Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan kezdjek el könyvet írni?

Hogyan kezdjek el könyvet írni?

Figyelt kérdés

Az szeretném megkérdezni,hogy mire kezdjem el írni?

Füzetbe,lapra vagy esetleg a Word nevű programba?


2012. nov. 5. 11:59
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

Én a Wordöt javasolom, mivel oda gyorsabban tudod lejegyezni a gondolataidat, és ha pl. egy-egy mondatot ki szeretnél cserélni, pár kattintással meg lehet oldani.


Személy szerint nem is tudnék lapra írni, mert annyira gyors a gondolkodásom (hadarok is emiatt), hogy mire befejezném a megkezdett mondat leírását, a következőt el is felejtem.


Ez csak egyéni vélemény, nekem így kényelmesebb, viszont ha akkor jön az ihlet, mikor nem vagy gép előtt, sajna a füzetre kell támaszkodnod.

2012. nov. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 delfin2000 ***** válasza:
Mindenképpen lapra,mert azt csak elő kell venni és már írhatod is,könnyen javíthatsz közben.
2012. nov. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
én is írok könyvet és én is a klasszikus füzetes/lapos megoldással kezdtem. Ez annyival is jobb mert ha valami baja van a gépednek akkor lehetséges h eltűnik az egész (velem ez történt)
2012. nov. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2012. nov. 7. 17:37
 5/5 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a különböző módszereket, ki fog derülni, számodra melyik a legkényelmesebb. Olyan író is van, aki diktafonra dolgozik (szintén a túl gyors gondolkodás miatt és mert ha hallja a szöveget, könnyebben kiszűri a pontatlanságokat, meg tudja állapítani, mennyire cseng jól az adott mondat), és később legépeli.
2012. nov. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!