Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi ez a Szent Johanna Gimnáziu...

Mi ez a Szent Johanna Gimnázium sorozat?

Figyelt kérdés

20 vagyok, többnyire fantasy-t olvasok [Gyűrűk ura trilógia, A tűz és jég dala sorozat (Trónok harca és folytatásai gyengébbeknek...stb.], de szeretem a romantikus regényeket, az Austen-féle erős, kitartó, karakteres hősnőkkel...ajánlott elolvasnom? Egyáltalán ki a célcsoportja ennek a könyv sorozatnak?

Itt látom már egy ideje, hogy rengeteg kérdés van róla, gondoltam megkérdezem mi ez a nagy hype körülötte. :D


2013. febr. 10. 13:59
 1/5 anonim ***** válasza:

E 14 éves lány naplója. Ugye elkezdi a gimit, új suli = új ismerősök. Egy 12 fős osztályba kerül be, ahol szerez barátokat (először csak egy buta, de aranyos lányt, és egy nagyon értelmes srácot), és rögtön szerelembe is esik a suli menő-fiújába, az amerikai Cortezbe. Nekem nem igazán tetszett, főleg azért mert szerintem Arnold sokkal jobb fej, mint Cortez, és nem bírom Reni álmodozásait, és azt, ahogy isteníti azt a deszkás srácot. Amúgy is, ki deszkázik Magyarországon? Na mindegy...

Viszont a könyv kicsit függővé teszi az embert. :) De komolyan, nagyon jó a stílusa! Nagyon részletesen leírja, hogy mi történt aznap, nem csak úgy gyorsan "összebarátkoztam ezzel, és kész". Reni egy tök átlagos, egyszerű, és úgymond unalmas lány, aki senkit sem ismer abból a suliból. Miden kötet egy fél évet ölel fel, így telik el a gimnázium 4 éve.

Az utolsó kötet (8.) március 11.-én fog megjelenni, két kötetbe szedve. Most már végzősök, és nagyon-nagyon sok miden történt, sokkal inkább felnőttek, mint az elején.


De még így is azt mondanám, hogy inkább gimiseknek ajánlom a könyvet. :) Mivel tinik vannak benne, és az osztályról szól, kicsit fura lehet idősebb fejjel olvasni. Hát nem tudom... Vannak nagyon gyerekes szereplők, van egy-két jófej is, sok hülyeség történik, de vannak komolyabb dolgok is. Ennyit akartam leírni, ha érdekelnek a részletek, akkor olvasd el. :)

2013. febr. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! :D
2013. febr. 10. 18:46
 3/5 Mirk ***** válasza:

Ha szereted a fantasyt és az erős női karaktereket akkor Robert Jordantól az Idő Kereke sorozatot ajánlom neked.

Persze csak ha tényleg szeretsz olvasni. Ugyanis a sorozat 14 része magyarul összesen 28 kötetben látott napvilágot.

Ha ez nem rettent el (és miért is tenné, hiszen ha igazi olvasó vagy akkor olyan könyvre vágysz aminek sosincs vége) akkor nem tudom eléggé ajánlani. Életem egyik legmeghatározóbb olvasmánya.

2013. febr. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Könyvmolynak tartom magam, mindig van a kezem ügyében könyv, ha tetszik egy könyv, még ha ötszáz oldal is, akár egy nap alatt kiolvasom. Mindenképp elolvasom, köszönöm a tippet! :D
2013. febr. 11. 18:57
 5/5 anonim ***** válasza:
ha írsz nekem privit és adsz egy e-mailcímet, akkor elküldöm az első 6 részt pdf-ben, letöltöttem a páromnak és valahol még meg kell lennie
2013. febr. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!