein).


Ha tetszett a kilenc történet, mindenképpen olvasd el a többit is, mert fantasztikusak.


Ezeket a történeteket felesleges elemezni, mert szerintem nincs egy objektív nézőpont, ha Salingert olvasol.

Három mondat után te is szereplő leszel, ott ülsz velük a buszon, a szobában, és része leszel a helyszínnek, mint egy láthatatlan megfigyelő, aki kívül van ugyan, mégis egyre beljebb kerül.


Örülök, hogy te is felfedezted ezt a páratlan világot, atmoszférát, amiben Salinger kalauzol minket. Nem is kalauzol, inkább beenged, hogy megnézd, ha akarod.

2013. jan. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, igen, asszem, minden Salinger-művet olvastam. Hát,igen, azt hiszem, ennél valami konkrétabbra vágytam, akkor is, ha igazad van, miszerint ezeket a történeteket nem lehet v kell elemezni szó szerint.
2013. jan. 25. 16:00
 3/5 anonim válasza:
Ha kicsit lejjebb görgetsz, mindegyik novellát kifejtve elemzik: [link]
2013. jan. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szia!

Sikerült értelmezned a történeteket a 1,5 alatt.

Én most olvasom a 9 történetet, életemben még egy Salinger könyvet sem olvastam és minden történet után vagy 10 percig csak nézek ki a fejemből, hogy "most mi van?" :D

Lehet, én vagyok a gyenge hozzá, de nem biztos, hogy mindig megértem, hogy mit akar egy-egy se füle, se farka történet nekem mondani. Valaki megmagyarázhatná! :)

2014. jan. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Előző vagyok. Az első mondat kérdés akart lenni! :)
2014. jan. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!