Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha könyveket szeretnék írni,...

Ha könyveket szeretnék írni, akkor ki fogják adni külföldön?

Figyelt kérdés

Magyarországon nem érdemes írónak lenni,ezért arra gondoltam,hogy elköltözök majd Angliába/Németországba.Annak ellenére,hogy magyar vagyok kifogják adni a könyvemet,ha úgy gondolják,hogy az emberek megvennék?Vagy zavarja őket,hogy magyar vagyok és rögtön elutasítanak?

12/L



2013. márc. 7. 10:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%

Nem azért utasítanak el, mert elvi kifogásaik vannak a magyarokkal szemben, hanem mert nem tudsz helyesen írni.

Ne a tetővel kezdd építeni a házat, hanem az alapokkal. Először tanulj meg helyesen írni, aztán fogalmazni, aztán írj ezt-azt, mutasd meg őket próbaképpen pár embernek. Ne mindjárt a csúcson akard kezdeni.

2013. márc. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Mirk ***** válasza:
74%
Anyanyelvi szinten megy az angol? Vagy úgy gondoltad, hogy Angliában kiadják a magyar nyelvű könyveidet?
2013. márc. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha kirobbanóan tehetséges vagy, akkor lehetséges.

Kertész Imre: Sorstalanság című könyve is előbb jelent meg Németországban, mint itthon.

A helyesírás nem probléma, az írók nem a direkt kéziratot küldik a kiadóhoz.

2013. márc. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Előbb megtanulok angolul/németül anyanyelvi szinten.Egyértelmű,hogy magyar nyelvű könyvet nem fognak kiadni külföldön XD

Ha megtanultam angolul/németül,akkor megírom a könyvet(angolul/németül),külföldre költözök és remélem ki fogják adni

2013. márc. 7. 13:12
 5/11 anonim ***** válasza:

Milyen témában szoktál írni? Ha gondolod, engem érdekelne néhány írásod ;)


Ami pedig a könyvkiadást illeti, Magyarországon is adnak ki könyveket, és lehet, hogy nem éri meg, de szerintem ne bízz abban, hogy majd külföldön meg tudsz élni a könyvírásból. Nem mindenki fut be annyira, mint pl.: J. K. Rowling a Harry Potterrel :D

2013. márc. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Igen, kiadhatják külföldön a könyvedet, mert csak azért visszautasítani valakit, mert más országból származik, oltári nagy bunkóság volna. Amúgy tanácsolom, hogy tényleg ne egy magyar nyelvű kézirattal állíts be egy angol kiadóhoz! :) Komolyra fordítva a szót, ahogyan az egyik válaszoló nagyon helyesen leírta, az alapoknál kezd, a házat sem a tetején kezdik. Valamint ajánlatos, hogy mindig kéznél legyen egy helyesírási szabályzat, nem lehet mindig megbízni az internetben (Ajánlom az Akadémia kiadó köteteit). A másik a fogalmazás, amit csak egyféleképpen lehet fejleszteni: olvasni, olvasni! Ha eleget olvasol(szépirodalmat, klasszikusokat), bővül a szókincsed, ami egy alapvető követelmény, ha egy valamirevaló könyvet szeretnél írni. És amikor írni kezdesz, fokozatosan kialakul a saját stílusod, aminek meglesznek a maga kis ismertető jelei. De a legfontosabb, amit soha ne felejts el, az az, hogy NE a pénzért írj! Írj azért, mert szereted ezt csinálni! Mert ha jobban belegondolunk - és itt nem szeretnélek lelombozni, esetleg eltántorítani -, akkor elég kevéske író van, aki megtud ebből élni. Persze tudnánk példát mondani, akinek igenis sikerült, de mi a garancia, hogy a következő pont te (vagy valaki más) leszel (lesz)? Megsúgom, semmi. A mai világban még a nagyon tehetséges írók könyveinek kiadásánál is húzzák a szájukat, nemhogy a kissé hiányos ismeretekkel rendelkező, kevésbé tehetségesekénél. Természetesen ezzel nem akarlak eltántorítani téged az írástól, csak azt akartam elérni, hogy ha csak a pénzért akarsz magadból kisajtolni egy történetet, akkor nem érdemes rá papírt pazarolni. De annak örülnék a legjobban, ha te egy írni szerető, tehetséges kislány vagy, aki azért ír, mert szereti.

Nos, egész szép kis miniregényt kerekítettem ebből, úgyhogy búcsúzom is. Még utolsónak annyit, hogy remélem elolvasod, és megérted mit akartam ezzel mondani neked. A helyesírási hibákért bocsi, de sietek. Sok szerencsét, remélem, segítettem! :)

2013. márc. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen, ha a kiadó lát benne fantáziát. Előre is bocs, ha akadékoskodásnak veszed, de nem azért fogják kiadni külföldön a könyveidet, mert könyvet szeretnél írni, a kérdésednek nincs értelme. Egyébként szerintem egyszerűbb először a saját országodban könyvet kiadni, mert például, ha itthon sem adják ki, akkor valószínűleg külföldön sem fogják. És a kiadókat a legkevésbé sem érdekli, hogy magyar vagy-e, vagy sem, emiatt ne aggódj.
2013. márc. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
32%

Ne haragudj,de már hányingerem támadt az írásod alapján.Ezért ilyen alacsony manapság a színvonal,mert semmi hazaszeretet,vagy legalábbis tisztelet a haza iránt nincs a fiatalokban.Persze,ki lehet menni külföldre élni,de ha csak a pénzért teszed,meg azért,mert "húdeszarezacsövesország" az nagyon elkeserítő,legalábbis számomra.


De remélem azt sejted,hogy ez nem úgy van,hogy kimész és ripsz-ropsz bestseller író leszel.


Nem hibáztatlak,elvégre 12 éves vagy és elég éretlen,de gondold azért végig,amit mondtam.

2013. márc. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

„Milyen témában szoktál írni? Ha gondolod, engem érdekelne néhány írásod”

Fantasy

Nem gépen írom,hanem rendes papírra,szóval nem tudom elküldeni

„ne egy magyar nyelvű kézirattal állíts be egy angol kiadóhoz!”

Most komolyan…hol láttátok ezt kiírva?én nem írtam ilyet,hogy magyar nyelvűt viszek nekik,egyértelmű,hogy angol nyelvűt kell

Amúgy szeretek írni és szoktam is

„Ezért ilyen alacsony manapság a színvonal,mert semmi hazaszeretet,vagy legalábbis tisztelet a haza iránt nincs a fiatalokban”

Ez egy elképesztően nagy hülyeség

Tudom,hogy nem biztos,hogy híres leszek csak,azért,mert kiadok(ha sikerül)pár könyvet

2013. márc. 7. 20:17
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért anyanyelvi szinten megtanulni egy nyelvet nem olyan könnyű, tapasztalatból mondom.


Szóval ha mindenképpen írni akarsz, írj magyarul előbb. Főleg, hogy gyakorolni kell azt is, az első irományok mindig bénák lesznek.

2013. márc. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!