Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyveket szoktatok...

Milyen könyveket szoktatok megvenni?

Figyelt kérdés

Nem műfajra meg ilyenekre gondoltam, hanem hogy mi alapján vesztek meg egy könyvet? Írója alapján? Meg olyanra is gondolok, hogy aki jár könyvtárba is, de néha vesz könyveket, az mi alapján dönt hogy megvegye a könyvet vagy csak kikölcsönözze? Nálam van olyan, hogy kikölcsönzök egy könyvet és mivel nagyon tetszett, meg is veszem, hogy bármikor újra elolvashassam.

És még egy kérdés:

Mennyit költöttetek már kb. könyvekre?


2012. nov. 10. 20:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Szakkönyveket megvásárolom, amelyekre szükségem lehet a munkám során, de a nagyon drága lexikonokat olvasóteremben böngészem (ezeket felesleges megvenni, nem kellenek minden nap). Megveszek még néhány regényt, pl. Paulo Coelho műveit, amelyeket időközönként újra és újra elolvasok. Nyelvkönyveket, szótárakat gyűjtök még be, illetve olyan "felnőtt-irodalmat:)", amit az ember nem szívesen vesz ki könyvtárból.

Könyvtárból inkább csak azokat a könyveket kölcsönzöm, amelyeket nem akarok a könyvespolcomon tudni, beleolvasás erejéig mégis érdekelnek, vagy csak egyszeri alkalommal kell felkészülnöm belőle.

Mennyit költöttem eddig könyvekre? A minap gondolkoztam ezen jómagam is, amikor ránéztem a könyvespolcaimra, félmillió forintnál biztosan járok. Régebben könyváruházakból rendeltem (bolti ár alatt 15-20%-kal), aztán rátaláltam egy oldalra, ahol használt könyvekhez tudok minimális áron hozzájutni (nem tudom, szabad-e leírni, antikvarium.hu), így az eredeti ár töredékéért szerzem meg a még hiányzó köteteket.

Te, Kérdező, mi alapján veszel meg könyvet? Biztosan nem játszod el minddel, hogy előbb könyvtár, aztán ha tetszik, megveszed :)

28/N

2012. nov. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mindig más az ok, ami miatt megveszem.Van, hogy olvastam már az írótól mást, és annyira megtetszett, hogy további könyveit is beszereztem. Ilyen pl Leslie Lawrence. Anyukámnak megvolt az egyik könyve, amit kb 5 éve olvastam, azóta folyamatosan veszem, legalább 20 könyvem van már tőle. De ugyanez pl Gabriel Garcia Marquez is vagy a Bronte nővérek.


Van, ami film miatt tetszik meg, mint pl az Egy gésa emlékiratai c könyv, ami után a Gésák gésája c könyvet is szeretném a magaménak tudni, mert érdekelne az eredeti történet is.


Vagy csak hallom, látom mástól,másnál, és kedvet kapok hozzá. Sosem megyek könyvtárba, jobban szeretem, ha a könyv a sajátom, így bármikor újra el tudom olvasni.Eddig még nem fürödtem be könyvvel.


Hogy mennyit költöttem könyvekre? Nehéz lenne megválaszolni, talán olyan 300.000 körül, ennél nem hiszem, hogy többet. De még mennyit fogok :)

2012. nov. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Először a cím kell, hogy megfogjon, majd a tartalom, végül beleolvasok és ha elnyeri a tetszésemet akkor megveszem. Én gyűjtő vagyok én nem olvasok online és nem kölcsönzök, ha kell valami azt megveszem, ha tehetem.

Van egy olcsó könyvesbolt igyekszem oda járni, de ha valamely könyv nagyon kell megveszem az adott áron, sajnos sok könyv 3000.- körül van, de az olcsó könyvesboltnak hála, ennek töredékéért vásárolok szerencsés esetekben. 19/N

2012. nov. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Lilith1994 ***** válasza:
sokat költöttem már, és még sokat is fogok ....:) stephen king összes könyvét szeretném pl.
2012. nov. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én általában olyanokat nem veszek meg amiket gyorsan kiolvasok és nem olvasnám el újra. Legfőképp ismeret az terjesztőket szoktam megvenni mert azokra van, hogy szinte folyamatosan szükségem van. De, ha van egy regény amihez kötődöm azt is megveszem.
2012. nov. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amik érdekelnek:)

Nem sokat költök könyvekre, mert felháborítóan drágák, és amire kíváncsi vagyok, ahhoz így vagy úgy, de hozzájutok, ismerősöktől, könyvtárból, letöltéssel (bár a gépen olvasni utálok).

Író alapján nem vennék könyvet, mert gyakori, hogy valakitől tetszett valami, de egy másik könyve nem (egyik válaszoló írta Kinget - imádtam tőle A tűzgyújtót és az Állattemetőt, de a Rémkoppantókon és a Nem jön szememre álomon bealudtam), de pl egy híres személyről/től, akit szeretek, igen (nemrég vettem Audrey Hepburnről egy könyvet, régebben pedig Rottentől, Kurt Cobain-ről és Dalítól). Illetve akkor is, ha egyszerűen a borítója, címe és témája annyira megtetszett, hogy egyszerűen kellett.

Régebben rengeteg mangát megvettem, arra hihetetlen mennyiségű pénzt elköltöttem, aztán amióta "kinőttem" belőlük, feléjük se nézek. Nem baj, jó lesz rukkolára:)

Összességében nem tudom, mennyit költöttem könyvekre, mert sokat nem én magam vettem, hanem kaptam. Örülnék, ha kicsit olcsóbbak lennének, akkor gyakrabban vennék.

2012. nov. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!