Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért van az, hogy elég sok...

Miért van az, hogy elég sok ember, aki "regényt ír" a főszereplőt saját magáról mintázza? Hogy olyan a főszereplő, mint az író

Figyelt kérdés

Főleg tiniknél láttam, hogy az írásaikban a főhős tulajdonságai egyeznek az író tulajdonságaival, esetleg olyan tulajdonságokkal, amiknek az iró örülne.

Általában E/1-es írásokban észleltem.

De miért van? Az író nem tud egy más embert megformálni?!

:)



2013. márc. 29. 18:24
 1/7 gyopárvirág ***** válasza:
79%

Tapasztalataim szerint, ilyen nem fordul elő gyakran. Mikor az író E/1.- személyben beszél, azaz ír, olyan tulajdonságokkal ruházza fel a szereplőt, amilyeneket szeretne. Személy szerint én is írok, a főszereplő pedig kicsit sem hasonlít rám, különben elunnák magukat rajta az emberek. Olyan személyiséget formáltam rá, amilyen lenni szeretnék, de tudom, hogy sosem leszek.

Másrészt, lehet, hogy azok, akik maguk tükreként írják le a főhőst, azt azért teszik, mert azokat a tulajdonságokat könnyebb leírni. Mikor elkezdtem írni, az írásaim unalmasak, képzeletbeli szülemények voltak, háttér nélkül. Később más taktikát választottam, és mindent, amit tudtam, kipróbáltam előtte, hogy úgy írhassam le, hogy a legjobban át tudjam adni az élményt. Legyen ilyen egy tengerparti napozás, különleges ételek kipróbálása, extrém sportok, vagy bármi, amit le szeretnénk írni.

Köztudott, hogy amit ismerünk, vagy tapasztaltunk már, könnyebben tudjuk kifejteni. Talán ezért írják az írásaikba saját személyiségüket. Még az is lehet, hogy - mivel azt mondtad, tiniknél tűnt fel- ezzel csak üzenni szereznének, valódi énjük bemutatásával.

Remélem a válaszom kielégítő volt, bár lehet, hogy csak zagyváltam. :/

2013. márc. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Ozmium42 ***** válasza:
Régen én is írtam, bár nem közönségnek, csak saját magamnak. A főhős egyáltalán nem hasonlított rám, ellenben a fő negatív szereplővel nagyon sok a párhuzam, és utólag is észrevettem párhuzamokat, amik írás közben nem is tűntek fel.
2013. márc. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 AccountManagerkovács ***** válasza:
100%
Mert ehhez nem kell fantázia. Ismeri saját magát, egyszerűen ad egy másik nevet és esetleg egy másik külsőt magának, aztán belehelyezi magát egy helyzetbe.
2013. márc. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mert ha magunkról mintázzuk bármelyik szereplőt, akkor egyszerűen könnyebben meglátjuk a hibáit a szereplőnek. Nem azért, meg egoista az író, hanem neki így könnyebb. Én is írok (rettentő sokat, nemsokára kész az első regényem) és félek bevallani, de az én nevemet adtam a főszereplőnek... és igen. Vannak olyan részek, ahol az író a saját vágyait tünteti fel, és ez főleg akkor látszik, ha csak saját magának ír.
2013. márc. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ilyeneket ált. a fiatalok írják, leginkább fanfictionként, mivel olvasás közben beleképzelik magukat is a történetbe, írásaik a vágyaikat fejezik ki.


Mellesleg nem elítélhető, hiszen ez az első lépés, ami nagyon jó gyakorlásra, ahogy az epigon is. Csak nem szabad túl sokat várni tőle.

2013. márc. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én sosem írtam olyan karaktert, amilyen lenni szeretnék. Mert akkor egy tökéletes embert írok le, valakit, akivel nem lehet azonosulni. Márpedig akkor ez csak öncélú írogatás, senkit nem fogok elgondolkodtatni, még magamat sem.

És olyan sincs, hogy egy szereplőt konkrétan magamról mintáznék, mert szerintem itt elszaladna velem a ló, és érezhetően kivételeznék az önmagammal azonosított karakterrel. Ez pedig tönkretenné a regényt.

Ugyanakkor minden karakter egy kicsit én vagyok. Úgy értem, valamilyen szinten úgy gondolkodnak, ahogy én illetve akaratlanul is jobban hasonlítanak hozzám pár dologban, mint ahogy én azt szeretném.

2013. márc. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én főszereplőim csak nagyon távolról hasonlítanak rám. Azon tulajdonságaimat, amelyekről jól lehet írni, amelyek érdekesek, ráruházom a főszereplőimre, így lesznek közös vonásaink. Más dolgokban azonban a főszereplőim akár teljesen ellentétesek is lehetnek velem, ha a történet úgy kívánja, vagy ha így érdekesebbé válik az illető karaktere.
2013. márc. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!