Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a történetről? (a többi lent. ) -vámpíros ill. szerelmes történet.

Figyelt kérdés

TÖRTÉNET:

Elisa Lane 17 éves lány,kinek szülei folyton veszekednek,ráadásul a lány anyjának viszonya van egy erőszakos férfival,Lisa barátainak sosem panaszkodik,még legjobb barátnőjének,Lolának sem beszél érzéseiről.Mikor elkezdődik az iskola az első nap szakít vele a barátja,és egy idegen srác vígasztalja meg,ez a srác az új diák Kyle.Kyle mikor meglátja a lányt,egyből beleszeret,ám Lisa nagyon elkeseredett ex barátja miatt,s fel sem figyel arra mennyire törődik vele az idegen.Kyle eleinte nem mutatja ki érzéseit,és egyenlőre csak úgy viselkedik a lánnyal,hogy csak barátként tekintenek egymásra.Ám a lány egy idő után többet érez Kyle iránt,de ő sem mutatja ki,mert semmit sem sejt a srác érzéseiről.Az egyik bulin a lány italába Ginát raknak és a srác észre veszi azt,még szól is a gyanútlan alkohol hatása alá került lánynak,de Lisa ezt úgy fogja fel,hogy Kyle tönkre akarja tenni a szórakozását,de biztos ami biztos egy másik italt kért.A srácot Lola megkérte,hogy vigye haza a lábán alig álló Lisát.Ez idő alatt Lisa és Kyle közelebb kerültek egymáshoz.Másnap a lányt mostoha apja kérdőre vonja,hogy a lány miért késett és hangoskodott a lakásban.Lisa összetűzésbe kerül mostoha apjával,majd Lisa elmondja anyjának,hogy a férfi sokszor erőszakoskodott vele,és fenyegette őt.A lány anyja ekkor kidobja a férfit.Lisa alig emlékszik a bulin történtekre,és Kyle sem keresi őt.Majd a hét elején Lisa látja flörtölni Kylet a suli legszebb csajával,Lisa elkeseredik és mikor találkozik a sráccal kimérten viselkedik vele.Ekkor összevesznek,majd pár hét eltelte után Lola megelégeli az elkeseredett szerelmesek szenvedését és beszél Kyle-lal,hogy lépnie kéne.



TÖRTÉNET:

Elisa Lane 17 éves lány,kinek szülei folyton veszekednek,ráadásul a lány anyjának viszonya van egy erőszakos férfival,Lisa barátainak sosem panaszkodik,még legjobb barátnőjének,Lolának sem beszél érzéseiről.Mikor elkezdődik az iskola az első nap szakít vele a barátja,és egy idegen srác vígasztalja meg,ez a srác az új diák Kyle.Kyle mikor meglátja a lányt,egyből beleszeret,ám Lisa nagyon elkeseredett ex barátja miatt,s fel sem figyel arra mennyire törődik vele az idegen.Kylenak azonban van egy titka,ami nagyon kihat az életére,s ezért próbálja távol tartani magát az ártatlan lánytól,ám akaratlanul is közel kerülnek egymáshoz.Mikor Lisa egy bulin rossz társaságba keveredik,és azok a srácok kihasználva a lány helyzetét,hogy alkohol hatása alatt áll,az italába drogot tesznek.Kyle ezt észreveszi és figyelmezteti Lisát.A srácot Lola megkérte,hogy vigye haza a lábán alig álló Lisát.Másnap a lányt mostoha apja kérdőre vonja,hogy a lány miért késett és hangoskodott a lakásban.Lisa összetűzésbe kerül mostoha apjával,majd Lisa elmondja anyjának,hogy a férfi sokszor erőszakoskodott vele,és fenyegette őt.A lány anyja ekkor kidobja a férfit.Lisa alig emlékszik a bulin történtekre,és Kyle sem keresi őt.Mert Lisa nem emlékszik,de ő és a fiú csúnyæn összevesztek,s a lány rájött Kyle titkára,arra hogy a fiú mi is valójában,arra hogy Kyle egy vámpír.Majd a hét elején Lisa látja flörtölni Kylet a suli legszebb csajával,Lisa elkeseredik és mikor találkozik a sráccal kimérten viselkedik vele.Ekkor ismét összevesznek,majd pár hét eltelte után Lola megelégeli az elkeseredett szerelmesek szenvedését és beszél Kyle-lal,hogy lépnie kéne,Lola mit sem tud,mi van Lisa és Kyle közt,Lisa miután összevesztek látni sem bírja a fiút,Kyle ettől akarta megkímélni magát és a lányt is... -Persze ez csak vázlatos sztori,és tudom túl sokat árulok el a szöveggel,bár még lesznek benne más dolgok is,s majd a helyesírásra is jobban figyelek majd.


Akkor melyik legyen a vámpíros vagy a sima love sztori??? Szerintetek melyik a jobb?Érdemes lenne ezt könyv formájába írnom vagy haggyam annyiba a dolgot?Van hozzá tehetségem?Jó és rossz /építő jellegű kritikákat várok...


2013. márc. 9. 21:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Helyesírásodon elég sokat lehetne javítani. A vesszők után mindig szóközt kell rakni, már csak a példa kedvéért. Te ezt sehol sem tetted meg.


Egyébként meg a történet is unalmas és agyonhasznált.

2013. márc. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 rajcziz ***** válasza:
100%

Azt nem tudom megmondani, melyik a jobb, de az biztos, hogy az első a kevésbé rossz. Mondjuk már ebből a rövid vázlatból is kiderül egy logikai hiba. Ugye a lány a szüleivel él, és az anyjának közben van viszonya egy erőszakoskodó férfival. De később már mostohaapáról beszélsz, gondolom ugyanarra a férfira gondolsz. Most nem tudom, te hogy vagy vele, de szerintem egy erőszakoskodó férfi nem megy el csak azért, mert egy nő azt mondja neki.

Egyébként semmi potenciált nem látok a történetekben, egyikben sem. Ha akarod, írd meg, de ne várd, hogy valakinek tetsszen.

2013. márc. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Szerintem a sima sztorival kellene továbblépned. Annyi twilight koppintás van az utóbbi időkben, hogy már kezd kicsit uncsi lenni a vámpír téma.

Nekem is feltűnt, hogy azt írtad nincsenek jóban a szülők és az anyának viszonya van, később pedig már mostohaapáról írtál. Az is azonnal beugrott, egy ilyen erőszakos ember biztos nem megy el csak annyitól, hogy "Csúnyán viselkedtél, csalódtam benned, pápá". Ez a rész az anya szemszögéből is furcsa nekem. Az ilyen emberektől félnek a nők, általában félelem miatt maradnak velük. Ilyen hirtelen döntésre az adna alapot, ha a pasi neki teljesen más oldalát mutatná és csak a lánnyal lenne erőszakos. Így még talán azt is el tudnám képzelni, hogy elmegy a pasi. Viszont így meg már jobban érdekelne ez a történet, hogy melyik a valódi énje és miért viselkedik így :-)

A lényeg, hogy ezt a részt mindenképpen át kellene írnod, hogy egy kicsit életszerűbb legyen. Az alap sztori egyébként eléggé sablonos, de gondolom nem valami hatalmas mondanivalóval rendelkező drámának vagy romantikus műnek szánod, hanem egy tiniregénynek. Annak meg, attól függően hogy írod meg, akár még jó is lehet.

2013. márc. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérlek, magyar neveket írj! Nagyon idegesítő, amikor mindenki Amerikáról koppint, holott angol nevekkel a mi "világunkban" játszódik a történet. Hacsak nem külföldön élsz, és nincs fontos szerepe az amerikai származásnak (itt se a lávsztori, se a Twillight no.2. nem ad rá okot), szerintem fölösleges külföldi neveket használnod. Nehéz toldalékolni, és amatőr hatást kelt.

És szerintem legfeljebb novellát írj belőle, mert regény ennyiből nem lesz. És ha bármelyik, hát inkább az első, de kicsivel több kreativitást már az alapsztori is elbírhatna.

2013. márc. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Kérlek, magyar neveket írj! Nagyon idegesítő, amikor mindenki Amerikáról koppint"


Ott a pont.Egyetértek.


Azonkívül dögunalmas az egész.Ha írsz egy vázlatszerű történetet,vagy bevezetést,stb.,akkor annak figyelemfelkeltőnek és/vagy érdekesnek kell lennie ahhoz,hogy a kedves olvasók(ezek vagyunk mi :D )továbbakarják olvasni.De ez unalmas,és csöppet sem eredeti.


És:

-"love sztori"-helyett szerelmi történet

-"haggyam"-hagyjad


"Van hozzá tehetségem?"

Ne haragudj meg,de szerintem nincs. Dehát mindenki másban jó,én sem hiszem,hogy ha írnék,akkor bestseller lenne belőle :)

2013. márc. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Neked is azt tanácsolom, amit mindazoknak a lelkes fiatal írójelölteknek, akik feltöltögetik ide az alkotásaikat: olvass szépirodalmat! Enélkül NEM lehet megtanulni írni. Az ember a szépirodalmi művek olvasása során sajátítja el a fogalmazás és a stilisztika rejtelmeit, csiszolja tökélyre a helyesírását, és tesz szert olyan képzelőerőre és gondolkodásmódra, amely egy saját irodalmi mű létrehozásához szükséges.

Az írás nem abból áll, hogy leülünk és bepötyögjük a gépbe a gondolatainkat. Ez a napló. Naplót sem tilos írni, sőt, nagyon helyes, ha valaki ír naplót, leírja a gondolatait, érzéseit. De a naplóírás és az irodalmi művek létrehozása két külön dolog.

Természetesen egy irodalmi mű megalkotásakor is a saját lelkéből, gondolatvilágából merít az ember. Ezért elengedhetetlenül szükséges a lelkednek, a gondolataidnak az olyan mértékű és jellegű gazdagítása, hogy azt legyen értelme leírni. Ez pedig nem érhető el másképpen, csak klasszikus, ÉRTÉKES szépirodalmi művek olvasásával.


Szóval ezt tedd be szépen a naplódba, és irány a könyvtár...

2013. márc. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Mi a véleményetek erről a történetről?" - az, hogy unalmas.

A nevek meg pocsékok, ehhez a történethez. Aprópó, történet. Te ezt nevezet történetnek? Ez esetleg egy ötlet, amit azonnal papírra vettél. Erősen kétlem, hogy többször is leültél volna mellé, és átgondoltad volna, átírtad volna.

Ezer ilyen témájú könyv van. Vámpírok, szerelmes emeberek...

Tratatata: szerintem ne folytasd

2013. márc. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!