Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy tetszett Joe Abercrombie...

Hogy tetszett Joe Abercrombie Az első törvény trilógiája?

Figyelt kérdés

megéri megvenni?

Menyire pörgős?

Menyire Fantasy (milyen lények természetfölötti dolgok vannak benne)?


2013. márc. 24. 19:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Csak a feléig jutottam, mert hihetetlenül untam. Persze lehet, hogy nekd bejönne, de én nem szeretem ezket a középkori fantasykat, lehet, azért szerettem.

Vannak benne természetfelettiek, varázslók, megegyéb szörnyek vannak benne, nem tudom pontosan.

2013. márc. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem kifejezetten érdekes volt. Azt viszont el kell ismernem hogy nem való olyanoknak akik minden oldalon három akciót várnak. Én élveztem a ráérős stílust, sőt pont hogy az akció jelenteket untam csak.
2013. márc. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Idegen lények és természetfölötti csak elvétve van benne. Lassan bontakozik ki, de három kötet alatt egy teljesen koherens és kellően egyedi rendszerét vázolja fel a misztikumnak.
2013. márc. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Mirk ***** válasza:

Nekem nagyon tetszett. Az első rész pont nem a legpörgősebb egyébként.

A kedvencem Glokta volt az egész sorozatban.

Van benne természetfeletti is, ha erre vágysz.

Megéri megvenni, ha kedveled az igényes fantasyt. Talán ebben a könyvben vannak legjobban kidolgozva a szereplők, eddigi olvasmányaim közül.

2013. márc. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyszerű. Igen, néhol nem éppen akciódús, főleg az első könyv, de még az unalmasabb részek is olvastatták magukat. Azért tartom nagyon jónak, mert nem egy álombéli világot ír le, ahol a jó győz, a gonosz elbukik, mindenki boldog lesz, hanem tele van fordulatokkal, intrikával és realisztikus szereplőkkel. Nincsenek egyszerű jó és rossz karakterek. Ami még külön megfogott az az, hogy elég durva és nem köntörfalaz.

Nincsenek benne sárkányok, elfek, törpék, de talán részben ezért is olyan jó, mert külön világot teremet. (Vannak benne varázslók, szellemek, démonok.)

Nekem is Glokta az egyik kedvencem, de Bayazt rühelltem, főleg a vége felé. Ez még egy külön jó pont nálam, hogy csak egy karakter van, akiről ezt elmondhatom.

2013. ápr. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!