Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Kezdő író vagyok. Egy novellát...

Kezdő író vagyok. Egy novellát szeretnék irni. Tudnátok tippeket adni hogy miről írjak? Segítségeket is elfogadok

Figyelt kérdés
2013. febr. 25. 20:03
 1/9 AccountManagerkovács ***** válasza:
100%
Írj egy olyan sztorit, ami te magad szívesen olvasnál! Ez a lényeg, szerintem.
2013. febr. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
Egyrészt igaza van az első válaszolónak, másrészt, szerintem az is lényeges, hogy olyan témában írj, amiben valamennyire jártas vagy, vagy könnyen utána tudsz nézni, már ha nem valami elvontat szeretnél, vagy ilyesmi.
2013. febr. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm ez is sokat segített :D
2013. febr. 25. 20:21
 4/9 loupsolitaire ***** válasza:
64%
Ha nagyon kezdő vagy, szerintem fantasy-val a legkönnyebb indítani. Amíg bele nem jössz, meríts klasszikusoktól (pl. Tolkien). Később jönnek a saját ötletek (ha komolyan gondolod), de az még sok idő. :)
2013. febr. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm :D
2013. febr. 25. 21:55
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
Érdekelne, hogy ha nincs "ihleted", mi hajt, hogy író légy?
2013. febr. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Márciuska ***** válasza:
100%
Én sose voltam úgy, hogy írni akarok, de nem tudom mit. El se tudom képzelni, hogy lehet ilyen. Ha valami megindít, megihlet, érdekel, akkor abból előbb-utóbb úgyis sztori lesz, aztán vagy sikerül rendesen megírni, vagy nem. Sokszor egy-egy film vagy könyv révén jött rám az ihlet, amikor elképzeltem, hogyan játszódhatott le egy jelenet a szereplőkkel, ami nem volt benne a könyvben, csak utaltak rá. Esetleg félig elolvasott könyv esetén elképzeltem, én hogyan folytatnám, és így született egy történet. Bármiről beugorhat egy téma, csak kezdj el mindenen gondolkozni, ami érdekel, és képzelj el minden körülötted történő, látott vagy hallott eseménynek egy folytatást vagy alternatív befejezést. De megihlethet akár egy kép is, ilyen is volt már. Láttam egy festményt, és elkezdtem elképzelni, mit mondanának egymásnak ezek a figurák, vagy hogy jutottak ebbe a szituációba, milyen viszony van közöttük. Vagy nézd meg az embereket a metrón. Ha megfog egy különösen érzelemdús arc, képzeld el, vajon mi dúlhatta fel ennyire, honnan jött, kivel beszélt, hová megy - és máris ott a sztori! Csak lazulj el és fantáziálj!
2013. febr. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha szeretnél egy novellát írni, nincs egyszerűbb, mint az, hogy leírod az egyik legérdekesebb napod.

Ne kísérletezz semmilyen olvasott könyvből meríteni, mert annak semmi értelme.

A téged ért hatásokat, a barátaid, ismerőseid történéseit próbáld megfogalmazni.

2013. febr. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Szilárd47 ***** válasza:
Ha meg csak ez után akarsz novellát irni, akor te nem tekintheted magad kezdő irónak. A kezdő iró az, akinek már van néhány publikációja, és a számitogépén már gyülekeznek a megjelenésre váró mövek.
2019. máj. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!