Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Sci-fi könyveket keresek,...

Mirk kérdése:

Sci-fi könyveket keresek, amelyek részben vagy egészében egy idegen civilizációval való találkozásról szólnak?

Figyelt kérdés

A legjobb szemléltető példák Lem művei, A kudarc, Solaris, Éden, Az Úr hangja.

Nem tudnám fejből felsorolni az összes ezzel foglalkozó könyvet amit olvastam, ezért kérlek írjatok példákat. Ha esetleg már olvastam az ajánlottakat azt válaszban jelzem.

Előre is köszönöm!


2013. febr. 7. 00:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Randevú a Rámával.
2013. febr. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Olvastam.
2013. febr. 7. 11:42
 3/7 Márciuska ***** válasza:
100%
Fritz Leiber: A vándor, Lőrincz L. László: Föld alatti piramis. Lehet, hogy tetszene Joan Slonczewsky-től az Ajtó az óceánba. Ez ugyan nem egészen az, amit keresel, de nagyon igényes mű. Arról szól, hogy két idegen civilizáció találkozik. Felfoghatatlanul eltérő a kultúrájuk és a biológiájuk, emiatt óriási köztük az ellentét, az egyik megpróbálja leigázni a másikat, a másik meg a maga módján tiltakozik, és van egy-két összekötő karakter, akik megpróbálják mindkét világot megérteni, és békét teremteni.
2013. febr. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, az utolsó válaszoló által megadott címek ismeretlenek számomra, kíváncsian várom, hogy elolvashassam őket.
2013. febr. 8. 21:44
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

Ed Brooklyn: Ellipszis

Jó könyv, bírtam.

2013. febr. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%

Ja, meg még Stephen King - A rémkoppantók.

Ez szerintem egy kicsit... beteg könyv, de nagyon-nagyon jó. Van benne egy csomó unalmas rész, de ez ne tántorítson el, megéri.

Szerintem Kingtől van egy csomó ilyen, nézz utána.

2013. febr. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a további válaszokat is, ment a zöld kéz mindenkinek.
2013. febr. 9. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!