Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ez most jó vagy borzalmas?

Ez most jó vagy borzalmas?

Figyelt kérdés

Egy történetemben lenne benne:

"Nagyon fájt. Lüktetett az egész testem, a tüdőm égett, a végtagjaim elnehezedtek. A jég fogságába estem. Halottam a barátaim kétségbeesett kiáltozását, de egyre sötétebb lett. Meg fogok halni. Csak ez járt a fejemben, miközben egyre lejjebb és lejjebb süllyedtem. Légszomj és csontig hatoló hideg kínzott. Vajon milyen a halál? "Azt ígérted sosem hagysz egyedül" csengett a fejemben a saját gyermeki hangom, mit halott barátomnak mondtam réges régen. Nem. Nem és nem. Azért sem fogsz legyőzni! Utálok veszteni és ezúttal győztes leszek.

Mintha újra erőt éreztem volna testemben elszántan próbáltam magam felküzdeni a felszínre. Nem győzhetsz ezúttal te rút halál!

Fény fehérség, legjobb barátaim reménykedő arca ezt láttam utoljára.

Fáj, de győztem. Hol vagyok? Fehér ruhás nő. Ijedten néz

rám.

-Doktor úr! Csoda történt!"


Milyen? 13L



2012. nov. 13. 17:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tetszik :)
2012. nov. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A rút halál kicsit sablonos nekem, de különben nagyon jól fogalmazol.:D
2012. nov. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. nov. 13. 18:56
 4/6 anonim ***** válasza:

nekem nagyon tetszett

a főszereplő szenvedését és küszködését jól megfogalmazva írod le, de néhány metaforát is rakhatsz bele, mert úgy egységes az egész

én is könyvet írok és "írói szemmel" nézve van hozzá tehetséged

2012. nov. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Nem gondoltam volna, hogy valakinek tetszene, de örülök, hogy tévedtem. :)
2012. nov. 14. 17:08
 6/6 anonim válasza:

Jó, csak nekem kicsit félreérthető ez a rész: "Azt ígérted sosem hagysz egyedül" csengett a fejemben a saját gyermeki hangom, mit halott barátomnak mondtam réges régen. Nem. Nem és nem. Azért sem fogsz legyőzni! Utálok veszteni és ezúttal győztes leszek."


Nyilván miután az ember másodszorra is végigolvassa, rájön, hogy a halálról írsz, csak jó lenne ezt valahol a mondat elején tisztázni, mert nekem az első benyomásom az volt, hogy a halott barátodat akarod legyőzni.


Pl. így: "Azért sem fogsz legyőzni, te rút halál!"


De ez csak én vagyok, a vizualizálást nálam kicsit megzavarta ez a rész, amúgy jól írtad meg, hatásos!


26/L

2016. márc. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!