Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményetek Charlotte...

Mi a véleményetek Charlotte Brontë Villette című könyvéről? Melyik a kedvenc részetek és ki a kedvenc szereplőtök?

Figyelt kérdés

2013. febr. 7. 18:39
 1/1 anonim ***** válasza:

A kedvenc könyvem! Az első 200 oldalt bár első olvasásra megszenvedtem, de utána, ahogy beindultak a dolgok alig bírtam letenni. A végén már direkt lassítottam, hogy minél később legyen vége. Szinte nincs olyan nap, hogy ne gondoljak erre a könyvre annyira megfogott :)


A kedvenc részeim természetesen a Paul úros jelenetek. Nem tudom, hogy az volt-e a célja az írónőnek, hogy megutáltassa vele a professzort (mert sok olyan véleményt olvastam, hogy idegesítőnek tartották) de én könnyesre röhögtem magam a dumáján.


Abszolút kedvenc jelenetem, amikor fájdalmasan nekiül ecsetelni, hogy Lucy mennyire megváltozott, és nem érti, hogy "milyen végzetes befolyás hatására tűzött virágokat a kalapja mellé, és, hogy egy alkalommal bíborvörös öltözékben jelenjen meg" :D Előtte pedig azon rágott be, hogy Lucy pár centire arrébb ült tőle, de olyannyira, hogy az asztal végére száműzte őt.

Meg amikor a múzeumban nem akarja engedni neki, hogy nézze a Kleopátrát, mert "egy fiatal lány, hogy engedhet meg magának ekkora bátorságot", és beülteti a sarokba apácás festményeket nézegetni.

Vagy amikor Lucy John doktorral beszélget, Paul pedig oda szól egy olyat, hogy "Maga kis macska, képmutató, kacér nőszemély!"

Áh, imádom Paul urat, elképesztő egy ember :D

De persze az utolsó közös jelenetük is nagyon tetszett.


Kedvenc szereplőm Paul úr mellett Lucy. Végre nem az a sablonos, idealizált karakter. Ok, Jane Eyre is szimpatikus volt, de korántsem volt olyan élethű, mint Lucy (talán azért is, mert feltehetőleg magáról mintázta Charlotte). Ennek a nőszemélynek viszont aztán mindenről meg van a véleménye. Ő bátran agyonkritizálja a festőművészeket, a zenészeket, a színésznőket, meg saját magát is. Szinte mindenkit felszínesnek, butának tart, soha semmi se jó neki. Ahogy olvasgattam a véleményeket, sokaknak emiatt volt ellenszenves, viszont én pont emiatt tartottam igazinak, és kicsit mulattatott is. (Vagy mert én is ilyen vagyok :D) A másik ami tetszett benne az a büszkesége, nagyon tetszett amikor azt írja "Inkább inget varrnék és éheznék, semhogy társalkodó legyek. Nem leszek én árnyék semmiféle ragyogó úrhölgy mellett..."


Az egyedüli ami idegesített az a John doktor iránti rajongása. Nem ért annyit az a pali, ha inkább az unalmas, nebáncsvirág Paulinát választotta. Fel nem foghatom, hogy hogy nem szeretett bele Lucyba. Vagyis tudom: mert nem volt szép. Ha Paulina vagy Ginevra külsejével rendelkezett volna, talán akkor.

Felszínes ez a John gyerek, ezért se bírtam. Pedig az elején annak drukkoltam, hogy ő legyen az igazi.


Örülök ennek a kérdésnek, ritkán tudok csak erről a könyvről beszélgetni, szóval én is megkérdezem, hogy neked mi a véleményed róla, mi a kedvenc részed, és ki a kedvenc szereplőd?

2013. márc. 10. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!