Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményed a lenti műről?

Mi a véleményed a lenti műről?

Figyelt kérdés

!szlé avtídroF


Én is, Te is, s az egész világ,

Ördögödhöz szól az imád.

Istened? Rég feledted már,

Mint a rossz, úgy gondolsz rá.


Fordítva éled az életed,

Mit Õ ad azt elveted,

Mit az Ördög? Azt élteted.


Család, szeretet, tiszta élet,

Ez már mind untat Téged.

Delírium, alkohol, kétes szerek

Ezek lettek fontosak neked.


Menetrend szerinti részegség,

Ezzel jár az õszinteség.

Néha a kényszer józanság,

Hû tàrsa már a hazugság.


Fordulj vissza amint lehet,

Nem itt, fent vár az életed.

Míg fordítva él az egész világ,

Õ fent vár és neked is megbocsát.



2013. febr. 23. 14:01
1 2
 1/12 rajcziz ***** válasza:
A rímek kedvéért a soraid magyartalanok lesznek, kierőszakoltak, a mondanivaló pedig nevetségessé válik.
2013. febr. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Jogos, sajnos nagyon ragaszkodom a rímekhez, egyszerûen nem tudok anélkül írni. Ez tényleg nagy hátrány sokszor a verseimben. Ha pedig mégis elhagyom akkor meg nagyon unalmassá válik.
2013. febr. 23. 14:39
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik, de ide "Néha a kényszer józanság" Ennek a végére nem tennék vesszőt, mert néztem, hogy az ott mi lehet, és akkor rájöttem, hogy a "józanság hű társa a hazugság" Azt a vesszőt tehát én levenném, mert különben számomra nem nagyon van értelme, amíg az a vessző ott van:S Szerintem nem rosszak azok a rímek.
2013. febr. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ez is jogos, köszi!

A rímeim tudom hogy 90% jók épp ezért lesz néha magyartalan, mert nagyon a rímekre koncentrálok.

2013. febr. 23. 14:57
 5/12 -B válasza:

Kit érdekel a rím? Vagy a dallam, ha van? Az első és legfontosabb a mondanivaló. Ezzel nem minden ember lesz így, de kit érdekel, hiszen az emberek nem menthetnek ki a függőségeidből például - inkább belerángatnak. Ezt nekem jól kifejezi a vers, az emberekben és mennünk is az Ördög munkálkodik. De nem csak ő van ám! Ezt te is tudod és beleírtad.

Éppenséggel én is rengeteg dalt írtam, ilyen témában. És a rímek, vagy a dallam, az csak egy ürügy arra, hogy elmondhasd, ami a szíveden van (ezt a kedvenc énekesem mondta: Casting Crowns, ajánlom ;) ). És itt a lényeg: ami a SZÍVEDEN van. Ugyanis Isten azt fogja nézni. Az emberek valószínűleg nem, de Ő csak azt.

Jézus is ezt idézte:

"Így szól az Úr: Mivel ez a nép csak szájával közeledik hozzám, és ajkával dicsőít engem, de szíve távol van tőlem, istenfélelme pedig csupán betanult emberi parancsolat, azért én úgy bánok majd ezzel a néppel, hogy csodálkozni fog, igen csodálkozni: vége lesz a bölcsek bölcsességének, az értelmesek értelme homályos marad." (Ézs 29,13-14)

És ebben benne van az is, hogy a nagy bölcselkedés, amit itt folytathatunk, mint valami irodalmár-szakkörön, és szívünkig nem jut el az üzeneted: Isten megmutatja majd, milyen értelmetlen is az. "Vége lesz a bölcsek bölcselkedésének"

Csak így tovább! Írd, ami a szíveden van, elsősorban ne embereknek, hanem magadnak és Istennek. Én elkövettem azt a hibát, hogy dicsvágyból írtam dalokat, és egyáltalán nem éltem meg, amiket leírtam. Csak beszéltem a dalokon keresztül, de másképp tettem. Ehhez kapcsolódik egy hosszabb sztori, hogy Isten hogyan mutatta meg nekem a hibámat :) Isten él, és úgy kell Hozzá szólni, mint aki valóban él!

2013. febr. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 -B válasza:
És a cím nagyon szellemes, nagyon tetszett! :)
2013. febr. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 rajcziz ***** válasza:

-B!

Kit érdekel a rím és a dallam? Egy versnél mindenkit! Ha szerinted ezek nem kellenek, akkor írj prózát! Ha csak írsz valami mondanivalóról, akkor hiába rendezed szépen sorokba, még nem lesz vers belőle. A versben kell lennie egy plusznak (elsősorban ritmus és dallam).

És egyébként a vers mondanivalójának helytállóságán is lehetne vitatkozni. "Nem itt, fent vár az életed" - elsősorban ezen a soron akadtam meg.

2013. febr. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Rajzciz, nem tudom vallásos vagy e. Ha nem megértem akkor megértem miért akadtál fenn rajta. Tudod, ha valóban van örök élet akkor a földi az csa egy rövidke állomás. Köszönöm mindkettõtök válaszát!
2013. febr. 24. 10:30
 9/12 A kérdező kommentje:
Elnézést Rajcziz, elírtam a neved...
2013. febr. 24. 10:31
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A mondanivaló jó, igazán öröm látni, hogy van még, aki úgy látja a világot, ahogy kell, és nem úgy, hogy hú de jó buli a részegség, a család meg tiszta ciki, fúúúj.

Jó vers, na.

2013. febr. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!