Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Nyomtatott vagy hangoskönyv?...

Nyomtatott vagy hangoskönyv? Miért?

Figyelt kérdés
2013. jan. 31. 16:05
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Mi a kérdés?
2013. jan. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Várom a további válaszokat olyanoktól, akiknek egyértelmű a kérdésem!
2013. jan. 31. 17:08
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Várjuk a gondolatolvasók válaszait...
2013. jan. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 cathilina ***** válasza:
100%
Ha arra vagy kíváncsi, hogy én melyiket preferálom, akkor nyomtatott. Egyszerűbb visszalapozni vagy átugrani valamit, tudom befolyásolni a sebességet és kisebb eséllyel hagyom menni, mikor elalszom.
2013. jan. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Mirk ***** válasza:

A nyomtatott hangulatosabb, jobb kézbe venni, az "igazi".


Sosem próbáltam a hangoskönyvet, nem is fogom. Én olvasni akarok. Teljesen más az ha egy narrátor elmondja a történetet, mint ha te olvasod.


Egyébként pedig ebook mindenekfelett. Megveszel 10 könyv árából egy ebook olvasót és bármit letölthetsz rá a netről ingyen.

2013. febr. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nyomtatott.

Amíg nem tudtam olvasni, a szüleim mindig felolvastak nekem, de aztán megtanultam, azóta magam olvasok. A hangoskönyv hallgatása nem fejleszti az olvasáskészséget, attól, hogy hallgatod, hogy egy ember mesél, még akár analfabéta is lehetsz. Olvasás közben könnyebb megállni és értelmezni egy gondolatot, olvashatsz lassabban vagy gyorsabban, vagy akár vissza is lapozhatsz.

2013. febr. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 essz terr ***** válasza:
A nyomtatott könyvnek van egy bizonyos eszmei értéke.A könyvet megfogod,lapozod,érzed az illatát,közelebb kerül hozzád.Viszont az elekronikus könyvnek nincs olyan értéke,hiszen csak letöltöd rá a könyvet.Olyan mint egy film,amit megnézel.A hangos könyvnél a kifogásom csak annyi,hogy a szülő általában a kis gyereknek szokta fel olvasni,amiből kialakul egy kötődés.Az anya olvassa a könyvet,a gyerek pedig hallja.A kisbabák hozzászoknak apjuk/anyjuk hangjához.Fel lehet azt a könyvet olvasni rengeteg hangsúllyal,ami a gyereket megfogja,mert érdekesebbé teszi a történetet.A hangoskönyvben csak egy hangsúly van,amit általában még csak nem is próbálnak variálni.Ettől a gyerek általában elhidegül a könyvtől,és inkább nézi a filmeket.Én egyértelműen a nyomtatottra voksolok.
2013. febr. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hangos könyvet én csak akkor hallgatok ha ép mást csinálok akkor szoktam halgatni közben és akkor is önfejlesztős könyveket.
2020. dec. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!