Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvet akarok írni, szerintet...

Könyvet akarok írni, szerintetek ez jó lenne alapsztorinak?

Figyelt kérdés

Egy közúti balesetet szenvedett 18 éves fiú kómába esik. 3 évvel később felébredve a kómából még a mozgásra sem képes, az emlékezetkiesésről nem is beszélve; mindkettőt csak idővel képes visszanyerni. Néhány nappal a kómából való felébredése után már megkezdi a sok héten keresztül tartó tornagyakorlatokat, és az emlékezete is teljesen visszatér. Feltűnik neki, hogy senki sem látogatja, és kérdőre vonja az kezelő orvosát, hogy miért nem. Közli vele az orvos a szomorú tényeket, hogy az édes anyja meghalt, az apja az alkohol rabjává vált, a barátnője pedig elhagyta. Depresszióba zuhan, de egy lány, akivel teljesen véletlenül találkozik új reményt ad neki a további felépülésre. A történet során furcsa személyek jelennek meg az életében, akikről azt sem tudja, hogy kik azok, de mégis jó tanácsokat adnak neki. Kíváncsivá válik, hogy kik ezek az ismeretlen személyek, és eszébe jut, hogy mielőtt balesetet szenvedett volna foglalkozott valamivel: a tudatos álmodással, és felmerül benne, a lehetőség: Ez lehet, hogy csak egy álom?


Még csak vázaltszerű ez amit leírtam, de nagyjából ez a lényeg.

Még címet sem találtam ki neki, de szerintem maga a történet jónak ígérkezhet. A történet vége nagyot fog szólni, azt már teljesen kitaláltam.

Esetleg, ha lennének ötletek szívesen fogadom őket


Köszönöm a válaszokat


2013. márc. 5. 19:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem tetszik a sztori, de figyelj a megfogalmazásra, a szóismétk

lésre, bekezdásekre, stb....! sok szerencsét! ;)

2013. márc. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 rajcziz ***** válasza:
Egyedi, figyelemfelkeltő történet. A fogalmazáson múlik sok minden. Meg a karaktereken. Ez ugye nem egy eseménydús történet, inkább az emberi lélekre és tudatra épít, szóval nagy fába vágod a fejszédet, rengeteg dologra kell majd odafigyelned, de mindenképpen kezdj hozzá.
2013. márc. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mivel már évek óta tudatos álmodó vagyok, így tetszik, hogy bevonod ezt a történetbe :) Kíváncsi leszek a végkifejletre, csak azért remélem van fogalmad egyáltalán a TÁ-ról és nem a levegőbe fogod írni a dolgokat.
2013. márc. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Persze, részben ez is adta az ihletet. :)
2013. márc. 5. 21:19
 5/6 anonim ***** válasza:

No, ha eddig mindenki dicsért, akkor most jöjjön egy kis hideg zuhany.

A helyesírásod jó, és bár egy szinopszis esetében ez nem sokat számít, de úgy tűnik, hogy a fogalmazásod is rendben van - mindez félsiker. Most már csak a lényeg hiányzik: az, hogy jól, figyelemfelkeltően írd meg a történetet, szemléletesen, életszerűen, úgy, hogy lekösse az olvasót.


Az alaptörténet véleményem szerint nem túl eredeti. A kómából ébredés, emlékezetkiesés, a múlt sötét titkai és a rejtélyes álmok témáját már rengetegen rengetegféleképpen feldolgozták. A szülei tragédiájának olvastán szintén inkább a "hatásvadász" szó jutott az eszembe, mintsem az, hogy "hű, micsoda remek ötlet".


Minden azon múlik, hogy hogy írod meg. Az alapsztoritól nem estem hanyatt, már csak azért sem, mert rejtélyes elemekkel átszőtt, sötét hangulatú drámákkal Dunát lehet rekeszteni. De ha jól írod meg, akár még lehet is belőle valami.

Egy esélyt mindenesetre adhatsz neki.

2013. márc. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem érdekes. Csak így tovább. Ha megjelenik a könyv,biztosan megveszem :)

Sok sikert a későbbiekben!

2014. júl. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!