Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Nyitott lenne a világ egy...

Nyitott lenne a világ egy újabb FANTASY regényre?

Figyelt kérdés

2013. márc. 14. 18:00
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Sajátra gondolsz? Ha tudsz újat mondani és jó a stílusod, akkor persze. De ha csak valami hetvenhetedik tucat fantasyről van szó, akkor inkább ne fáradj.
2013. márc. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszönöm ;)
2013. márc. 14. 21:27
 3/10 anonim ***** válasza:
A világ mindenre nyitott, mert mindig van valaki, akinek az adott dolog bejön, a kérdés csak az: ez a többség vagy sem. :D
2013. márc. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy nyitott. Ott van A Tűz és Jég Dala.
2013. júl. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
És vajon kedvelt is lenne? A Tűz és Jég dalának hatalmas nagy szerencséje hogy felkapott. Számos regény van a nagyvilágban, ami jó, de cseppet sem híres. Persze a Trónok harca és folytatásai teljesen kiérdemlik a hírességet, hiszen fantasztikus.
2013. aug. 7. 12:22
 6/10 A kérdező kommentje:

Csak egy kis ízelítő a kíváncsiaknak. A honlappal nem kell törődni. Már jó pár éve csináltam, de erre a célra, most tökéletes.


[link]

2013. aug. 7. 12:54
 7/10 anonim ***** válasza:
Így elsőre szerintem jó lesz, bár egy kicsit átlagos. Adj neki valami különlegeset, amitől az olvasó kíváncsi lesz. A megfogalmazásnál pedig jól válogasd meg a szavakat, mert így az olvasó arra kényszerül, hogy jobban odafigyeljen a mondatokra. Ne merülj bele a részletekbe, csak ha az tényleg izgalmas, szokatlan dolgot rejt.
2013. aug. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem rossz, de a következőkre figyelj:

-Tagold jobban a szöveget. Az ilyen fél oldal hosszú bekezdéseket nehéz olvasni. Üss fel egy könyvet, nézd meg, hogy ha nem tájleírásról van szó, mekkora egy átlag bekezdés. Új gondolatot új bekezdésbe írunk, egy ilyen eseménydús résznél, mint az eleje, bőven lehet tördelni a szöveget.

-"A kezeivel magyarázott" - ezt nehezen hiszem, hacsak nem valami fura lény volt, amelynek a tenyerén van a szája.

-elgépeléseket javítsd

-állítsd sorkizártra a szöveget

-Túlságosan hajaz A Gyűrűk Urára. Még mielőtt a Léobd névhez eljutottam volna, már akkor felderengett bennem Rohan, és a csatába készülő rohírok képe. Nagyon erősen érződik a műveden Tolkien hatása.

-Az - ihletadóid között megjelölt - Eragonon is rettentő erősen érződik Tolkien hatása. Azért is nem olvastam el, csak az első kötetet, és azért izzadtam vért azzal is, mert olyan orbitális mértékben majmolja folyamatosan Tolkient, hogy az már-már fizikailag fájt. Lehet tisztelegni a nagy elődök előtt, de ne majmolj, és ne is koppints!

2013. aug. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én szinte csak sci-fit és fantasy-t olvasok, de ezeket minden mennyiségben. Fantasy-nál az a gondom, hogy a 70%uknál azt érzem, mintha gyűrűk ura klón lenne, szinte ugyan az a világ, ugyan azok a fajok, de még az egyes fajok jellemzése, felépítése, karakterisztikája is totálisan gyűrűk ura... ilyenkor az esetek többségében csukom be és viszem vissza a könyvtárba, vagy ha megvettem, akkor temetem el a szekrényemben, hogy egyszer majd talán...

Van egy kisebb százalék, a vámpíros, farkasemberes, varázslós stb... ezek amennyiben nem a nyálas csöpögős tini bálványok pl Edward a csillámvámpír... akkor szeretem de nem az én stílusom...

Időnként nagy ritkán jön egy-egy gyöngyszem, mint a Tűz és jég dala (amit ahogy fogalmazol szerencséje van, hogy befutott, hát szerintem a szerencsének ehhez semmi köze).

Rengeteg munka lehet benne, ahogy felépített az író egy teljesen új világot, benne teljesen egyedi karakterek, emberek, nemzetek, hozzáállások, még a sárkányok sem az ezerszer felhasznált hiperintelligens bölcs totálisan unalmas Eragon-ról mintázott dögök amiket szintén nagyon unok... Tehát a teljes világ totál egyedi, jó némi tessék lássék átfedés van a középkori Európa, az ókori Egyiptom, és még néhány történelmi szállal, de ezek is inkább csak hasonlóak és nem egy az egyben koppintások...

+

Ha valaha szeretnél valamit is kiadatni, én brutális diszlexiás vagyok, és próbálkozom egy sci-fivel már évek óta, nagy szerencsémre egy közeli barátom hajlandó ingyen lektorálni az írásomat, de így is rengetegszer szó nélkül visszadobja, hogy soronként nem hajlandó hibákat javítani... Nos ha egy oldalnyi írásodban én találtam helyesírási illetve elírási és fogalmazási hibákat, ott gondok vannak, a kiadó el sem fogja olvasni, ha pedig lektoráltatod mielőtt kiadóhoz küldöd, az szép kis summa lesz :)

2014. máj. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi.

Azt hiszem félreérthetően fogalmaztam. Imádom a Tűz és jég dalát és nagyszerű dolgot írt George R.R. Martin, de szerintem még van a világon több ilyen remek mű, ami megérdemelne ilyen nagy sikert. Ezt nem a könyv ellen mondom, mert nagyra tartom ezt a munkát, hanem a többi mellett, amik szintén jók, de fele annyian se ismerik.

2014. máj. 5. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!