Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvrészlet. Mi a véleményetek?

Könyvrészlet. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Belekezdtem egy megöllek-mert-ez-a-küldetésem típusú könyv írásába, ez lenne a rövid bevezetője, amit nem mondanék annyira prológusnak...:)


- Dögölj meg - Var hangja nyugodt volt, tekintete komoly, ahogy testvérére nézett. Tur egy lépést hátrált. Mindig is rettegett fivére haragjától, de eddig még sosem találkozott Var dühének effajta megnyilvánulásával. Védekezően maga elé emelte a kezét, ujjain megcsillant a lánytól kapott, egyszerű selyemszalag. Var észrevette, nevetése jéghideg ködként töltötte meg a szobát.

- Ezt komolyan gondolod, kedves Tur? Egy szalag? Azt hiszed, ebben rejlik a világ? Nők, ital, kardok és arany? Ostoba kölyök vagy, ezt előbb is észre kellett volna vennem.

Szavai Tur lelkét célozták meg, s köztudott volt, hogy Var nyílvesszői sosem tévesztettek célt. A fiatalabb fiú idegesen megnyalta az ajkát, majd hirtelen kihúzta magát.

- Én is apánk fia vagyok. Bennem is ugyanolyan nemes vér folyik, mint benned. Nem... nem vagyok semmivel sem kevesebb nálad.

- Ezzel vigasztalt anyánk, kicsi Tur? Ezzel?! - az utolsó szót már üvöltötte, majd hirtelen megragadta öccse torkát azzal a hihetetlenül erős, sok éven át edzett kezével, amitől az egész birodalomban rettegtek. Tur levegő után kapkodott, próbálta lefejteni magáról bátyja kezeit, de semmi esélye sem volt.

- Var... Var... - hörögte, szemei kiguvadtak, de mielőtt az utolsó csepp levegője is elfogyott volna, Var elengedte. A fiú tehetetlen bábuként bukott a földre, nyakán még mindig ott voltak fivére ujjainak nyomai. Döbbenten nézett fel a fölötte álló, sötét hajú férfira.

- Szörnyeteg vagy... - suttogta erőtlenül, tekintetében félelem csillant. Var ajkai könyörtelen mosolyra húzódtak, majd vállat vont.

- Apánknak egy szörnyetegre volt szüksége, hogy átvegye helyét a Tanácsban. Hát megteremtett engem. Két évvel később hűséges öleb kellett neki, akinek van rangja és... hm... becsülete? Igen, te határozottan becsületes vagy, öcsém. De azt hiszem, elérkezett az ideje, hogy eltűnj ebből a világból. Menekülj, mielőtt a katonáim utolérnek - vetette oda a szája sarkából, mikor már kifelé ment a hűvös, hirtelen azonban mégis forrónak tűnő szobából.

- Meg akarsz ölni? - kiáltott utána Tur, ujjaival a vörös szalagot babrálta.

- Ugyan már, öcsém! Akarni a gyávák akarnak. A nagyurak akarnak. A királyok akarnak. Én nem akarok. Nekem nincs szükségem arra, hogy akarjak. - hideg, szürke szemeiben szánalom csillant, ahogy öccsére nézett. - Neked szükséged van valakire, aki megvéd. Akarnod kell, Tur. Különben meghalsz.

- De... de mit akarhatnék?

- Nem is tudom - mosolya egy szörnyeteg mosolya volt. - Mondjuk kimondhatnád a szavakat: Liza, azt akarom, hogy tűnj el az életemből. Ezzel sokak válláról levennéd a terhet. Nem utolsó sorban pedig megkímélnéd a saját életed.

- Nem - lehelte a fiú, majd mászni kezdett a sarok felé, ahol nehézkesen, a falnak támaszkodva talpra állt. - Nem akarhatod, hogy megöljem.

- Nem akarom.


Hát, ennyi lenne. Két testvérről szólna a könyv, fejezeteként, vagy két fejezetekként váltogatva azt, hogy kinek a szemszögéből írom le. Egyébként a szerelmi szál körülbelül itt ki is fújt, Var megöli Tur menyasszonyát, mielőtt Tur odaérhetne hozzá, és itt veszi kezdetét az igazi cselekmény. A két fiú apja a király legfontosabb embere, de a királyt halálos veszély fenyegeti. Tur, kétségbeesésében áruláshoz folyamodik, azt hiszi, hogy ezzel legyőzheti a bátyját, akit halálosan gyűlöl. Az árulás nyomán az apja meghal, Tur pedig mély depresszióba zuhan, de küzdenie kell, hogy ne öljék meg. Itt egy elég hosszú rész lenne Turról, ahogy próbál életben maradni. Végül kirobban a háború, Var vezetésével az egyiken, Tur vezetésével a másik oldalon csapnak össze a seregek egy nagy ütközetben, amit Var nyer. Később a sebesült, és fél szemére vak Tur újból szerelmes lesz, de nem tudja, hogy a lány Var kéme és szeretője. Mikor valahogy (egy harmadik szál) útján tudomására jut a lány kiléte, meg akarja ölni Jurrya-t (a lányt), de nincs hozzá szíve, ezért csak simán elküldi. Jurryának azonban nincs szíve elárulnia a fiút, könyörög neki, hadd maradjon ott, ott is maradhat, de ekkor betoppan Var, s végül egy utolsó párbajban megöli Turt, utána a lányt, befejezésül pedig győzelemre segíti a "gonosz" oldalt, a Tur által szolgált királyság elpusztul, Var pedig megkezdi ámokfutását. Itt lenne vége az első résznek, a második értelemszerűen Varról szólna és egy új szereplőről, Jurrya bátyjáról.

A címe: Fivérem


Ő.. Körülbelül ennyi. Mit gondoltok?:)



2013. febr. 4. 20:20
 1/10 loupsolitaire ***** válasza:
100%

Hajrá!

Nekem tetszik, vevő lennék a részletekre. :D

2013. febr. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Eddig nem rossz! Sőt meglepően jó! (nem ehhez vagyunk szokva ezen az oldalon)

Hajrá! Lássuk mi lesz belőle!


Egyedül ennek a jelenetnek a logikai felépítését nem értem. Kissé nekem ez zavaros:


"Ugyan már, öcsém! Akarni a gyávák akarnak. A nagyurak akarnak. A királyok akarnak. Én nem akarok. Nekem nincs szükségem arra, hogy akarjak. - hideg, szürke szemeiben szánalom csillant, ahogy öccsére nézett. - Neked szükséged van valakire, aki megvéd. Akarnod kell, Tur. Különben meghalsz. "

2013. febr. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 rajcziz ***** válasza:
100%

Ez a részlet jó. Azt is megkockáztatnám, hogy nagyon jó - már ahhoz a szinthez, amit az ember elvár. Néhol a szóhasználat kicsit meglepő, olyan kifejezéseket használsz, amik nem nagyon illenek az adott közegbe. Én egy kicsit hiányolom az érzelmek, a látvány, a környezet, a gondolatok leírását, lényegében az egész csak egy párbeszéd. A végére valóban esik kissé a színvonal, a történet kissé követhetetlenné válik, elsősorban a leírások hiánya miatt.

Ami pedig az egész történetet illeti, hát, lehet belőle valami, de én a helyedben még átgondolnám, részletesebben kidolgoznám, talán te is rájössz, hogy hol vannak benne kisebb-nagyobb buktatók.

2013. febr. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

tetszik, ahogy fogalmazol, magával ragad, ami nagy szó, és azt is értem, hogy ez csak egy prológus, nem a "körülményekről" szól, de mégse feledd, az író láttat, nem csak mondat


helyszínek, karakterek egyénisége (persze ez nézőpont függvénye és neked az E/1-gyel pláne vigyáznod kell majd!), kinézete, szagok, színek, időjárás... bármelyik hangsúlyt adhat egy fontosabb részletnek, ha odafigyelsz :)


kemény fába vágtad a fejszédet, de hajrá :)


ja, és írj vázlatot :)

2013. febr. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem túl eredeti, viszont a helyesírásod és a fogalmazásod jó. Lehetne választékosabb a szókincsed. A fantasy nem könnyű téma, nehéz benne olyasmit írni, ami eredeti, szóval tényleg nagy fába vágtad a fejszédet. Összességében nem rossz.
2013. febr. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ez nagyon jó. Ma már vagy tizenkét részletet megnéztem ezen az oldalon, és eddig a tiéd tetszik a legjobban, szóval, mikor elkészült, szívesen elolvasnám
2013. febr. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ötletes! Elolvasnám!
2013. febr. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Köszönöm a tanácsot a vázlattal kapcsolatban, de inkább lemondanék róla. Csak neveket szoktam felírni, a történet általában íratja magát, sosem okozott gondot a végén összekapcsolni és kicsomózni az összegubancolódott szálakat :)

2013. febr. 6. 14:56
 9/10 anonim ***** válasza:

Nagyon érdekes, és jól megírt !

Ez egy kicsit furcsa: "vetette oda a szája sarkából, mikor már kifelé ment a hűvös, hirtelen azonban mégis forrónak tűnő szobából. " de amúgy minden oké, nagyon jó :DD

2013. febr. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azta! :D

Unott képpel nézem a 14 éves kislányok "regényrészleteit", és eldöntöttem, hogy felakasztom magam, miközben ezeket olvasom. Majd megnyitom a tiedet, amolyan mutasd-mit-tudsz grimasszal, és megdöbbenek. Én sajna nem értek az íráshoz, de nagyon szeretek olvasni, és szerintem te nagyon tehetséges vagy, kíváncsivá tettél. Ha nem okoz bajt, küldd már el nekem, mert tényleg tetszik. Ha válaszolsz, priviben megadom az e-mail címem. Ügyi vagy, hajrá. :)

2013. ápr. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!