Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Az Elveszett mesék könyvének...

Az Elveszett mesék könyvének mennyi/milyen köze van A szilmarilokhoz?

Figyelt kérdés
beleolvastam és úgy tűnik mintha ugyanarról szólna mint a szilmarilok, de nagyon teljesen máshogy... nagy zagyvaságnak tűnik... ilyet olvastam róla hogy benne szerepel Sauron, de mint valami macskaherceg... most akkor mi is ez a könyv tulajdonképpen?

2013. febr. 12. 17:20
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Kb. 10 éve olvastam mindkettőt, és egyik sem tetszett. Nekem már A szilmarilok is túl ömlengős és dagályos, de azért elolvastam, mert fűtött a Tolkien világa iránti lelkesedés, amely A Gyűrűk Ura hatására úrrá lett rajtam.

Bár A szilmarilok elég alaposan lelohasztotta ezt a lelkesedést, azért nekivágtam az Elveszett mesék könyvének. Na, az aztán betette a kaput. Se füle-se farka az egésznek, az ömlengés röhejes méreteket öltött.

Ha jól emlékszem, az Elveszett mesék könyve voltaképpen egy antológia Tolkien különféle, Középfölde-témájú, rövidebb írásaiból, amelyek lazán kapcsolódnak egymáshoz. De gyakorlatilag egy baromság, Tolkien bácsi igencsak el lehetett szállva, amikor mindazt papírra vetette.

A Gyűrűk Ura remekmű, A babó jó könyv, de A szilmarilok és az Elveszett mesék baromság. Egy jó író is írhat baromságot, na.

2013. febr. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszod :)) bár nem a kérdésre válaszoltál nagyon érdekes volt amit írtál :) annyiban nem értek egyet, hogy a szilmarilok baromság :) nagyon nehéz mű és igazából nem csak olvasásra van, hanem ilyen ráérős embereknek(mintén) tanulmányozásra... az elveszett mesék könyve meg nekem is zagyvaságnak tűnik, valami olyasmit olvastam róla hogy tolkien első ötletei amikből később a szilmarilok és megszületett végül...most kíváncsi vagyok hogy tulajdonképpen mi is... mert hogy fura egy könyv az biztos
2013. febr. 14. 18:12
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem vedd ki könyvtárból. Én annak idején hirtelen felindulásból megvettem könyvesboltban Tolkien összes műveit, aztán egy néhány rövidesen az antikváriumban kötött ki... De ha gondolod, vágj bele, csak ne vedd meg, nehogy úgy járj, mint én. :)
2013. febr. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A szilmarilok kb "Középfölde történelemkönyve".

Az Elveszett mesék könyve bedig Tolkien egyéb, Középföldével kapcsolatos történeteinek gyűjteménye, amit a fia (vagy a felesége) állított össze már Tolkien halála után a megmaradt jegyzetekből.

2013. febr. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!