Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Valaki elolvasta már a Graceli...

Valaki elolvasta már a Graceling-et? És emlékszik is rá?

Figyelt kérdés
Én elolvastam már régebben, de nem emlékszek rá. És szeretném olvasni a 2. részt, és ahhoz kellene. Valaki röviden le tudna írni?

2012. dec. 30. 14:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

Én olvastam, a kedvenc könyvem.


Katsa, Randa király unokahúga gyilkos garabonciával rendelkezik, nincs nála veszélyesebb halálosztó a királyságokban, mindenki rettegi és fél tőle - joggal. A történet fő kérdése, hogy ki rabolta el és miért Teafű herceget, a Lienid király édesapját.

Katsa a Tanács vezetője, akik Randa király háta mögött próbálnak segíteni az embereket, egy ilyen mentőakció közben - ahol Teafű herceg megmentése a cél - találkozik a lány Zöldellő Nemesmarilla herceggel, más néven Pongorral, a Lienid király testvérével, aki elrabolt nagyapja után kutat.

Itt Katsa leüti Pongort, de másnap viszontlátja a fiút Randa király lakomáján, ahol a herceg igen mély benyomást tesz a lányra...

Pongor a kastélyban marad elég sokáig, mivel itt található beteg nagyapja, elrejtve Katsa unokafivére, Raffian oltalma alatt. A lényeg, hogy Pongor is garabonc, de garabonciáját harcnak álcázza, nem mondja el Katsának, hogy ő valójában garabonc gondolatolvasó. Végül erre Katsa rájön, veszekednek egy sort, de a lány aztán mégis a fiúval tart, hogy Hegyvízföldére utazva nyomozzanak Teafű elrablásának oka után. Hegyvízföldén Lekk király uralkodik, aki híres arról, hogy jól bánik az állatokkal.

Röviden: Katsa és Pongor rájönnek arra, hogy Lekk igazából garabonc, szavaival képes befolyásolni más emberek gondolatait, kivéve persze Pongorét, mivel Pongor is gondolatolvasó. A király megöli a saját feleségét - Pongor nénjét - Katsa és a fiú szeme láttára, ők megtalálják Keserkéket, a királynő lányát, magukhoz veszik, közben terveket szőnek miként is ölhetnék meg Lekk királyt.

A vége, hogy Katsa és Pongor kettéválnak, Katsa megöli a királyt, majd rátalál a hegyekben Pongorra, akit sérülés miatt kellett otthagynia. Pongor megvakult, de képességének köszönhetően nem veszett sokat, mindenki boldog.

Egyébként a Fire - Zsarát című könyvnek semmi köze ehhez a történethez, egyedül Lekk király az, akit viszontlátunk, de őt is úgy mutatja ott be a szerző, mintha nem ismernénk, de nagyon nagyon jó könyv, imádom mindkettőt ^^

2012. dec. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!