Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Legjobb Rejtő Jenő könyv amit...

Legjobb Rejtő Jenő könyv amit olvastál?

Figyelt kérdés
Neked melyik regénye tetszett legjobban? Elkezdtem olvasgatni az írásait, melyik legyen a következő? :)

2013. márc. 31. 20:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Talán a Piszkos Fred közbelép volt a legjobb, de az élen van a Vesztegzár, Tizennégy karátos autó, Szőke ciklon. De ne feledkezzünk meg a Piszkos Fred edzett hullájáról, az Elveszett cirkáló rádiózásairól, vagy a Három testőrről é folytatásáról.
2013. ápr. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Piszkos Fred, a Kapitány. Fülig Jimmy a kedvenc Rejtő-karakterem, kár, hogy nem sok könyvében szerepel. Azok a kedvenceim (többnyire), amelyekben van Fülig Jimmy. Ezek közül a Piszkos Fred, a Kapitány az első, eredeti és egyben a legjobb. A későbbi Fülig jimmys kötetek közül nekem A megkerült cirkáló tetszett a legjobban.

Az ellopott futár. Ez egy kevésbé ismert és kevésbé népszerű könyve, egy kissé rendhagyó is. Bár van története (természetesen), de nekem mindig olyan érzésem van az olvasása során, hogy ez inkább egy szociográfia, amely egy afrikai nagyváros nyomornegyedét, és az itt élő emberek történetét mutatja be. Nagyon vicces is, engem azonban inkább a komoly oldala fogott meg. Én ezt tartom Rejtő legkomolyabb mondanivalójú regényének; elmeséli benne - mintegy mellékesen, de számomra ez a lényeg - a szereplői sorstragédiáját, hogy ki hogyan veszítette el rangját, pénzét, kapcsolatait, és lett pl. világhírű jogászból névtelen, nincstelen senki.

2013. ápr. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Márciuska ***** válasza:
100%
Nagyon nehéz választani, mert annyi mindent szeretek tőle. Az én egyik kedvencem a Fehér folt. De nagyon jó az Elátkozott part + A három testőr Afrikában. Nagyon tetszett a Texas Bill a fenegyerek is. Igaz, ez western, viszont nagyon is Rejtős. Az ellopott futár tényleg nagyon jó, és hozzátenném, hogy egy kicsit majdnem mindegyik Rejtő-regényben van valami sorstragédia, vagy valami igazán megindító. Ezért is szeretem annyira, nemcsak az utánozhatatlan humor miatt. Rejtő hőseinél jobban senki nem tudja, mit jelent a becsület, a barátság, a hűség vagy az önzetlenség.
2013. ápr. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Nekem a Vesztegzár a Grandhotelben. Mindenképp olvasd el tőle, Rejtő-fanoknak kötelező!
2013. ápr. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 nyisziati válasza:
Szerintem a legjobb az "Ezen egy éjszaka". Rendkívül formabontó, de nagyon jól leírja a '30-as évek éjszakai életét Pesten. Ráadásul lehet sejteni, hogy Rejtőhöz is köze van a főszereplőnek...
2013. ápr. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nekem a Menni vagy meghalni,a Három testőr afrikában,és az Elátkozott part tetszet a legjobban de szerintem mindegyik tök jó
2015. dec. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Néhány nagyon szórakoztató Rejtő regény után katartikus élmény elolvasni a Csontbrigádot.

Itt is van humor, de csak kiskanállal méri és a dráma és feszültség sokkal erőteljesebb, mint bármelyik regényében.

Egyértelműen a kedvenc könyvem.

Hangoskönyvben is nagyon ajánlom: Mácsai Pál szenzációsan adja elő.

2018. ápr. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!