Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Olvastátok Az alkimistát...

Olvastátok Az alkimistát (Paulo Coelho)?

Figyelt kérdés

Lenne pár kérdésem :

1, Mi a tanulsága szerintetek? (Ezt csak kíváncsiságból kérdezem.)

2, Milyen mesei elemek vannak benne?

3, Hány nyelvet beszélt Santiago?


Pár évvel ezelőtt olvastam és néhány részletre már nem emlékszem:)


2013. jan. 24. 18:20
 1/4 anonim ***** válasza:
6%
a tanulsága? LÓFÜTTY. értéktelen okoskodás az egész.
2013. jan. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
8%
1-es: Ámen.
2013. jan. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

1. Valós tanulság nincs. A világ nem fog össze csak miattad.

2. Ez a mesei elem: szerencsét próbál, minden összefog érte, stb.


3. Három nyelvet beszél: arab, spanyol, és a Mindenség nyelve



(Nekem nagyon tetszett a könyv. Ízlések és pofonok.)

2013. márc. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem meg van tanulsága. Az, hogy nem a kincs, amit keresel a valódi kincs, hanem az ahhoz vezető út.

Egy egyszerű hétköznapi példa: ha mondjuk minden vágyad hogy lediplomázz, akkor nem maga az oklevél (az a darab papír a neveddel) lesz a kincsed, hanem az a három év amíg küzdesz hogy eljuss odáig: rengeteget tanulsz és nem csak a tananyagot, hanem pl. kitartást, emberismeretet, és egy csomó új kapcsolatra teszel szert közben. Tehát fontosabb az ahhoz vezető út.

És még az is tanulság, hogy a "kincs" sokszor nem is elérhetetlen, nincs is olyan messze tőled, de ahhoz hogy hozzájuss (vagyis észervedd, értékeld), tapasztalatokat kell szerezned.


A részletekre, mesés elemekre már nem emlékszem belőle, mert évekkel ezelőtt olvastam, de a mondanivalója megmaradt. Azt sem tudom már hány nyelven beszélt Santiago, de az biztos hogy megtanult benne arabul.

2015. jan. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!