Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry Potter 7 alternatív...

Frodó a Zsákos kérdése:

Harry Potter 7 alternatív változata? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

A HP sorozat hetedik részének megjelenése előtt nem sokkal elektronikus formában megkaptam a rész "kalózfordítását".

Csak később tudtam meg, hogy a benne olvasható történet nem egyezik meg a hivatalosan kiadottban, (számomra sokkal jobb volt annál). Néhány jelenet: Piton párbajozik Harry-vel, majd együtt mennek a lélekdarabok után. Harry az Odúban bekopog Hermióne szobájába, az ajtót kinyitva Ron horkolása hallatszik ki.Ill. az utolsó lélekdarab nem Harry hanem a Roxfort maga.

Hiába emlékszem ilyen, és sok más hasonló részre, hosszas keresés után sem találtam meg ezt az alternatív verziót.

Bármilyen infóért nagyon hálás lennék, ha még nem olvastad de szereted a HP sorozatot segíts be te is a keresésbe, nagyon megéri, össze sem lehet hasonlítani az eredeti kiadással.



#Piton #alternatív #Roxfort #Harry Potter 7 #kalózkiadás #lélekdarabok
2013. febr. 2. 10:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem tom mit olvastál,de biztos hogy nem az eredeti HP-t !
2013. febr. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A Varázslók háborúját hirdette sok agyas kalózfordításként, de nem olvastam, így a tartalmáról nem tudok nyilatkozni.
2013. febr. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, én csak erről hallottam:


J. K. Rowling elképesztő sikerkönyvei és a belőlük készült filmek szinte minden lehetséges rekordot megdöntöttek, a szereplők világszerte ismert sztárokká váltak az évek során. De kevesen tudják, hogy a szerző eredetileg más befejezést szánt volna művének. Egy angol oknyomozó-újságíró a napokban elmondta, hogy Rowling egész más végkifejletet álmodott meg Harry-nek és barátainak, de aztán meggondolta magát.


Greg Palast elmondása szerint ugyanis ő és Rowling közeli barátságot ápoltak akkor, amikor már megjelent az első Harry Potter mozifilm, de az utolsó könyv még nem került megírásra. Ekkor az írónő állítólag sokat tépelődött a befejezésen, több lehetséges szál közül mégis kettő maradt meg végig a fejében. Az egyiket természetesen mindenki ismeri: ezt olvastuk a könyvben és láttuk a mozivásznakon. A másik alternatív befejezés azért nem született meg, mert Rowling nem tudta elképzelni a filmes megvalósítását, és ekkor már szerződésben állt a filmet gyártó céggel, így visszalépésre nem volt lehetősége. Eszerint a befejezés szerint Harry egy bűbáj segítségével visszautazik az időben egész gyermekkoráig és szülei segítségével elpusztítja Voldemortot. Majd a Roxfortba visszatérve ő maga lesz a Roxfort igazgatója, Ginny pedig madárrá változtatja magát. A szerző újságíró ismerőse elmondása szerint azért nem emlékszik mindenre, mert akkor még nem senki nem számított ekkora sikerre, így nem írt le semmit abból, amit Rowling mondott neki. A történet végén Harry-nek unokája születik, akit Tomnak neveznek el és ő maga lesz a megtestesült gonosz.


Amit te mondassz, ilyen alternatív HP7-ről nem is hallottam, sajnálom...

2013. febr. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Amit keresel az a Varázslók háborúja című könyv, amit egy magyar ember írt. A művészneve, ha jól emlékszem, Parselmouth Lion. Neki három másik Harry Potteres könyve is van, amelyek története az eredeti 7. rész után játszódik, azokat is csak ajánlani tudom. (Parselmouth Lionnak más könyvei is vannak, azokat még nem olvastam, de ezután a négy könyv után feltételezem, hogy azok se rosszak.)
2013. febr. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

3-nak:


Az a pasas hazudott, csak kitalált mindenfélét, hogy bekerüljön a lapokba. Voltak más tervei Rowlingnak, de nem ilyen bugyuták.

2013. febr. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem nem ismerős ez a kalózfordítás, és amiket írtál, azok alapján kétségbeejtően színvonaltalannak és gyengének tűnik, és biztosan nem olvasnám el.
2013. febr. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A 4-es nagyon jól írja, én olvastam ezt a változatot, de ezt egy olvasó írta és nem sok köze van az eredetihez.


Ő egyébként írt egy trilógiát is, ez folytatása a Harry Potter könyveknek, és elképesztően jó !! Le sem tudtam tenni, annyira izgalmas és jól kitalálta, megkockáztatom, van annyira jó, mint az eredeti, Rowling írta könyvek.Érdemes elolvasni !!

2013. márc. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

a trilógiában szerintem ezekre gondoltok:

- A negyedik torony 8

- Az Ezernevű 9

- A smaragd sigillus 10


mind a három könyv nagyon tetszik, nem akartam lerakni, de nagyon szívesen olvasnám tovább, ezért ha valaki megtudná, h van esetleg valamilyen folytatás jelezzetek. köszi:) az érdeklődőknek jó olvasást:)

2013. jún. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én olyat is hallottam, hogy Rowling eredetileg tényleg mást tervezett befejezésnek, de ellopták tőle a kéziratokat, és ki is adták azokat. Nem tudta bebizonyítani hogy az övé, ezért újból nekiállt. Valamikor régen mesélte nekem valaki. (Ráadásul az illető éppen azt a könyvet olvasta ami az ellopott kéziratokból született. Sajnos a sztorit nem mondta.)
2016. jún. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Amit te olvastál az a Harry Potter és a Varázslók háborúja volt :)
2017. ápr. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!