Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti melyik Trónok harca házba...

Ti melyik Trónok harca házba tartoznátok, tulajdonságok alapján?

Figyelt kérdés
Rudom, nem lehetne valasztani mert oda szuletnenk, de en mikozben olvasok egyre tobb tulajdonsagot ismerek fel magamban a targaryeni csaladbol. Szinte minden tulajdonsagom megegyezik Dany-eval kiveve azt, hogy en vele ellentetben utalom a meleget. Viszont a sarkanyokat meg az egyeb targaryenes dolgokat mind szeretem. Egyedul az az egy Stark tulajdondonsagom, hogy birom a hideget... De sajnos nem vagyok olyan nemes es becsuletes, ismerem magamat. Inkabb manipulativ, armanykodo stb. Szerintetek en Targaryen vagy Stark lennek? Es ti?
2012. okt. 29. 23:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem te egy Lannister vagy. Lehet szerezted a hideget, és bírod a sárkányokat, de a manipulatív, ármánykodó fontosabb tulajdonság.
2012. okt. 30. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az is lehet :D es te melyikbe tartoznal? :)
2012. okt. 30. 09:58
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem a könyvnek az is az egyik tanulsága, hogy bár a vér kötelez és az egy házba tartozóknak muszáj összefogniuk és együtt dolgozniuk, sokszor bizony elég eltérő jellemű és habitusú emberek tartoznak egy-egy házba. Amit a ház hírnevének lehet tekinteni, az gyakorlatilag néhány húzó névnek tudható be, akik éppen naggyá tették a házat.


Például a Lannisterek félelmetes hírnevüket Lord Tywinnak köszönhetik, aki gyenge kezű apja halála után új szintre emelte a házat. Ő maga a tökéletes manipulátor, a rettegett hadvezér és az erős kezű uralkodó. Fiai csak 1-1 tulajdonságát örökölték, és még jóval a halála után is emlegették tetteit szerte a világon. Ugyanakkor Lancel és Kevan is a házhoz tartozik, de róluk semmi ilyen nem mondható el, főleg nem a manipulatív és ármánykodó. (Apropó, Jaime is minden, csak sunyi nem).


A Targaryen dinasztia is kitermelte magából a saját változatos alakjait. Ahogy a mondás tartja, minden Targaryen születésekor az istenek feldobnak egy érmét, és így dől el, hogy őrült lesz-e vagy hatalmas. (Ez vélhetőleg a belterjesség miatt van így.) A házat leginkább az őrült Aerys és Rhaegar után ismerik, ami pont az érme két oldala. De azért Baelor the Blessed is Targaryen volt... :)


Amúgy én kezdetben a Starkokkal szimpatizáltam, de az a bénázás, amit lenyomtak az öt király háborúja alatt, ami kvázi a kihalásukhoz vezetett, elég kiábrándító volt.

Dany is össze-vissza szerencsétlenkedik Meereenben. A Stannis féle Baratheon ház túl elvakult, a Boltonok hihetetlenül kegyetlenek és betegek, a Martellek túl kígyók, a Freyek férgek, a Tyrellek feltörekvő nyámnyilák...

Én a Lannisterre szavazok. A háború utáni Jaime és a jó öreg Tyrion döntéseivel értek leginkább egyet, őket érzem jellemben legközelebbinek. :)

2012. okt. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Gyonyoru levezetes! :O Igen, erre en is gondoltam, de azert csak jo lenne kimondani, hogy pl.: " Jeee ezek a Starkok, pont mint en! " de ez csak egy felteves!:)
2012. okt. 31. 16:34
 5/10 anonim ***** válasza:

a könyveket olvasva számomra egyértelmű,hogy bolton lennék:).

kivéve a dagadt,puha nők iránti vonzódást:D.

2012. nov. 4. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor gondolom kiskorodban poénból kisállotokat nyúztál...
2012. nov. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

nem poénból,de igen.

vágtam és nyúztam kecskéket,bárányt fiatal koromban.

persze forgott a gyomrom az elején,de meg kellett csinálni.

2012. nov. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én a tulajdonságaim alapján szetintem Lannister lennék. :)
2012. nov. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem haszonállat feldolgozására gondoltam...
2012. nov. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Hűű én Martell lennék :D
2016. márc. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!