Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szabó Magda: "Abigél": Miért...

Szabó Magda: "Abigél": Miért jó, miért érdemes elolvasni, nektek mi tetszett benne, mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés

#Szabó Magda #Abigél #Szabó_Magda #Szabó_Magda_Abigél
2012. nov. 26. 19:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, fordulatos, nagyon izgalmas. Sokszor megható, és ráadásul jól ábrázolja az adott korszakot. Tényleg érdemes elolvasni. Én már sokszor újraolvastam.
2012. nov. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Dorka :)) ***** válasza:
77%
Nagyon aranyos könyv:)) Én imádtam :) nagyon izgalmas, fordulatos és egyáltalán nem ilyen unalmas-ilyetcsakanagymamákolvasnak könyv :) Remélem elolvasod ;)
2012. nov. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Oké, de a könyvnek melyik eseménye tetszett nektek?
2012. dec. 2. 20:24
 4/9 anonim ***** válasza:
7%
Egyikse mert hülyeség. A Kokas Pál gimnázium az jobb volt benne mint a szar matula. A matulások utálatos veszekedös lánygyerekek voltak aról szól a fiml eleje majdnem 2 óra hosszat. Egyházi iskolás vallásos létükre keménysziveük na ez igen tanulságos szar
2012. dec. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
4%
Utolso jól mondod nekem se tetszik az Abigél. Szar regény és K unalmas a fonott haly a legnagyobb baromság,hisz a tudás nem a halyviseletöl függ az egyenruha az haggyán de aba azért vigan belekötök hogy elveszi a fehérnemüt szappant fogkefe fogkrém met a matula ez sérti az emberi jogokat. Én az állami iskolát szeretem . Egyháziba biztos nem íratnám a gyerekem föleg ilyen börtön iskolába.
2013. jún. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
89%

Hát én sem íratnám egyházi iskolába a gyerekem...


De az Abigél ettől függetlenül fantasztikus. Nemcsak egy leányiskola életéről szól, meg arról, hogy próbál alkalmazkodni egy már "kész nő-ként élő fiatal lány egy nagyon szigorú és puritán iskola szabályaihoz, de a háttérben tomboló és a szereplők életébe egyre inkább begyűröző II. világháborúról, az értelmetlen pusztításról, a háttérben a tettetett vidámság és tutyimutyiság álarca szövődő ellenállásról is.

2013. aug. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A háborúbol nemsokmindent látnak bennt vannak egész nap az iskolába kollégiumba és a film se mutat háborús jeleneteket csak gina apja mesél mi van odakin na meg a hösiemlékmüre ragasztot plakát utal a háborúra amit Gina elolvas,meg mikor kirándulni mennek Kalmár tanár úr talál egy plakátot az állomáson amin ez áll Ne adjátok oda fiaitokat Hitler mészárszékére de a lányok nemolvasták mert hatra arcot vezényeltek nekik. Meg amikor légvédelmi gyakorlatot tartanak éjel akkor mondják a lányoknak a tanárok háború van meg a regény vége felé éri el árkodot a háború mikor Ruppert igazgató a Kokas pál gimnázium igazgatoja felkeresi torma Gedeont és akkor szereznek a lányok tudomást hogy nagyon nehéz helyzet van,mert ugye az oktatási miniszter a tanév lezárását elöbbre hozza minden iskolában és a bizonyitványosztást azaz április vége ho jól tudom csak a 8 osztály várja meg az éretségit.
2013. aug. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Érdekes összefüggést vettem észre az utóbbi 7 válaszban, a helyesírás és a regény értékelése között.

Most olvastam el az elmúlt 24 órában, nagyon tetszett, nem tudtam abbahagyni. Fogalmam nem volt, miről fog szólni. Viszont ahogy beindultak az események, azonnal rájöttem, mi a helyzet Kőniggel, és végig 'szerelmes voltam' bele.

Kár, hogy nem fiatalabban olvastam, akkor még érdekesebb lett volna, ha nem találom ki.

Az Ottlikhoz hasonlít kicsit.

Szerintem el kell olvasni, nagyon jó könyv. most 23 vagyok.

Az összefüggésről: akik lehúzták, valamilyen oknál fogva hejtelenűl irtak.

2014. márc. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tamulságos regény én filmen néztem többször is
2014. márc. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!