Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan szerethetném meg újra...

Hogyan szerethetném meg újra az olvasást? Hogyan olvashatnék újra minél többet minőségi irodalmat (szépirodalmat)?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban édesanyám rengeteg verset tanított meg velem, és sok mesét olvasott fel. Általános iskolában imádtam olvasni. Középiskolában már ugye egyszerre többet kellett, és a "jegyért" (tesztek, dolgozatok)való olvasás elvett sokat a kedvemből.

Aztán betolakodott a mobil, internet is a lakásba,ami nagy újdonság volt, és elvarázsolt, továbbá a főiskolán is sokat kellett olvasni, amik között volt olyan is, ami nem tetszett. Így magát az olvasást egyre kevésbé kedveltem, majd inkább engedtem a netnek.


Szeretnék visszatérni a hagyományos, nyomtatott könyvek (főleg szépirodalom) rendszeres olvasásához.


Hogyan térjek vissza fokozatosan, hogyan szeressem meg újra az olvasást szemben a netezéssel?


30/N


2013. jan. 29. 20:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Hogy lehet ilyet kérdezni? Komolyan néha nem értem az embereket....
2013. jan. 30. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha hazamész, ne ülj le a gépek elé. Vegyél a kezedbe egy olyan könyvet, ami érdekel/érdekelt. Vagy ha még se tudsz ellenállni, és beülsz a gép elé, nézz könyves oldalakat/blogokat, válogass a könyvek közül. Hagyj magadnak időt olvasni. stb.
2013. jan. 30. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Olvass Rejtőt.
2013. jan. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Miért kell lehurrogni a kérdezőt? Örüljetek, hogy nektek ez nem probléma és segítsetek annak, aki változtatni akar!


Kezdeném azzal, hogy azokat a könyveket olvasnám újra, amelyek tetszettek, de már nem nagyon emlékszel rájuk.

Esetleg egy-egy romantikus regényt tudnék ajánlani, ha szereted ( Gárdonyi: Ida regénye, Mikszáth: Különös házasság,A Noszty fiú esete Tóth Marival, Jane Austen: Büszkeség és Balítélet stb.)

Ha szereted a rejtélyeket és a krimit, akkor Agatha Christiet javaslom.


Ha egy kicsit lelkisebb könyvre vágysz, akkor javaslom Paulo Coelho könyveit. Nekem tőle az első Az ördög és Prym kisasszony volt, s azért tetszett, mert ráébresztett, hogy nap mint nap itt van a kísértés a világban. Megtanít a helyes útra.


Ha nincs ötleted, hogy mit olvass, akkor előveheted a kötelezőket vagy a Nagy Könyv 100-as listáját.


Vannak esetleg az új írók között is olyanok, akik olvasmányosak: Joanna Harris könyvek vagy Vass Virág


Sok sikert!

2013. jan. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

2. és 4. válaszolók!


Köszönöm szépen a hasznos, valóban segítő válaszokat.

Elkezdtem olvasni Karinthy F. egyik írását.

Nehéz letenni!


Közben elgondolkoztam, hogy miért nem olvasok...és volt egy nagy "aha! megvilágosodás", ha mondhatom így. Remélem, a lendület kitart hosszú távon.


De már az egy nagy lépés, hogy elővettem a könyvet, és nehezen tudom letenni.

Ez az, ami hiányzik. Ezért akarok újra olvasni úgy, mint egykor.


Úgy érzem, valamit elveszítettem az évek során, amikor nem olvastam...

2013. jan. 30. 23:37
 6/7 anonim ***** válasza:

Karinthy jó választás! Tele van humorral és logikával! Lehet, hogy holnap őt viszem magammal a villamosra! :)

Köszi a tippet és jó szórakozást!


Az érzés, hogy valamit kihagyunk, nem vagy vele egyedül.


4 voltam

2013. jan. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szia!

Örülök, ha sikerült nekem is tippet adnom.

Karinthy nagyon jó - egészen más újraolvasni így "felnőtt fejjel".


Kellemes olvasást kívánok az utazás közben (is)! :)

2013. jan. 30. 23:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!