Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik Darren Shan könyvek...

Melyik Darren Shan könyvek tetszettek a legjobban, melyeket ajánljátok?

Figyelt kérdés

Semmit nem olvastam még tőle, róla olvastam már hideget is meleget is.


Mely könyvei/sorozatai tetszettek a legjobban, és miért? Melyek nem, és miért?


Előre is köszönöm!


2013. márc. 10. 18:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Vámpír könyvek->életem legmeghatározóbb könyvélménye mert nem romantikus hanem naturalista képet fest a vámpírokról,melyet az ő fantáziája alkotott meg kellőképpen fordulatos és ijesztő ahol kell.

Mindent olvastam tőle és nincs olyan ami nem tetszett.

2013. márc. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 SugarCat ***** válasza:
Egyetértek az előttem kommentelővel,a vámpíros könyvek a legjobb tőle.Miután elolvastam,teljesen más kép alakult ki rólam a vámpírokról,mindenkinek csak ajánlani tudom.Néhol igaz,kicsit túl vannak bonyolítva a szálak,de ettől függetlenül szerintem ez a legfantasztikusabb vámpíros könyvsorozat.Aztán vannak még a démonmester könyvek is,ezek se rosszak,de nekem a vámpíros könyvek sokkal jobban tetszettek.
2013. márc. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bármely könyvről/íróról olvashatsz pozitívat, negatívat egyaránt, mivel semmi sem tetszhet mindenkinek. Olvass el tőle egy regényt, és akkor kiderül, tetszik-e neked az írásmódja vagy sem.
2013. márc. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyértelműen a felnőtteknek írt trilógiája, A város tetszett a legjobban. Ez azonban TÉNYLEG felnőtteknek szól. Darren Shan kiválóan ír, az ifjúsági regényei olvasása közben is végig az járt a fejemben, hogy ez az ember többre hivatott annál, hogy ilyeneket firkáljon (habár azok között is vannak elég jók). A városban aztán Mr. Shan végre megmutatta, mire is képes valójában. Film noir-utóérzésű gengsztertörténet természetfeletti szálakkal átszőve, és olyan döbbenetesen jól megírva, hogy az a nagy klasszikusok között is megállja a helyét.


Az ifjúsági regényei közül egyértelműen a vámpíros sorozat a legjobb. Voltaképpen az egyetlen IGAZÁN színvonalas ifjúsági könyvsorozat, amelyet az utóbbi 20 évben Magyarországon kiadtak. (Igen, a Harry Pottert is messze lekörözi.)


A Kojaszan is jó, bár az inkább gyerekregény, a 10 év körüli korosztálynak. A démonosat is olvastam, bár az inkább a "felejthető" kategória, esetleg a "hatásvadász", az "erőltetett", netalán az "üzleti céllal íródott".


Még azt tenném hozzá, hogy egyébként herótom van a vámpíroktól, még az Interjú a vámpírral sem tetszett (oltári csöpögős, béna, idétlen majomparédának találtam). Az, hogy én egy vámpíros könyvről pozitívan nyilatkozom, a világ nyolcadik csodája. Ennek fényében láthatod, hogy D. S. vámpíros sorozata TÉNYLEG jó. És TÉNYLEG nem olyan, amilyet vámpírosdi címén megszoktunk.

2013. márc. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindet nagyon ajánlom, ahogy az előttem szólók, de tényleg a Vámpíros sorozat a legjobb. Igaz, hogy 11 évesen olvastam, lehet, hogy kicsit korán is, de nekem annyira tetszett, hogy nem akartam elhinni, amikor vége lett. Komolyan. Szerintem ez a legjobb sorozat amit valaha olvastam a kategóriában. És még hozzátenném, hogy lány olvasóként ajánlom, de imádtam a leírásokat, a gondolatmenetet, és sokkal jobban tetszett, mint a film, habár az sem volt olyan nagyon rossz. Tehát olvasd! Hidd el, ha szereted a horror/fantasy kategóriát, akkor nem tudod majd abbahagyni.
2013. márc. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!