Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi alapján dől el, hogy egy...

Mi alapján dől el, hogy egy könyv milyen kategóriába tartozik?

Figyelt kérdés

Van egy készülőben lévő könyvem,ami horror-fantasy műfajon belül mozog. Eredetileg gyerekkönyvnek szántam,amolyan "borzongatóan viccesnek"mert darkosabb lenne,de egy gyerekkönyvhöz képest eléggé durva dolgok vannak benne.

Meddig minősül gyerekkönyvnek? Illetve a kész művet melyik kiadónak érdemes elküldeni? Nyomtatott formátumban,vagy e-mailen keresztül érdemesebb inkább? Természetesen le lesz védetve!

Illetve angolra is le van fordítva,a magyar szöveggel párhuzamosan írom.

Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!



2013. márc. 16. 18:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Az angol fordítás elég rizikós tud lenni, kivéve, ha anyanyelvi szinten beszéled az angolt. Más különben nincs értelme fordítgatnod. Például van egy ismerősöm, ő már kiadatta a könyvét, és most dolgoznak a fordításon, és kiderült, hogy rengeteg szó van például a b*zira, úgyhogy sok mindent át kell fogalmazni benne.

Egyébként ha a történetet horror-fantasy, csak meg tudod állapítani, hogy vajon melyik korosztály élvezné jobban, ki a Te célközönséged elsősorban.

Az, hogy kinek küldöd el, a Te dolgod, konyvkiadas.lap.hu, ott válogass. Viszont egyesek kikötik, hogy csak postai úton fogad kéziratot, a többi fogadja elektronikus úton is. Viszont szerintem az elektronikus út egyszerűbb, pláne, ha levédeted, nincs mitől tartanod.

2013. márc. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

Az angollal nincs baj,megoldom.

Leginkább kamaszoknak szólna,kb. 7-12 éveseknek,de igazából szerintem még 15 évesek is jól szórakoznának rajt.

Kb.,mint a Scooby-Doo-n.

2013. márc. 17. 10:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!