Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha a nonverbális varázslásnak...

Ha a nonverbális varázslásnak akkora szerepe van a tanagyagban, akkor miért nem varázsol minden felnőtt úgy? (Harry Potter)

Figyelt kérdés

Minek üvöltözi úgy Voldemort is, hogy: Ávádáke Dávráááááá!!!!!!Mint egy bolond?! Miért nem küld lazán egyet Harry felé, és cső?! Ki se tudná védeni szerencsétlen!


Aztán még Piton oktatgatta őket az S.V.K. -n a nonverbális varázslásra!


Most komolyan!



MIÉRT?!



2013. márc. 16. 23:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%

Ha olvastad a könyvet, akkor talán rémlik, hogy a nonverbális varázslás lényege, hogy az ellenfél nem hallja a varázsigét, így nem tud előre felkészülni. Csakhogy a halálos átok ellen nincs védekezés, mi értelme lenne ez esetben a nonverbalitásnak, amikor így sokkal egyszerűbb?


Azzal meg mi a gond, hogy SVK-n Piton oktatta őket? Ő az SVK tanár abban az évben, nem? Bűbájtanból meg Flitwick tanította őket nonverbális varázslásra, na és?

2013. márc. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%
A nonverbális RAVASZ szintű, és nem mindenki éri el a szintet. Arról ne is beszéljünk, hogy gyengébb is.
2013. márc. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Jól van, jól van na!

De az 1. -nek mondom:

A 4-ben is "kivédte"(ha lehet így nevezni) Voldemort átkát Harry, a Capitulatus -szal!


?!

2013. márc. 17. 09:57
 4/14 anonim ***** válasza:
98%

Dehogy védte ki! Összekapcsolódott a pálcájuk, egyrészt az ikermagok, másrészt amiatt, mert Harry maga Voldemort egy horcruxa volt.

De legalább egy tucatszor említik a könyvekben, hogy az Avada Kedavra ellen nincs bűbáj, ami megment, nincs védekezés, pajzs, semmi.

2013. márc. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért szeret Voldi kiabálni, mert így drámaibb, és ő ezt nagyra értékeli.
2013. márc. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

3.: Na jólvan! :P :)


4.: XD Hát igaz! XD

2013. márc. 17. 19:26
 7/14 A kérdező kommentje:

A elgondolkoztam azon, hogy miért nem gyilkolja le mindenki egymást,de még meg sem fogalmazódott bennem a kérdés, amikor

ott volt, hogy aki ezt (a 3 főben járó átkot(Avada Kedavra, Crucio,Imperio)) hasztálja, az megy az Azkabanba!

De aki gyilkolászik az átokkal, és be akarják zárni az Azkabanba, akkor miért nem gyilkolja le az érte jövő aurorokat? Hiszen "sehogy sem lehet kivédeni"!?


Pld.: Én megölök az utcán egy embert, másnap jönnek értem az aurorok!Miért ne ugranék elő az egyik szekrényemből, és ne gyilkolnám le őket?!


Nem értem!

:/

2013. márc. 17. 19:35
 8/14 anonim ***** válasza:
98%
Pedig egyszerű a válasz: Az átkot rendesen ki kell mondani (hangosan vagy magában), megfelelő pálcamozdulat is kell, no és persze célozni is kell. Az aurorok csoportosan támadnák, és természetesen jól képzettek ők is.
2013. márc. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ezzel nem tudok kötekedni! :)
2013. márc. 17. 20:38
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem azért, mert ha hangosabban mondja, akkor erősebb, vagy valami ilyesmi. Sokszor írja, hogy üvöltik a varázsigéket, és aztán van egy hatalmas robbanás, vagy legalábbis valami látványos. Csak Dumbledore meg az aurorok többsége alkalmazza a nonvebrális varázslást folyton, mert ők amúgy is erősek. Voldemort meg szerintem élvezi.
2013. márc. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!